Uyar覺!!! Tak覺n Usta'ya sak覺n saat g繹ndermeyin !!!

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Re: Uyar覺!!! Tak覺n Usta'ya sak覺n saat g繹ndermeyin !!!

Mesaj cagatay1903 » 30 Eki 2019, 22:21

Ben de kendisine g繹nderdiim saati olduk癟a uzun bir s羹re sonra geri alabildim.

ok 繹nemli bir iim yoktu bu y羹zden 癟ok 羹zerinde durmam覺t覺m ama saati almam birka癟 ay覺 bulmutu.
Herhalde saatin durumundan 繹t羹r羹 (deerinin d羹羹k olmas覺 gibi) bana fazla 繹nemsemedi diye d羹羹nd羹m ama esnafl覺kta bunu 繹neminin olmamas覺 ve kim 繹nce verirse onun yine saatini 癟ok s覺kmayacak zamanda almas覺 gerekir. Yine de forum, ortak tan覺d覺klar derken pek 羹zerinde durmad覺m a癟覺k癟as覺.

Sizin durumunuz ve Naz覺m Bey'in durumu daha da u癟 noktalara gelmi.
Kullan覺c覺 avatar覺
cagatay1903

Ya: 42
Kay覺t: 10 Mar 2014, 15:52

Mesaj HknDrsn » 30 Eki 2019, 22:47

B羹y羹k ge癟mi olsun abi can s覺k覺c覺 bir durum :(
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullan覺c覺 avatar覺
HknDrsn

Ya: 44
Kay覺t: 13 Oca 2014, 15:27

Mesaj cengawer42 » 30 Eki 2019, 22:49

Siz yazm覺s覺n覺z ama ben i癟inizden ge癟en duygular覺 yaad覺m. Hayat覺m覺zda anlat覺lan tipte insanlara 癟ok rastlar olduk. 襤fa etmekle en dorusunu yapm覺s覺n覺z.

Cengiz usta gibi bir usta bana gel 繹reteyim diyecekte ben o kap覺da yatmayaca覺m.
Hi癟bir eye ihtiyac覺m覺z yok, yaln覺z bir eye ihtiyac覺m覺z vard覺r; 癟al覺kan olmak. (Mustafa Kemal ATATRK)

襤nstagram: cengcraft
Kullan覺c覺 avatar覺
cengawer42

Kay覺t: 10 Eyl 2019, 12:44

Mesaj ibrahim223 » 30 Eki 2019, 22:51

Bilgilendirme i癟in teekk羹rler hasan bey [emoji113]

LG-H815 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
ibrahim223

Kay覺t: 12 Oca 2018, 22:11

Mesaj coolfire » 30 Eki 2019, 22:59

stat ge癟mi olsun. Umar覺m kayb覺n覺z ve saatlerdeki s覺k覺nt覺lar 癟ok b羹y羹k deildir. Bilgilendirme i癟in teekk羹rler.
Kullan覺c覺 avatar覺
coolfire

Ya: 47
Kay覺t: 16 Mar 2013, 14:53

Mesaj bengisaat » 30 Eki 2019, 23:01

Merhaba dostlar.
10 y覺ld覺r sadece bu forumda bilgi payla覺r ve sorunlar覺n覺za 癟繹z羹m bulma ad覺na 繹nerilerde bulunurum.
Bana saatini g繹nderenler bilir ki; saatiniz hemen olmaz bir yada iki hafta s羹re verir s繹z verdiim g羹nde mutlaka teslime haz覺rd覺r.
Ayr覺ca yap覺lan ilemler 2 y覺l garantil 羹stelik baka bir ar覺za olsa bile yine benim hatam diyerek gerekirse yap覺lan ilemle ilgisi olmayan par癟a bile olsa g繹zden ka癟覺rd覺覺m i癟in kendim hatal覺 g繹r羹r ve gerektiinde par癟a yada par癟alar覺 deitirip garanti s羹resi dolmad覺覺 s羹rece hatta dolsa bile kullan覺c覺n覺n bariz hatas覺 yoksa 羹cret almam.
Daha 繹nemlisi 10 y覺ld覺r forumda a癟覺kan hi癟 bir konuya girip de saatinizle ilgili sorunlar覺n覺za bana yollay覺n tamir ederiz gibi yaz覺 hi癟 olmam覺t覺r.
Ne 繹zel mesaj nede dorudan yazarak hi癟 kimsenin saatinin onar覺m覺na talip olmad覺m.
Bu g羹ne kadar bana saatini g繹nderen herkes foruma yaz覺p yard覺m istemi ve forum 羹yelerinin tavsiyesi ile kendileri bana mesaj yazarak ukam覺t覺r.
yelerimizden hi癟 kimseye saatinin onar覺m覺 konusunda s羹rpriz yapmad覺m verecei 羹cret herzaman saatini yapt覺rmaya karar vermeden 繹nce mutlaka bilgi verilip onay al覺nmadan yap覺lmad覺.
Forum 羹yesi siz dostlar覺ma her zaman liste fiyat覺ndan extra indirimler yap覺ld覺.

Tak覺n konusuna gelirsek bir 癟ounuzunda hocam bana da bir eyler 繹ret dediiniz gibi Tak覺n da 覺srarla bana ders ver diyerek 2 y覺l boyunca b覺kmadan 覺srar etti.
Bir g羹n dalg覺nl覺kla tamam g繹steryim bir eyler ama bana gelen iler a覺rd覺r tam tersine kafan kar覺覺r dediimde tak覺n art覺k 癟覺r覺m o zaman dedi ve k覺ramad覺m.
6 ay kadar sonra ustam biraz 繹rendim tak覺ld覺覺m yerde dan覺覺r覺m sende s覺k s覺k ehir d覺覺nda oluyorsun at繹lye kapal覺 oluyor anahtarda yok deyip yandaki d羹kkana ortak olduunu s繹yledi .
Hay覺r demeye hakk覺m olmad覺覺na g繹re sen bilirsin dedim.

Yapamad覺覺 saatler konusunda yard覺mc覺 oldum Ama t羹m saat癟ilere yapt覺覺m gibi kurcalanm覺 saatleri bana getirme yapmam dedim. Yinede i癟inden 癟覺kamad覺覺 saatler olduunda kurcalamamas覺 art覺yla dier saat癟iler gibi onada yard覺mc覺 oldum.
Son zamanlarda bana ulaan siz forum dostlar覺mdan baz覺lar覺.
Ustam Tak覺na saat verdik epey zaman oldu.
Veya yapt覺m dedi ama 癟al覺m覺yor ka癟 kere yapt覺 yine ayn覺.
Yada saati verdik d繹n羹 yapm覺yor.
Gibi ikayetler geldi bende ayn覺 katta olduumuzdan s覺k s覺k g繹rd羹羹m i癟in t羹m ikayetleri kendisine ilettim ve 癟ou zaman uyard覺m ve/veya nasihat ettim.

D羹n itibariyle ok sevdiim Hasan kardeimin bana ulamas覺 ve arkas覺ndan yine 癟ok sevdiim bir ka癟 dostumun da benzer eyleri s繹ylemesine 癟ok a覺rd覺m ve 羹z羹ld羹m. Olay覺n bu boyutta olnas覺ndan dolay覺 ayr覺ca ak覺n覺m.
Netice olarak benimle ilgisi olmasa da beni 羹zen bu vakan覺n olmas覺 bu yaz覺y覺 yazmam覺 gerektirdi.

Madur olan dostlar覺m bilsinler ve zaten bilirlet ki. Kendi olum olsa bile haks覺z覺n deil her zaman hakl覺n覺n yan覺nda olurum.

Daha 癟ok saat gelsin diye ura覺p millete mahcup olup boynumu b羹kmektense. Zaman覺m elverdii kadar saati al覺p g羹n羹nde teslim eder ve kay覺ts覺z arts覺z 2 y覺l garabti verir hakk覺m kadar覺n覺 al覺p kimseyi 羹zmem.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullan覺c覺 avatar覺
bengisaat

Ya: 62
Kay覺t: 30 Eki 2010, 00:39

Mesaj rolexcollector » 30 Eki 2019, 23:12

bengisaat yazd覺:Merhaba dostlar.
10 y覺ld覺r sadece bu forumda bilgi payla覺r ve sorunlar覺n覺za 癟繹z羹m bulma ad覺na 繹nerilerde bulunurum.
Bana saatini g繹nderenler bilir ki; saatiniz hemen olmaz bir yada iki hafta s羹re verir s繹z verdiim g羹nde mutlaka teslime haz覺rd覺r.
Ayr覺ca yap覺lan ilemler 2 y覺l garantil 羹stelik baka bir ar覺za olsa bile yine benim hatam diyerek gerekirse yap覺lan ilemle ilgisi olmayan par癟a bile olsa g繹zden ka癟覺rd覺覺m i癟in kendim hatal覺 g繹r羹r ve gerektiinde par癟a yada par癟alar覺 deitirip garanti s羹resi dolmad覺覺 s羹rece hatta dolsa bile kullan覺c覺n覺n bariz hatas覺 yoksa 羹cret almam.
Daha 繹nemlisi 10 y覺ld覺r forumda a癟覺kan hi癟 bir konuya girip de saatinizle ilgili sorunlar覺n覺za bana yollay覺n tamir ederiz gibi yaz覺 hi癟 olmam覺t覺r.
Ne 繹zel mesaj nede dorudan yazarak hi癟 kimsenin saatinin onar覺m覺na talip olmad覺m.
Bu g羹ne kadar bana saatini g繹nderen herkes foruma yaz覺p yard覺m istemi ve forum 羹yelerinin tavsiyesi ile kendileri bana mesaj yazarak ukam覺t覺r.
yelerimizden hi癟 kimseye saatinin onar覺m覺 konusunda s羹rpriz yapmad覺m verecei 羹cret herzaman saatini yapt覺rmaya karar vermeden 繹nce mutlaka bilgi verilip onay al覺nmadan yap覺lmad覺.
Forum 羹yesi siz dostlar覺ma her zaman liste fiyat覺ndan extra indirimler yap覺ld覺.

Tak覺n konusuna gelirsek bir 癟ounuzunda hocam bana da bir eyler 繹ret dediiniz gibi Tak覺n da 覺srarla bana ders ver diyerek 2 y覺l boyunca b覺kmadan 覺srar etti.
Bir g羹n dalg覺nl覺kla tamam g繹steryim bir eyler ama bana gelen iler a覺rd覺r tam tersine kafan kar覺覺r dediimde tak覺n art覺k 癟覺r覺m o zaman dedi ve k覺ramad覺m.
6 ay kadar sonra ustam biraz 繹rendim tak覺ld覺覺m yerde dan覺覺r覺m sende s覺k s覺k ehir d覺覺nda oluyorsun at繹lye kapal覺 oluyor anahtarda yok deyip yandaki d羹kkana ortak olduunu s繹yledi .
Hay覺r demeye hakk覺m olmad覺覺na g繹re sen bilirsin dedim.

Yapamad覺覺 saatler konusunda yard覺mc覺 oldum Ama t羹m saat癟ilere yapt覺覺m gibi kurcalanm覺 saatleri bana getirme yapmam dedim. Yinede i癟inden 癟覺kamad覺覺 saatler olduunda kurcalamamas覺 art覺yla dier saat癟iler gibi onada yard覺mc覺 oldum.
Son zamanlarda bana ulaan siz forum dostlar覺mdan baz覺lar覺.
Ustam Tak覺na saat verdik epey zaman oldu.
Veya yapt覺m dedi ama 癟al覺m覺yor ka癟 kere yapt覺 yine ayn覺.
Yada saati verdik d繹n羹 yapm覺yor.
Gibi ikayetler geldi bende ayn覺 katta olduumuzdan s覺k s覺k g繹rd羹羹m i癟in t羹m ikayetleri kendisine ilettim ve 癟ou zaman uyard覺m ve/veya nasihat ettim.

D羹n itibariyle ok sevdiim Hasan kardeimin bana ulamas覺 ve arkas覺ndan yine 癟ok sevdiim bir ka癟 dostumun da benzer eyleri s繹ylemesine 癟ok a覺rd覺m ve 羹z羹ld羹m. Olay覺n bu boyutta olnas覺ndan dolay覺 ayr覺ca ak覺n覺m.
Netice olarak benimle ilgisi olmasa da beni 羹zen bu vakan覺n olmas覺 bu yaz覺y覺 yazmam覺 gerektirdi.

Madur olan dostlar覺m bilsinler ve zaten bilirlet ki. Kendi olum olsa bile haks覺z覺n deil her zaman hakl覺n覺n yan覺nda olurum.

Daha 癟ok saat gelsin diye ura覺p millete mahcup olup boynumu b羹kmektense. Zaman覺m elverdii kadar saati al覺p g羹n羹nde teslim eder ve kay覺ts覺z arts覺z 2 y覺l garabti verir hakk覺m kadar覺n覺 al覺p kimseyi 羹zmem.
Varolun.
Sizin gibi olsa her insan bu d羹nyada yaamak keyifli olur.
Elleriniz dert g繹rmesin Cengiz Ustam...

SM-G973F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

Mesaj raven » 30 Eki 2019, 23:37

hozburun ge癟mi olsun. Bu k繹t羹 tecr羹beyle mesleklerde ilerleme hiyerarisinin mutlak art olduunu 繹renirken benzer tecr羹beleri yaamayal覺m diye forumda paylat覺覺n i癟in teekk羹rler. Ahilik sisteminin 癟繹kmesi sonucu herhangi bir kurumsal yap覺n覺n onay覺 d覺覺nda bir meslei icra edenler uzun zamand覺r maduriyetlere sebep oluyor. Ahilik kurumunun modern bir yap覺s覺 say覺labilecek(!) MYK (mesleki yeterlilik kurumu) onayl覺 ustal覺k ve yeterlilik belgesi olmayan hi癟 kimse herhangi bir meslei icra etmemeli.
D羹羹n羹yorum 繹yleyse var覺m, d羹羹nemiyorum 繹yleyse mal覺m!
Kullan覺c覺 avatar覺
raven

Ya: 53
Kay覺t: 26 Nis 2013, 19:31

ncekiSonraki

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 25 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners