ESKİ SEİKO 5

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

ESKİ SEİKO 5

Mesaj altiaralik » 10 Tem 2019, 21:54

https://i.hizliresim.com/P7k4k5.jpg
https://i.hizliresim.com/gP8z85.jpg
Dedemin yıllardır kullanmış olduğu eski bir Seiko 5. Tahminen 80' li yıllarda kullanılmaya başlandı. Kesinliğini tam olarak bilmememle birlikte camı daha önce değişti ve içi açıldı. Şuan orjinal kordonu değil, citizen bir kordonu var. Saatin genel olarak çalışmasında bir sorun yok. Ayar kolunun tepesi dönerken sağa sola eğiliyor yamulmuş olabilir, saati sallarken rotordan tokur tokur ses de geliyor, kadranı eskimiş solmuş ve fosforda bitmiş. Kısacası genel olarak tüm bakımları ve ayarlarını yaptırmak istiyorum ek olarak da kendi orjinal görüntüsüne ait olan kordon modelini takmak istiyorum. Tüm bunları garantili bir şekilde titizlikle ve fiyat konusunda da uygun olarak yapabilecek işinin ehli bir tamirci önerir misiniz ? Ve şu arka kapaktaki bilgilerden yararlanarak bana saat hakkında birkaç bilgi verebilir misiniz ? Üretim yılı veya kullandığı mekanizma hakkında bilgiler vb. Teşekkürler şimdiden.
Kullanıcı avatarı
altiaralik

Re: ESKİ SEİKO 5

Mesaj Okanito » 10 Tem 2019, 22:02

Saat muhtemelen 7009 mekanizmaya sahiptir, rüştünü ispatlamış bir mekanizma ve saatçiler de aşinadır. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama İstanbul’da ikamet eden Cengiz ustaya (bengisaat) saati vermenizi tavsiye ederim, başka şehirde olsanız dahi kargoyla rahatça gönderebilirsiniz, hizmet konusunda içiniz rahat olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Okanito

Re: ESKİ SEİKO 5

Mesaj altiaralik » 10 Tem 2019, 22:26

Brera yazdı:Saat muhtemelen 7009 mekanizmaya sahiptir, rüştünü ispatlamış bir mekanizma ve saatçiler de aşinadır. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama İstanbul’da ikamet eden Cengiz ustaya (bengisaat) saati vermenizi tavsiye ederim, başka şehirde olsanız dahi kargoyla rahatça gönderebilirsiniz, hizmet konusunda içiniz rahat olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkürler hocam. Kendileri ile mail aracılığıyla iletişime geçtim. Derdimi anlattım ve tahmini bir fiyat istedim. Fiyat konusunda kulağa hoş gelirde en kisa zamanda gönderim yapacağım.
Kullanıcı avatarı
altiaralik

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners