Longines Hydroconquest su geçirme problemi

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Longines Hydroconquest su geçirme problemi

Mesaj ozturkti » 05 Tem 2019, 14:40

Arkadaşlar herkese merhaba,,
Dün saatin kolumda havuzda bir süre yüzüp çıktıktan sonra saatin camında bir leke gördüm. Lekeyi açıkçası bu sabah fark ettim.
Teniz suyla sildiğim halde bu leke geçmeyince saatin su geçirmiş olabileceğini veya AR kaplamanın zarar görmüş olabileceğini düşünmeye başladım.
İzmir üzerinde İstanbul’a döndüğüm için İzmir Rotap saate uğrayıp saati gösterdikten sonra, yetkili yüzeyde bir şey görünmediğini ve lekenin saatin su geçirmiş olmasından kaynklanacağını belirtti.
Saatin tepesini her zaman çok iyi sıktığımdan emin olmadan asla suyla temas ettirmemeye gayret ettiğimden bu olasılık beni açıkçası çok şaşırttı.Saati yurtdışından almıştım ve uluslararası garantisi devam ediyor, bu nedenle İstanbul Emaar Avm’deki Longines bayiisine gitmem yönünde öneride buludnular.
Resimlere bir göz atıp önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Teşekkürler.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
ozturkti

Re: Longines Hydroconquest su geçirme problemi

Mesaj Eskimemur » 05 Tem 2019, 15:38

Yeni model seramik bezelli, geçmiş olsun. Çok olası bir durum değil. Umarım kullanıcı hatası demezler. Yetkili servise göstermek lazım.
Kullanıcı avatarı
Eskimemur

Mesaj justaguy » 05 Tem 2019, 16:57

:shock:

Bu arada tepeyi sıkmamış olduğunuz durumda bile su direnci 50-100 metre olması gerekir :thumbup: Kullanıcı hatası olması mümkün değil.

AR olduğunu da sanmıyorum çünkü AR'a o büyüklükte zarar verecek olan birşeyi olduğu sırada farkederdiniz veya en azından bezelde veya kasada da iz bırakırdı diye düşünüyorum. Su almış gibi duruyor (nasıl mümkün olmuş bilmiyorum) Direk değişim talep edin bence
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj mturann » 06 Tem 2019, 10:46

Tepe açık olduğunda dahi saatlerin su alma direnci ne kadar ki? Bilgisi olanlar bizi aydınlatırsa çok seviniriz.

Yani tepe açık kaldığında saat her türlü su alabiliyorsa o zaman servis tepe açık kalmış dese karşı olarak ne desek boş.
Geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Ufkynl » 06 Tem 2019, 11:34

Geçmiş olsun. Seramik bezelli modeli çok beğenmiştim. Umarım münferit bi olaydır. Havuzda falan su almaması lazım 300m resist olan bi saatin. Arkadaşlara katılıyorum. Servis tepe açık kalmış diyecektir. Bu da sizi markaya olan güveninizi sarsacak doğal olarak. Ben de legend diver ile denize giriyorum böyle bi sorunla karşılaşmadım fakat bendeki süper compressor kasa. Su alsa zaten at çöpe :)

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj ozturkti » 06 Tem 2019, 11:55

Eskimemur, justaguy, mturann, Ufkynl mesajlarınız için çok teşekkür ederim.
Bir aksilik olmazsa bugün konuyu görüşüp gelişmeyi bir neticeye bağlanınca da burada paylaşacağım.
Tek merak ettiğim, tepenin açık kalmasına karar arşılık saatin su geçirmezlik fonksiyonunun bir yere kadar devam edip etmediği, çünkü sizin de belirttiğiniz gibi servis bana karşı o argümanı savunacaktır.
Kullanıcı avatarı
ozturkti

Mesaj justaguy » 18 Tem 2019, 16:24

Merhaba, dediğim gibi, tepe sıkılı olmasa bile havuzda yüzme ile su geçirmesinin pek mümkün olmayacağını düşünüyorum. Bir gelişme var mı?
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj raven » 18 Tem 2019, 18:17

Bu kadar büyük bir lekeyi yapacak kadar su almış olsa fark ederdiniz. Acaba otomatik saat olduğu için mekanizma da bulunan yağ ısı farkından dolayı buhar yapıp lekeye mi sebep oldu? Belki bu olabilir.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners