Casio A159W Kasasını Boyamayı Düşünüyorum.

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Casio A159W Kasasını Boyamayı Düşünüyorum.

Mesaj mustklc » 06 Ağu 2020, 11:04

Babamdan kalma Casio A159W vardı.
Bit pazarından şurdan burdan malzemeyle topladım, şimdi tıkır tıkır çalışıyor. Pardon dijital ya diji diji çalışıyor. :D

Taktım koluma şimdi retro retro geziyorum. Yaşıma da uydu, malum önden arkadan beyazlamaya başladık.

Neyse sorun şu ki, alet yaşının gereği boya döküyor. Benim bile sağım solum dökülüyor, alet ne yapsın?

Şimdi ben düzgün bir boya bulsam, bu aleti hatara kütere boyasam olur mu? Ya da oje gibi bir şeyle? Nasıl olur

Tavsiye bekliyorum
Resmi:
https://i.ibb.co/zXJDnGc/885103ba-83ca- ... 1bf839.jpg
https://i.ibb.co/zXJDnGc/885103ba-83ca-45e5-9742-58ffee1bf839.jpg
Resim
Kullanıcı avatarı
mustklc

Re: Casio A159W Kasasını Boyamayı Düşünüyorum.

Mesaj SelAc » 06 Ağu 2020, 11:53

Güzelce zımparalayıp maskeledikten sonra ince bir katman sprey boya atılabilir. Oje kesinlikle önermem. Boya kaliteli olmalı. Sürtme ve çarpmalarda boya tekrar kalkabilir. Bu şekli ile de kullanılabilir bence.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj Baran » 06 Ağu 2020, 12:13

Ben olsaydım savaş yaralarıyla,babamdan kaldığı şekli ile kullanırdım.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Ankthas » 06 Ağu 2020, 13:13

Baran yazdı:Ben olsaydım savaş yaralarıyla,babamdan kaldığı şekli ile kullanırdım.

Katılıyorum, bu şekilde daha güzel gözüküyor bence :thumbup:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj vysaknc » 06 Ağu 2020, 15:08

Ankthas yazdı:
Baran yazdı:Ben olsaydım savaş yaralarıyla,babamdan kaldığı şekli ile kullanırdım.

Katılıyorum, bu şekilde daha güzel gözüküyor bence [emoji106]
+1

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj ibrahim223 » 06 Ağu 2020, 19:29

Boyarsanız yazık olur :(

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ibrahim223

Mesaj mturann » 06 Ağu 2020, 23:17

Bence de böyle kalsa daha iyi sanki
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj fsenturk » 07 Ağu 2020, 08:26

Başlık bana bazı tezat cümleler içerdiğini gösterdi.

Babadan kalma bir saatiniz var ve böylesine değerli bir emaneti bit pazarında sağdan soldan toplama parçalar monte edebiliyorsunuz. Yani " baba yadigarı saatin orjinalliği bozulacakmış, saat başkalarının eskilerini taşıyacakmış çok da tınnn" modundasınız. Ama bir taraftan da saatimin altı üstü çizilmeye beyalamaya başladı diye çiziklerden dert yanıyorsunuz. Bit pazarındaki malzemelerden rahatsız olmadıysanız bu çiziklerden de rahatsız olmamanız lazım aslında.

İkinci tezatlık da şu bana göre: (Benim şahsi fikrimdir ) Benim de babamdan kalan Seiko5 bir saatim var. Fakat ben bu saati günlük yaşantımda kullanmıyorum. Babamın hatırasıdır diye baş köşeye oturttum öylesine ben ona bakıyorum o da bana bakıyor. Çok istersem özel günlerde koluma 1-2 saatliğine takarım belki. Siz de öyle yapsanız iyi olur. Madem ki bu saat bir hatıra o zaman hatıra olarak bir köşede kalsın günlük hayatta kullanmayın. Kendiniz bir saat alın siz de onu çocuğunuza hatıra olarak bırakın.

Gelelim tavsiye mevzusuna..
1-) Eğer saatinizin orjinalliği bozulmamış olsaydı (yani sağdan soldan parçalar toplayıp monte etmemiş olsaydınız) o zaman size derdim ki bu saati alın iyi bir saatçiye götürüp kasasını ve kordonunu yeniden cilalayıp parlatmasını sağlayın. Giden parayı da boş verin çünkü babanızın yadigarıdır o saat. Böyle şeylerde paraya bakılmaz.... derdim.

2-) Saatin orjinalliği bozulduğuna göre size verebileceğim tavsiye : Bu saati kendi başınıza parlatmayın sonuç alamazsınız. Herhangi bir saatçiye de götürmeyin çünkü bu parlatma işlemi için harcanacak para, astarın yüzünü geçmesine neden olur. Yapılacak en iyi iş, bir casio yetkili servisine gidip yeni bir kasa ve kordon alarak bu saate takmaktır.
Kullanıcı avatarı
fsenturk

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners