Duvar Saati Mekanizma Tavsiyesi

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Duvar Saati Mekanizma Tavsiyesi

Mesaj filozof86 » 23 Haz 2020, 20:29

Merhabalar Ustalarım
Evimde hemen hemen her odada bir duvar saati bulunmakta.Duracell Maxell gibi kaliteli piller tercih etmeye çalışıyorum. Fakat hangi saati alırsam alayım çok geçmeden saatler geri kalıp bozuluyor ve artık ne yapacağımı bilemiyorum. Mekanizmaları değiştiriyorum yine bozuluyor. Mekanizmalar genelde aypaş marka oluyor. 20 30 saatler vardı eskiden bozulmak bir yana pili takınca 2 yıl bitmeden çalışırdı. Ömrünü doldurmadan saatler kırıldı bi şeyler oldu. Zaman gelip onların motor mekanizmalarını arayacağım aklıma gelmedi ama şimdikiler gerçekten kötü.Hem pil çabuk bitiyor hem de kısa zamanda geri kalmaya başlıyorlar. İnternetten mekanizma bakarken aypaş, regal, gyeon quartz gibi markalardan başka göremedim. Ne marka mekanizma tavsiye edersiniz acaba ? Fiyatı değil kalitesi önemli benim için. Bir de küçük yerde yaşadığımdan internetten sipariş edebilmem gerekiyor. 4 5 tane alacağım genellikle camsız saat kullanıyorum varsa da çıkarmam gerekince camı çıkarıp atıyorum o yüzden uzunluğu önemli değil. Sağlam olmalı bir de akar saatler bana aşırı rahatsız edici geliyor çünkü gece sessizliğinde akar saatlerde çok daha fazla akma sesini duyuyorum. Genelde çıt çıt mekanizma seviyorum.Pili de daha verimli kullandığını düşünüyorum.Tavsiye verirseniz memnun olurum.
Kullanıcı avatarı
filozof86

Re: Duvar Saati Mekanizma Tavsiyesi

Mesaj brabus » 25 Haz 2020, 17:19

Merhaba,

Bende 1 duvar saati var Seiko Quartz. Onu da 12 sene önce Singapur'dan almışım. Şanslıymışım demekki hiç derdim olmadı. 2-3 senede pilini değiştiriyorum sadece. 1-2 dk geri kalıyor sanki o anda ayarlıyorum. 1 senede geri kalması en fazla 2 dkdir. Bu yönlerden çok memnunum. İnternete baktığımda 10-20 $ arası Seiko mekanizmalar var yurtdışında.

Eve gidince bakar gönderirim.
Kullanıcı avatarı
brabus

Mesaj brabus » 27 Haz 2020, 20:45

Merhaba,

Bendeki hoşuna gitmeyebilir akar saat mekanizmalı ama akma sesi duyulmuyor. Sessiz ortamda dikkatli dinlediğimde hafif bir daktilo sesi gibi geliyor. Daha dikkatli dinlediğimde 1snlik dilimde 3 kere tık tık tık 1-2 birim de sessiz gibi geliyor.

Mekanizmada yazan
SEIKO
SEIKO CLOCK Inc.
No(0) Jewels.
QUARTZ

Yani model belirtmemişler mekanizma için

Saatin modeli: Seiko QXA 378
Kullanıcı avatarı
brabus

Mesaj Eterna » 09 Tem 2020, 14:42

Bir kaç sene önce aldığım duvar saatim bu. Akar saniyeli. Hassasiyetinden de çok memnunum. Üzerinde kodu yazıyor işinize yarayacak bir parçası olursa yararlanabilirsiniz.

Resim
Kullanıcı avatarı
Eterna

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 50 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners