Uyar覺!!! Tak覺n Usta'ya sak覺n saat g繹ndermeyin !!!

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Re: Uyar覺!!! Tak覺n Usta'ya sak覺n saat g繹ndermeyin !!!

Mesaj Okanito » 09 Kas 2019, 00:14

KaraSinek yazd覺:Arkadalar merhaba bal覺覺 g繹r羹nce Tak覺n Usluyan ile tecr羹bemi yazmam gerektiini d羹羹nd羹m.

Kendisi ile olan yaz覺malar覺m覺zdan tarihlere bakarak yazmaya gayret g繹stereceim.

Forumdan bir arkada覺m覺z覺n referans覺yla Tak覺n Usta?n覺n da Cengiz usta ile 癟al覺t覺覺 bilgisiyle ; (bunu 繹zellikle belirtiyorum 癟羹nk羹 san覺r覺m bu bal覺k olmasa bir癟oumuz hala bilindik usta olarak saatini kendisine b覺rak覺yor olacakt覺k.)

2018 Haziran ay覺nda poljot chrono saatimi bak覺m ve m羹mk羹nse safir cam ile deiim talebiyle g繹nderdim. Tek ikayetim bak覺ms覺zl覺ktan saatin tarihini ayarlarken date k覺sm覺n覺n bazen yar覺m pozisyonda kalmas覺yd覺. (ki kurma kolunu normal pozisyonuna itince tarih olmas覺 gereken pozisyona da ge癟iyordu.)

saatin cam覺n覺 deitirmeyelim bak覺m覺n覺 yapal覺m dedi ve tamam diyerek bak覺m ama癟l覺 kargo ile ulat覺rd覺m.
kabaca 3 ay sonra 08.09.2019da saat elime ulat覺 ama chrono kollar覺 yerinden 癟覺k覺k olarak kargo paketinden 癟覺kt覺.
bana geri g繹ndermesine gerek yok diyerek ankarada bir usta arkada覺n覺n iletiim bilgilerini verdi. ona g繹t羹rd羹m. o saati toplad覺.

chronoyu 癟al覺t覺rd覺覺m覺z anda saatin makanizma sorun 癟覺kard覺.

2018 Ekimde saati tekrar kendisine g繹nderdim . saat 癟ok kurcalanm覺 vs diyerek mekanizmay覺 s覺f覺rlad覺覺n覺 benim i癟in yeni mekanizma ald覺覺n覺 s繹yledi. saati kargolamas覺n覺 uzun s羹re bekledim.
1ay覺 ge癟tikten sonra 20.12.2018 de saati hallettik g繹nderiyorum dedi.
5 g羹n boyunca cevap alamad覺m. 24.12.2018de "ehird覺覺ndayd覺m, saat bug羹n ya da yar覺n elinize ulam覺 olmas覺 laz覺m. Bizim 癟ocua g繹nderttim" dedi
saat bana ay覺n 27sinde geldi ve kargoalama tarihi bir g羹n 繹ncesi idi.

saat geldi ve chronoya bast覺覺m anda saat tak覺ld覺 kald覺 .
sonras覺nda kendisi dahil 2 ustan覺n da bakt覺覺n覺 ama olmad覺覺n覺, ( benim g繹t羹rd羹羹m ankaradaki usta ile birlikte 3 usta oluyor.) saati benden nakit al覺p par癟a olarak kullanaca覺n覺 s繹yledi. 癟ok sevdiim bir saatim olmas覺na ramen ben de kabul ettim.

o tarihten 15.01.2019 tarihine kadar sal覺k,telefon deiiklii vb sebeplerle cevap alamad覺m. ve sonunda param hesaba ge癟ti konu kapand覺. Olayda iyi niyietinden 羹phe etmeyerek ve o g羹ne kadar da hep pozitif referanslar duyduum i癟in bana denk geldi demek diyerek konuyu dillendirmedim.

bu tecr羹bemi de yorum katmadan aktarmaya 癟al覺t覺m.

Meraktan soruyorum, Ankaradaki usta Ulus Kololundaki usta m覺d覺r? 羹nk羹 ben de Tak覺n beyin referans覺yla Ankaradaki bir ustaya gitmitim ve buradaki yaz覺lanlara benzer bir deneyim yaay覺p bu konuyu da okuyunca a覺rmad覺m a癟覺k癟as覺. Eer o i han覺ndaki ustaysa size y繹nlendirdii 癟ok komik bir hal al覺yor :)

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Okanito

Kay覺t: 10 May 2012, 13:49

Mesaj KaraSinek » 11 Kas 2019, 08:27

Ankaradaki usta Ulus Kololundaki usta m覺d覺r?
evet :?
https://www.instagram.com/karasinek666/
Kullan覺c覺 avatar覺
KaraSinek

Kay覺t: 23 Oca 2018, 17:58

Mesaj Okanito » 11 Kas 2019, 19:37

KaraSinek yazd覺:
Ankaradaki usta Ulus Kololundaki usta m覺d覺r?
evet :?

Benzer esnaflar birbirlerini buluyor demek ki.

Oradaki beyefendiye anneannemden kalan 35-40 y覺ll覺k saatimi anneme anneler g羹n羹 hediyesi minvalinde yapt覺rmak maksad覺yla konuda bahsedilen as覺l beyefendinin referans覺yla g繹t羹rd羹m. Birebir ayn覺 vaziyetleri yaad覺m, rand覺mans覺z bir tamirattan ge癟ti. stelik saati iyi kapatmad覺覺ndan hava temas覺yla nem olutu falan filan...

MEBin salad覺覺 ustal覺k sertifikas覺yla usta olunmuyor anla覺lan. B繹yle bizim gibi ka癟 insan madur olmutur kim bilir. Yaz覺k.

Kullan覺c覺 avatar覺
Okanito

Kay覺t: 10 May 2012, 13:49

Mesaj alihoca » 11 Kas 2019, 20:39

ok 羹z羹c羹 bir durum maalesef pek 癟oumuz zaman zaman b繹yle adamlarla istemeden bu tarz eyler yaayabiliyoruz. Ben de saatimi ald覺覺mda iki ustaya gittim ikisi de bileziini ayarlayamad覺 en son ben kendim yapt覺m. ok ge癟mi olsun

Tempus erit auri pretium!
Kullan覺c覺 avatar覺
alihoca

Ya: 39
Kay覺t: 09 Eki 2016, 23:44

Mesaj rolexcollector » 11 Kas 2019, 20:50

Hat覺ra saat bug羹n elime ulat覺. D覺 bezelde hi癟bir sorun yoktu teslim ederken inan覺n...
Yaz覺klar olsun, hat覺ra saat ne hale geldi. Resim

SM-G973F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

Mesaj Tolgi06 » 11 Kas 2019, 21:03

rolexcollector yazd覺:Hat覺ra saat bug羹n elime ulat覺. D覺 bezelde hi癟bir sorun yoktu teslim ederken inan覺n...

yanmis mi dis bezel?

SM-A705FN cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Tolgi06

Ya: 34
Kay覺t: 03 Nis 2010, 23:20

Mesaj Cruciatus » 11 Kas 2019, 21:03

rolexcollector yazd覺:Hat覺ra saat bug羹n elime ulat覺. D覺 bezelde hi癟bir sorun yoktu teslim ederken inan覺n...

M羹mk羹n olduunca kibar yazmaya 癟al覺aca覺m; Saatin validesiyle cima eylenmi... Baka a癟覺klamas覺 yok.. Ay覺p..

Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Kay覺t: 18 Oca 2017, 13:49

Mesaj uhpu » 11 Kas 2019, 21:17

Nas覺l bu hale geldiini sorunca ne cevap ald覺n覺z????
Kullan覺c覺 avatar覺
uhpu

Kay覺t: 05 Kas 2013, 02:00

ncekiSonraki

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 28 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners