Uyar覺!!! Tak覺n Usta'ya sak覺n saat g繹ndermeyin !!!

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Uyar覺!!! Tak覺n Usta'ya sak覺n saat g繹ndermeyin !!!

Mesaj hozburun » 30 Eki 2019, 20:34

Herkese merhaba,

Beni hem ahsen tan覺yanlar覺n覺z var, hem de sadece buradaki payla覺mlar覺ndan bilenleriniz saat d覺覺 konularda polemik hi癟 yapmad覺m ama bu konu hereyden 繹nemli... Hem 羹zg羹n hem de 癟ok k覺zg覺n覺m ( olas覺 yaz覺m/ imla/ zaman hatalar覺ndan dolay覺 kusura bakmay覺n l羹tfen ) ama benim ve dier arkadalar覺m覺n yaad覺覺 maddi & manevi olumsuzluklar覺 bakalar覺n覺n yaamamas覺 ad覺na bu payla覺m覺 yapmakla m羹kellef hissediyorum kendimi...Tak覺n'a ulamay覺 denedim ama yine olmad覺 art覺k varsa s繹yleyecekleri buradan cevap hakk覺n覺 kullanabilir inkar ederse ya da baka s繹ylemlere girerse yasal yollara da bavurabilirim.

襤mzas覺nda son 8-10 ayd覺r mekanik saat tamircisi imzas覺n覺 kullanan, " taskin " kullan覺c覺 adl覺 Tak覺n Uslu sonradan girmi olduu ve daha 癟覺rakl覺k mertebesine bile gelemedii bu sekt繹rde maalesef gereken sab覺ra, 繹zveriye ve hatta yetenee sahip olmad覺覺n覺 aa覺da maddeler halinde yazd覺覺m suistimal boyutundaki yanl覺 davran覺lar覺 y羹z羹nden g繹stermi olduundan, ben ve benim gibi birka癟 saatsever arkada覺n yaad覺覺 maduriyetleri herhangi bir baka arkada覺m覺z覺n yaamas覺n覺 engellemek ad覺na , y繹netime de haber verilerek bu konu a癟覺lm覺t覺r.

Kendisiyle tan覺mam saat hobisine g繹n羹l vermi baz覺 dier arkadalar覺n vesilesi ile yakla覺k 2 sene 繹nce oldu o zamanlar baka bir sekt繹rde sat覺 eleman覺 olduunu hat覺rl覺yorum. Sonra hem ileri iyi gitmediinden hem de olduunu iddia ettii saat sevgisi & mekanik ilgisi y羹z羹nden saat tamiri iine soyunmu, ben ve ortak arkadalar覺m覺z覺n destekleri ve referanslar覺m覺z ile kendisine yollanan saatleri tamir & revizyon ve bazen de al覺m& sat覺m iine girimitir.

襤lk zamanlarda ( takriben 2-3 ay ) hem yeni olmas覺 hasebiyle hem de destee ihtiya癟 duyduu i癟in ben dahil ortak arkadalar覺mdan hi癟 kimse, hakk覺nda veya yapt覺覺 ilerdeki 繹zensizliklerde durumu dillendirmemi, motivasyonunun ve yeni kurduu iin devaml覺l覺覺na katk覺da bulunmutur ama bug羹n o ortak arkadalar覺mdan 繹rendiim baz覺 ak覺nl覺k veren bilgiler sonras覺nda art覺k dillendirmekte 癟ok ge癟 kald覺覺m ve hata ettiimi anlad覺m zira meerse Tak覺n hepimizi kullanmakta ve iyi niyetimizden kaynakl覺 suskunluumuzdan faydalanmaktaym覺.

Asl覺nda bana ve dier samimi arkadalar覺na yapt覺klar覺ndan sonra hi癟 haketmedii halde ismini kulland覺覺, ustam dedii sevgili b羹y羹羹m Cengiz Usta ya da dan覺t覺m ben ne diyecek bu duruma diye, kendisinin dediin g繹re Tak覺n ona saat癟ilii 繹ret diye 癟ok 覺srar etmi ama 覺srardan vazge癟memesi nedeniyle at繹lyenin anahtar覺n覺 babam ve 癟ocuklar覺mdan bakas覺na vermem dedii halde nas覺l olduunu kendisi bile anlamadan, ben at繹lyede olduum zamanlarda gel ii g繹stereyim demi ve 癟ok hevesli g繹r羹nd羹羹nden h覺zl覺ca kalfal覺a ilerlerken yan taraftaki esnafla anla覺p oraya yerleerek ortak 癟al覺maya balad覺lar dedi. Sonra yapamayaca覺 saatler konusunda ilk zamanlarda Cengiz usta yard覺mc覺 olurken , saatleri kurcalay覺p getiren hi癟bir saat癟iye babam bile olsa iini yapmam prensibi nedeniyle art覺k 癟ok nadir saat getirdiini ve yapamad覺覺 saatler i癟in baka saat癟ilere gittiini belirtti.

Saatlerinizi Tak覺n'a g繹ndermemenizi gerektirecek yaanm覺 ve ahitleriyle sabit durumlar unlard覺r :

- Tamirat & revizyon i癟in g繹ndereceiniz saatlerin Tak覺n taraf覺ndan deil herhangi baka bir yerde sizin onay覺n覺z ve bilginiz olmadan yapt覺r覺lmas覺 ( saati yapamad覺覺ndan veya uramaya demeyecek bulduundan veya sadece kendisinin bildii baka bir sebepten dolay覺)

- Tamirat & revizyon veya sat覺 i癟in g繹ndereceiniz saatlerin tamir yerine daha da bozulmas覺 ya da ilk geldiinde 癟al覺mas覺 ama 1-2 g羹n sonra durmas覺 , sat覺 i癟in olanlar覺n ge癟 sat覺lmas覺, hen羹z sat覺lmad覺 denilip asl覺nda 癟oktan sat覺lm覺 olmas覺 ve paras覺 Tak覺n taraf覺ndan tahsil edildii halde sizin alaca覺n覺z k覺sm覺n ge癟 & eksik ya da hatta hi癟 gelmeyecek olmas覺 ( al覺c覺 saati teslim almad覺覺n覺 iddia ediyor veya saati ald覺 ama replika diyor ve 繹deme yapm覺yor bu y羹zden sat覺 yapt覺覺 kanaldaki hesab覺n覺n bloke olduunu , 繹deme alamad覺覺 vs vs vs )

- Sizde beendii bir saati almak i癟in fiyatta anla覺p taksitle 繹deyeceim deyip 3 ayda bitmesi gereken taksitlerin 繹demesinin 10 ay ge癟mesine ramen 繹demelerin hi癟 yap覺lmamas覺 ve bu konuda 癟ok gecikti biliyorum deyip yine 繹dememesi

- Yukar覺dakilerin hi癟biri olmasa bile sizinle gerek tamir gerekse de sat覺 i癟in saatinizi alana kadar seri g繹r羹羹rken, sonras覺nda 繹deme veya tamir sonras覺 saati geri g繹ndermede gecikmeler olduunda ula覺lamaz olmas覺 hatta uzun s羹re ge癟tii halde sat覺lmad覺覺n覺 s繹yledii saati art覺k satmaktan vazge癟tim geri g繹nder dediinizde ilan s羹resi dolmad覺, 癟ekersem cezas覺 var vs deyip oyalamaya devam etmesi ama saatin 癟oktan sat覺lm覺 olmas覺n覺 繹renecek olman覺z gayet olas覺d覺r.

Bu konuyu okuduktan sonra, umar覺m yoktur ama varsa Tak覺n ile benzer k繹t羹 tecr羹beleri olan l羹tfen yazs覺n ve bu iyi niyetli olmayan arkada覺m覺z覺n bundan sonra kimseye zarar覺n覺n dokunmamas覺n覺 salayal覺m, teekk羹rler.
En son hozburun taraf覺ndan 30 Eki 2019, 21:12 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Ya: 50
Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

Re: Uyar覺!!! Tak覺n Usta'ya sak覺n saat g繹ndermeyin !!!

Mesaj sieger » 30 Eki 2019, 20:46

Abicim gecmis olsun, gercekten sizi buraya yazdiracak kadar bunaltmis olmasi durumun gercekten uzucu olmus. Garip olan okurken, bunlari bir cok is yaptigim kiside benim de goruyor olmam, kimseyi zan altinda birakmak istemem ama, sanki genel cok konusan ama isi yapmayan esnaf kafasinda olup, sadece piyasayi mahvedip, insanlari sinir harbine sokan kisilik profilini anlattiniz. Umarim bir seyler duzelur.
instagram.com/archpatek
Kullan覺c覺 avatar覺
sieger

Ya: 36
Kay覺t: 18 Kas 2015, 13:01

Mesaj uhpu » 30 Eki 2019, 20:46

Ben de yakla覺k 2 3 ay 繹nce tamirat i癟in kendisine ulat覺m.

襤lk telefon g繹r羹memiz gayet pozitif ge癟ti ve kendisi yukar覺da anlat覺ld覺覺 gibi, kendisinin iine ak ile bal覺 olduunu ve e dosta yard覺mc覺 olmak ad覺na bu ii yapt覺覺n覺 belirtmiti.

Kendisine saati g繹ndermek i癟in adres istedim ve o bilgi hi癟 gelmedi.
Daha sonra gerek whatsappdan yazmama ve aramama ramen kendisine ulaamay覺nca saati g繹ndermekten vazge癟tim.

Sonra hakk覺nda duyduum yukar覺da da yaz覺lan olumsuz davran覺lar覺 nedeni ile iyi ki g繹ndermemiim dedim.
Kullan覺c覺 avatar覺
uhpu

Kay覺t: 05 Kas 2013, 02:00

Mesaj Kb8 » 30 Eki 2019, 21:16

Hasan bey ge癟mi olsun.
Sizi buraya yazacak kadar zor durumda b覺rakmalar覺 ger癟ekten ak覺l al覺r gibi deil.
Bu t羹r ilere bulamalar覺 da affedilebilir bir davran覺 deil malesef.

SM-G975F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Kb8

Ya: 40
Kay覺t: 25 Eki 2015, 21:20

Mesaj rolexcollector » 30 Eki 2019, 21:26

Babam覺n ortaokuldayken ald覺覺 hat覺ra g shock um Tak覺n'da. Uzun s羹re oldu belki 1 y覺l. En son ge癟en hafta kargo adresi ald覺 ama h璽l璽 yok.
Hat覺ra, hediye saatim i癟in ne kadar 羹zg羹n羹m anlatamam... Resim

SM-G973F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

Mesaj justaguy » 30 Eki 2019, 21:40

Saat d覺覺ndaki hobilerimde bu t羹r insanlarla o kadar 癟ok kar覺lat覺m ki, yaz覺lanlar覺n yar覺s覺ndan sonras覺n覺 zaten direk tahmin ettim :( ok ge癟mi olsun. Burada paylaarak dorusunu yapm覺s覺n覺z. Kimsenin kimsenin g羹venini istismar etmeye, maddi zarar vermeye ve asab覺n覺 bozmaya hakk覺 yok. Bunlar覺 okuyanlar en az覺ndan bundan sonra iki kere d羹羹necektir.
Kullan覺c覺 avatar覺
justaguy

Kay覺t: 29 Mar 2018, 11:07

Mesaj adorno » 30 Eki 2019, 21:54

Zuhal Olcay enfes bi konusma yapmisti Adana film festivalinde demisti ki, "onur insanin hayatindan uzundur" Taskin la iletisimim oldu Cengiz Agabey dolayisiyla bu konuya aciklik getirmesi gerekir.

SM-A705FN cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Her baar覺l覺 erkein ard覺nda en az bir kad覺n vard覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
adorno

Kay覺t: 23 Tem 2012, 22:49

Mesaj tpskl » 30 Eki 2019, 21:55

Merhaba, Cengiz Dede(Bengi Saat-Cengiz Usta) aa覺daki yaz覺y覺 paylamam覺 rica etti. Cengiz Ustan覺n mesaj覺n覺 iletiyorum.

"Tsf deki yaz覺y覺 imdi okudum. Olaylar覺n bu ekilde gelimesi beni de 癟ok a覺rtt覺, 羹zd羹 .
Saatleri tamire al覺p geciktirdii ula覺lamad覺覺 gibi ikayetler vard覺 ama iin bu boyuta vard覺覺n覺 bilmiyordum. Tak覺n'a mekanik saat tamirat覺 iine heves ettiinde ilk yard覺mc覺 olanlardan biri olarak ger癟ekten 羹zg羹n羹m."

SM-G965F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
tpskl

Kay覺t: 06 Haz 2015, 20:13

Sonraki

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 36 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners