Chrono g繹stergenin tam s覺f覺rlanmamas覺

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Chrono g繹stergenin tam s覺f覺rlanmamas覺

Mesaj omeringoo » 14 Kas 2019, 13:44

Quartz mekanizma swatch saatimin kronometresini s覺f覺rlay覺nca olmas覺 gereken indexte deil de +1 indeksinde kal覺yor. Problemi ne olabilir ? Pilden kaynaklanabilir mi ?
Kullan覺c覺 avatar覺
omeringoo

Kay覺t: 06 Kas 2019, 17:24

Re: Chrono g繹stergenin tam s覺f覺rlanmamas覺

Mesaj justaguy » 14 Kas 2019, 14:08

襤leride konuya g繹z at覺p, sonraki mesajlar覺 okumayacak baka arkadalar olursa onlar覺 yan覺ltmamak ad覺na, yanl覺 bildiim mesaj覺m覺 d羹zelttim. Kusura bakmay覺n :champ:
En son justaguy taraf覺ndan 14 Kas 2019, 21:38 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
justaguy

Kay覺t: 29 Mar 2018, 11:07

Mesaj Ankthas » 14 Kas 2019, 14:11

swatch saatlerin i癟i a癟覺lm覺yor diye biliyordum?
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj Maradona » 14 Kas 2019, 14:13

justaguy yazd覺:imdi bunu yaz覺yorum diye topa tutulaca覺m ama, kadran覺 dikkatlice yerinden 癟覺kar覺p, kolku hafif癟e ittirmeyi deneyebilirsiniz [emoji106]

Not: Ben daha 繹nce yapt覺m oldu. Enitemin pilli, eski bir Seiko kronograf覺 vard覺. te yandan, sizin saatinizin baka bir s覺k覺nt覺s覺 vard覺r belki bunu denerken daha da k繹t羹 olur. O risk size kalm覺.
Sak覺n ha... [emoji3525]

Pilli saatlerde bunun i癟in d羹zeltme ayar覺 var... Mesela Seiko'da tepe 癟ekili durumda iken chrono butonuna her bas覺ta kol 1 saniye ilerler... Swatch'ta da ayn覺 ya da farkl覺 bir ayar y繹ntemi mutlaka vard覺r...

En iyisi Google... [emoji106]
Kullan覺c覺 avatar覺
Maradona

Ya: 46
Kay覺t: 30 May 2010, 05:43

Mesaj danGerfuLL » 14 Kas 2019, 14:15

Youtube'a "How to reset Swatch chronograph" ya da "Swatch chronograph calibration" yazin. Cikan videolardan birine bakarak ayarlayin.

Redmi Note 7 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
danGerfuLL

Ya: 39
Kay覺t: 16 Ara 2015, 14:45

Mesaj copycat » 14 Kas 2019, 20:06

Baska dostlara da yard覺mc覺 olmak ad覺na yaz覺yorum. Swiss Ronda quartz Chrono mekanizmalar覺n d羹zeltmesi Japonlara g繹re birazcik daha komplike ama yine de sorun etmeyin. Netten kolayl覺kla kullan覺c覺 talimatlar覺 PDF olarak indirilebiliyordu. Orada mekanizman覺n hangi pozisyonda hangi d羹meye bas覺l覺 tutularak ayarlama moduna gececegi yaz覺yor. Zaman覺nda benim amazon'dan ald覺覺m bir saat hatal覺 ayarl覺 癟覺km覺t覺, kendim 5 dakikada d羹zelttim.

襤sa swiss ya da eta quartz da cok farkl覺 deildir.

MI 6 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
copycat

Ya: 42
Kay覺t: 30 Mar 2015, 10:28

Mesaj SelAc » 14 Kas 2019, 20:21

Bende ayn覺 sorunu yaam覺t覺m quartz bir saatte. Tepe 癟ekili iken kronograf tular覺ndan birine bas覺nca saniye kolu ilerliyordu. Her bas覺ta bir saniye. Bu ekilde d羹zeltmitim. Swatch saatte ie yarar m覺 bilmiyorum. Deneyebilirsiniz.
@zamankoleksiyoneri
Kullan覺c覺 avatar覺
SelAc

Ya: 43
Kay覺t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj copycat » 14 Kas 2019, 21:03

Silindi.
En son copycat taraf覺ndan 15 Kas 2019, 06:47 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
copycat

Ya: 42
Kay覺t: 30 Mar 2015, 10:28

Sonraki

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 47 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners