Grovana Otomatik S覺f覺r Saatle 襤lgili Bir Soru

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Grovana Otomatik S覺f覺r Saatle 襤lgili Bir Soru

Mesaj mustf » 15 Tem 2010, 19:37

Herkese selamlar. Konunun bilgili insanlar覺ndan bir bilgi rica ediyorum, 繹yle ki;
Kuz saatten, Grovana marka isvi癟re mal覺 bir saat ald覺m. Saat otomatik. Liste fiyat覺 750 tl, indirime girmi 575 tl den ald覺m. Saatler konusunda fazla bilgim yok a癟覺k癟as覺. Ama saati birka癟 kere internet saatine g繹re ayarlay覺p 繹l癟meye 癟al覺t覺m. 24 saatte 12- 13 saniye gibi bir sapmas覺 var. Bilgili dostlardan sormak istediim, bu s覺f覺r otomatik saatin g羹nl羹k 13 saniye ileri gitmesi normal midir?

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
mustf

Kay覺t: 14 Tem 2010, 19:18

Re: Grovana Otomatik S覺f覺r Saatle 襤lgili bir soru!

Mesaj Clk » 15 Tem 2010, 22:07

Ilk etapta normal. Saatin bir rotasyon sureci var. Bu surec saatten saate degismek ile beraber genel anlamda 2-3 hafta diyebiliriz. Akabinde saatinin gercek anlamda ne kadar sapma yaptigini gorebilirsin. Beklentin 4-6 saniye altinda olmasin. Hayal kirikligi yasarsin.
TRK'羹m!!! lkem TRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan覺c覺 avatar覺
Clk

Kay覺t: 17 Kas 2009, 02:03

Re: Grovana Otomatik S覺f覺r Saatle 襤lgili bir soru!

Mesaj mustf » 16 Tem 2010, 09:50

clk yazd覺:Ilk etapta normal. Saatin bir rotasyon sureci var. Bu surec saatten saate degismek ile beraber genel anlamda 2-3 hafta diyebiliriz. Akabinde saatinin gercek anlamda ne kadar sapma yaptigini gorebilirsin. Beklentin 4-6 saniye altinda olmasin. Hayal kirikligi yasarsin.

Say覺n clk teekk羹rler... Saati 10 g羹n 繹nce ald覺m. Sizin dediiniz gibi 2-3 hafta filan bekleyip bakaca覺m. imdiye kadar 癟ok saat ald覺m, genelde pilli swatch lardan kulland覺m. 襤yi bir otomatik saatim olmas覺n覺 hep istemiimdir. Bu saatin bu anlamda beni tatmin edeceini umuyorum. Buraya resmini ekleyemedim ama, grovana sitesinde mekanik saatlerde resmi 癟覺kan saatin ta kendisi( san覺r覺m tek otomatik modelleri olmal覺)... Asl覺na bakarsan覺z bir y覺ld覺r inceliyorum konuyu. Oris, rolex, omega gibi saatlerin fiyatlar覺 benim gibi bir memurun b羹t癟esini olduk癟a a覺yor. Ama bu saatinde kalite olarak onlardan aa覺 olmad覺覺 s繹ylenmekte. Umar覺m 繹yle 癟覺kar. :D
Kullan覺c覺 avatar覺
mustf

Re: Grovana Otomatik S覺f覺r Saatle 襤lgili Bir Soru

Mesaj herofb » 16 Tem 2010, 10:49

Net'ten bakt覺m saatiniz ger癟ekten 癟ok g羹zel , g羹le g羹le kullan覺n覺z umar覺m istediiniz gibi sorunsuz olur ki zaten benim d羹羹nceme g繹re de saatiniz yeterince kaliteli bildiiniz gibi belli bi yerden sonra marjinal fayda d羹mekte bu y羹zden belli standartlara g繹re 羹retimi yap覺lan saatler de pahal覺 saatler kadar kaliteli olabiliyor.

B羹t癟e konusuna ise hi癟 tak覺lmay覺n 癟羹nk羹 ucuz pahal覺 kavramlar覺 tamamen g繹receli , benim saatlerimin toplam覺 baz覺 arkadalar覺m覺z覺n bir saati bile yapm覺yor ama kimine g繹re de benimkilerin toplam覺na 2.el bir araba al覺n覺r bu y羹zden fiyat覺 ne olursa olsun herkesin saati kendisi i癟in en g羹zelidir.Hele bir de 繹yle 3-5 vitrin gezip biraz bekleyip sahip olunduysa bayram 癟ocuu gibi olunuyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
herofb

Ya: 42
Kay覺t: 11 Nis 2010, 16:12

Mesaj mustf » 16 Tem 2010, 11:01

herojd11 yazd覺:Net'ten bakt覺m saatiniz ger癟ekten 癟ok g羹zel , g羹le g羹le kullan覺n覺z umar覺m istediiniz gibi sorunsuz olur ki zaten benim d羹羹nceme g繹re de saatiniz yeterince kaliteli bildiiniz gibi belli bi yerden sonra marjinal fayda d羹mekte bu y羹zden belli standartlara g繹re 羹retimi yap覺lan saatler de pahal覺 saatler kadar kaliteli olabiliyor.

B羹t癟e konusuna ise hi癟 tak覺lmay覺n 癟羹nk羹 ucuz pahal覺 kavramlar覺 tamamen g繹receli , benim saatlerimin toplam覺 baz覺 arkadalar覺m覺z覺n bir saati bile yapm覺yor ama kimine g繹re de benimkilerin toplam覺na 2.el bir araba al覺n覺r bu y羹zden fiyat覺 ne olursa olsun herkesin saati kendisi i癟in en g羹zelidir.Hele bir de 繹yle 3-5 vitrin gezip biraz bekleyip sahip olunduysa bayram 癟ocuu gibi olunuyor.

Aynen ifade ettiiniz gibi, bu saat benim sahip olduklar覺m覺n en iyisi. Hereyiyle fark覺 belli oluyor. Bir saat癟i 繹yle bir eline ald覺, sadece kordonuna bakman yeterli, dedi; ger癟ek y覺lan derisi bu, cam覺 safir kristal, pahal覺 bir saat alsan fark覺 ne olur? diye sordu, yine kendisi cevaplad覺; kasas覺nda alt覺n ileme ve g繹steri bir de markas覺na birka癟 bin lira fazladan verirsin dedi. al覺ma y繹n羹nden de 癟ok fazla ileri geri kalma durumu da olmazsa benim i癟in ideali olur san覺r覺m. Dediiniz gibi, bu da art覺k bizim 癟ocuk gibi sevindiimiz bir 癟eit oyunca覺m覺z oluyor galiba... :D
Kullan覺c覺 avatar覺
mustf

Mesaj Bond » 16 Tem 2010, 12:20

TSF'ye hogeldiniz Mustf. Gayet 覺k ve klasik bir model. Ben model resmini sizin ilk mesaja ekledim, konuya dier bakacak 羹yeler a癟覺s覺ndan faydal覺 olur. Hatal覺 model resmi ise deitiririz. Birazdan markan覺n full katalounuda konuya ekleyeceim. G羹le g羹le kullan覺n. 襤yi forumlar.
Kullan覺c覺 avatar覺
Bond
Administrator

Ya: 49
Kay覺t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj Bond » 16 Tem 2010, 12:27

1924 y覺l覺nda kurulan firma 襤svi癟re Basel yak覺nlar覺ndaki tesislerinde 羹retim yap覺yor. Grovana of Switzerland, Grovana markas覺 yan覺 s覺ra Revue Thommen, Swiss Alpine Military markalar覺n覺 ve RT Manufacture Kalibreleride 羹retiyor.

Grovana Full Katalog

Kullan覺c覺 avatar覺
Bond
Administrator

Ya: 49
Kay覺t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj herofb » 16 Tem 2010, 14:21

Google'dan daha g羹ncel ve h覺zl覺 arama yapmak i癟in Bond'a sormak yeterli san覺r覺m
Kullan覺c覺 avatar覺
herofb

Ya: 42
Kay覺t: 11 Nis 2010, 16:12

Sonraki

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 54 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners