Longines-Kurarken gelen ses sorunu

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Longines-Kurarken gelen ses sorunu

Mesaj nahiser » 09 Şub 2020, 00:00

Arkadaşlar merhaba, Longines Master Collection saatim var, 6498-2 kalibreye sahip. Saatimi kurarken ara sıra "çıtlama, kıtlama" gibi bir ses duydum, bugün dikkatimi çekti.Saatin kurulmasında,çalışmasında bir sorun yok..Günlük sapma geri doğru 8 saniye..Bu hal neden olur, normal midir ? yardımınız için şimdiden teşekkür ediyorum..
Kullanıcı avatarı
nahiser

Re: Longines-Kurarken gelen ses sorunu

Mesaj KadirSeiko » 09 Şub 2020, 00:02

Hocam o ses hayra alamet değil. Çark dişlilerinde aşınma olmuştur muhtemelen.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
KadirSeiko

Mesaj nahiser » 09 Şub 2020, 00:23

KadirSeiko yazdı:Hocam o ses hayra alamet değil. Çark dişlilerinde aşınma olmuştur muhtemelen.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlk defa bugün kurarken oldu, 2 kere yaptı önce anlayamadım ikincisinde sanki dediğiniz gibi kurma çarkının dişlisi tutucudan kurtarmış gibi anladım bende..çok fazla kullandığım bir saatim değil açıkçası aşınma durumu inanın hiç ihtimal vermediğim bir şey, ne yapacağımı bilemedim şimdi.
Kullanıcı avatarı
nahiser

Mesaj hlkshnr » 09 Şub 2020, 00:39

Sonuna kadar kurduğunuzda rezerv dolduğunda ufak bir çıtlama geliyor ama rezerv boşken geliyor ve ses yüksekse saatçiye gösterin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj nahiser » 09 Şub 2020, 00:44

hlkshnr yazdı:Sonuna kadar kurduğunuzda rezerv dolduğunda ufak bir çıtlama geliyor ama rezerv boşken geliyor ve ses yüksekse saatçiye gösterin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üstad rezerv boşa yakınken kurmaya başladım, 6-7 tur attıktan sonra bi çıtlama sesi geldi, bir iki kere daha çevirince tekrar geldi sonra kesildi, ama ses kesildikten sonra kurmaya devam ettim yani 4-5 tur sonra rezerv tamamen doldu. Umarım bir daha olmaz inanılmaz canımı sıktı şuan bu durum.
Kullanıcı avatarı
nahiser

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners