Servis Mağdurluğu

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Servis Mağdurluğu

Mesaj kroniksuper » 07 Tem 2010, 20:50

merhabalar
28.10.2008 tarıhınde satın almış oldugum tissot prc 200 model saatım 28.06.2010 tarıhınde garantı suresının dolmasına 4 ay kala bı anda durdu bende saatımı ızmırdekı saatcı vasıtasıyla garantısı devam edıyor dıye LPİ YE gonderdık. bugun sabah saatcım aradı ve saatın contası vepili degısecekmıs 60 tl servıs parası ıstıyormus LPİ.. ŞİMDİ pil ve conta değişimi garanti kapmasımına girmiyormu?
veeğer girmiyorsa 60 tl vermelımıyım servıse? yoksa kendım bır saat ustasınıma yaptırmayalım? kala kaldım ole yardımlarınızı beklıyorum...:(
Saygılarımla
kroniksuper
Kullanıcı avatarı
kroniksuper

Re: servis magdurluğu

Mesaj nickynick » 07 Tem 2010, 22:09

Pil değişimi garanti kapsamına girmez, ama conta konusunda emin değilim. Ama ikisi için 60 lira adil bir rakam mı emin olamadım..
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj kroniksuper » 07 Tem 2010, 22:13

NickyNick yazdı:Pil değişimi garanti kapsamına girmez, ama conta konusunda emin değilim. Ama ikisi için 60 lira adil bir rakam mı emin olamadım..

üstat önerin?
Saygılarımla
kroniksuper
Kullanıcı avatarı
kroniksuper

Mesaj nickynick » 07 Tem 2010, 22:18

kroniksuper yazdı:
NickyNick yazdı:Pil değişimi garanti kapsamına girmez, ama conta konusunda emin değilim. Ama ikisi için 60 lira adil bir rakam mı emin olamadım..

üstat önerin?

Estağfirullah ,ama bu noktada benim yapacağım yetkili servisin istediği parayı ödeyip, saati yaptırmak olurdu.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Re: Servis Mağdurluğu

Mesaj Frax » 07 Tem 2010, 23:38

Pil 5-10 lira. Conta ise eğer siz açıp kapatmadıysanız servisin sorunudur bu parayı vermeyin eğer öyle bir durum yoksa.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj razz » 08 Tem 2010, 09:40

Ben LPI'da TAG Heuer AquaRacer'ın ( otomatik ) kilitli tepe tijini 65TL'ye değiştirdim ( vidalama hissi biraz sorunlu gelmişti ).Bana iade edilen tijin durduğu poşette arka kapak contası da vardı.
Pil hiçbir zaman garanti kapsamına girmez.. Prensipte açılan her saatin tekrar kapanmadan önce arka kapak contasının da yenilenmesi gerekir.. Yapılması öngörülen işlem doğru ancak 60,00 TL. pil+conta için biraz fazla bir rakam.. Belki aradaki kargo ücreti diyeceğim ama o da LPI gibi bir firma için yakışıksız bir durum olur..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj kroniksuper » 08 Tem 2010, 21:20

üstatlar saatin garantısının bıtmesıne 3 ay var sizce herhangıbır saatcıye pılını 5-10 lıra verıp degıstırsemmı? hanı saatı servısın dısında actırırsak garantısı bozuluyomusya sizce bı sakatlık cıkarmı normal bı saatcıde pılınıdegıstırtmem?
Saygılarımla
kroniksuper
Kullanıcı avatarı
kroniksuper

Mesaj adnanefe » 27 Tem 2010, 01:50

razz yazdı:Ben LPI'da TAG Heuer AquaRacer'ın ( otomatik ) kilitli tepe tijini 65TL'ye değiştirdim ( vidalama hissi biraz sorunlu gelmişti ).Bana iade edilen tijin durduğu poşette arka kapak contası da vardı.
Pil hiçbir zaman garanti kapsamına girmez.. Prensipte açılan her saatin tekrar kapanmadan önce arka kapak contasının da yenilenmesi gerekir.. Yapılması öngörülen işlem doğru ancak 60,00 TL. pil+conta için biraz fazla bir rakam.. Belki aradaki kargo ücreti diyeceğim ama o da LPI gibi bir firma için yakışıksız bir durum olur..

Çok doğru , biraz fazla söylemişler pil + conta parasını. Senin saatçin biraz fazla kar koymuş üstüne galiba.
Kullanıcı avatarı
adnanefe

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners