TSF yelerine zel 襤ndirimli Sat覺l覺k Oris Modellerini 襤ncelemek 襤癟in T覺klay覺n覺z

Hamilton Valjoux 7750 - Bak覺m 襤htiyac覺 var - Servis nerisi

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Hamilton Valjoux 7750 - Bak覺m 襤htiyac覺 var - Servis nerisi

Mesaj brabus » 25 Haz 2020, 17:12

Merhaba Arkadalar

Hamilton Valjoux 7750 mekanizmal覺 Jazzmaster Open Secret Auto Chrono modeli saatimi Saat & Saat'ten 6-7 sene 繹nce alm覺t覺m. Garantisi bitti. Bile bile de son 3-4 senede 1-2 kere kulland覺m. Bu y羹zden veya zaman覺 geldii i癟in de art覺k g羹c羹 tutmaz oldu. Saati kursam da hemen bitiyor.

Forumda arat覺rd覺覺mda ite yap覺lacak bak覺mlar覺 vs okudum. Bunun i癟in bir saat癟iye g繹t羹receim. 襤lk ve tek otomatik saatim. Bir merakla alm覺t覺m ama u anda da bir yanl覺 yapmak istemiyorum. Saatim daha 繹nce hi癟 a癟覺lmad覺. Forumdaki 繹nerilere g繹re Bengi Saat - Cengiz Dede'yi arad覺m. Fakat telefonda hi癟 bilgi alamad覺m. Burada geldiinizde yol haritas覺na bakar覺z, deiecek par癟alar vb. 癟覺kar. Fakat u ekilde bilgiyi bir t羹rl羹 alamad覺m b羹y羹k ihtimal temizlik ve ya bak覺m覺yla d羹zelir. u kadar masraf. Fakat par癟a bozulmusa par癟alara g繹re maliyet 癟覺kar gibi. Bu y羹zden de bana uzakta olan buraya gidemeyeceim.

襤stanbul Maltepe'deyim. Ataehir, Kad覺k繹y gibi merkezi yerlereyak覺n bu ilemi yapt覺raca覺m yer 繹neriniz var m覺?

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
brabus

Ya: 37
Kay覺t: 14 Mar 2014, 00:55

Re: Hamilton Valjoux 7750 - Bak覺m 襤htiyac覺 var - Servis ner

Mesaj EnderE » 25 Haz 2020, 22:48

Ben kendisine tamir ve bak覺m i癟in 775x serisi bir癟ok saat g繹nderdim ve hepsinde memnun kald覺m. Saati g繹rmeden fiyat ve ilem bilgisi vermemesi 癟ok normal, a癟t覺ktan sonra yap覺lacak ilemleri t羹m detaylar覺 ile anlat覺yor. Ben saatlerimi kendisine sakaryadan kargo ile g繹nderiyorum.
Ender Erdogan / Eski Kullan覺c覺 Ad覺 Forestsoul
Kullan覺c覺 avatar覺
EnderE

Ya: 40
Kay覺t: 20 ub 2016, 23:59

Mesaj SEmre » 25 Haz 2020, 22:51

Cengiz Usta veya herhangi bir usta saate a癟覺p bakmadan neye ihtiyac覺 var nas覺l anlayacak merak ettim. 襤stediiniz tam olarak nedir? Evet muhtemelen bak覺ma ihtiyac覺 vard覺r. Forumda bak覺m ile ilgili bal覺k var herkes tan覺d覺覺 g羹vendii isimleri yazm覺t覺 bakabilirsiniz.
Kullan覺c覺 avatar覺
SEmre

Ya: 30
Kay覺t: 28 Eyl 2018, 16:37

Mesaj Tolgi06 » 25 Haz 2020, 23:25

Oncelikle saat incelenmeden, gerekirse ici acilmadan sorunun cozulmesi teknik olarak mumkun olmayacaktir. Sorun belirlenmeden de cozum onerilemeyecek dogal olarak. Bu ici acilmama olayina takilmayi dogru bulmuyorum, bakim bir ihtiyac, ici acilacak gerekliyse parca degisecek, yaglanacak. Biraz buna bakim isteyen bir obje olarak yaklasmaniz daha dogru olacaktir.

SM-A705FN cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Tolgi06

Ya: 31
Kay覺t: 03 Nis 2010, 23:20

Mesaj brabus » 26 Haz 2020, 17:20

Merhaba,

Cevaplar i癟in teekk羹rler. Ben Cengiz Usta'y覺 eletirmedim, telefonda biraz daha bilgi bekledim. 羹nk羹 belirttiim gibi de bu ilk defa yapt覺raca覺m bir ilem. Baz覺 bilgilerim var ama tecr羹belerim s覺f覺r. Belli s羹redir de 癟al覺m覺yordum u s覺ra yeni bir ie balad覺覺mdan g羹nd羹z hi癟 癟覺kma ans覺m yok. Acelesi yok bir f覺rsat bulduumda yan覺na gidip hem konuur hem yapt覺r覺r覺m.

Anadolu yakas覺nda da bir 繹neriniz olursa daha 癟ok sevinirim.
Kullan覺c覺 avatar覺
brabus

Mesaj MrPand羹l » 26 Haz 2020, 17:25

engelk繹y'de Elif saat var oras覺 ile de g繹r羹ebilirsiniz
Kullan覺c覺 avatar覺
MrPand羹l

Kay覺t: 05 Tem 2015, 01:16

Mesaj brabus » 27 Haz 2020, 20:36

MrPand羹l yazd覺:engelk繹y'de Elif saat var oras覺 ile de g繹r羹ebilirsiniz

ok teekk羹r ederim. Pazartesi arar覺m kendilerini.
Kullan覺c覺 avatar覺
brabus

Mesaj DHLadam » 05 Au 2020, 18:13

Saat konusunda revizyon yapilacak derseniz, sizin yonlendirmenizle, fiyat listesinden size bakar soylerler ancak gormeden hicbir saat ustasindan Cengiz Ustanin soylediginden baska pek bir bilgi beklemeyin.

Ilk ve tek otomatik saatiniz oldugu icin yazmak istedim, araba motosiklet gibi dusunmeyin saatleri, hepsi ayri ayri ele alinacak mekanik urunler.

Cengiz Usta'ya kargo yapabilirsiniz yogunluguna gore, su ana kadar kendisine 8 tane mekanik saatimi emanet ettim. Maddi ve manevi olarak degerleri olan saatlerdir, kendisi acar bakar, ucreti ne derse odur, zaten butcenizi asiyorsa ise baslamaz, ama onay verdiginizde yapilabilecek en iyi bakimi ve tamiri de yapar teslim eder. Cenguz Usta'ya gonul rahatligiyla saatinizi birakabilirsiniz.

Saglikli gunler dilerim
Vesper Lynd: Rolex?
James Bond: Omega.
Vesper Lynd: Beautiful.
Kullan覺c覺 avatar覺
DHLadam

Ya: 38
Kay覺t: 31 Au 2011, 14:05

Mesaj brabus » 06 Au 2020, 16:46

ok teekk羹r ederim DHLadam, g羹zel ve detayl覺 y繹nlendirmeniz i癟in.
Kullan覺c覺 avatar覺
brabus

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 8 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners