TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Longines Hydroconquest su ge├žirme problemi

Saat Tamiri Ustalar─▒, Ekipmanlar─▒, Servis Ve Bak─▒m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyelerimiz, Saat Servis Merkezi b├Âl├╝m├╝m├╝zde saat tamiri ve servisi konular─▒ndaki sorular─▒n─▒z─▒ saat ustalar─▒na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf─▒ndan verilecek tavsiye ve yard─▒mlar g├Ân├╝ll├╝l├╝k prensibi neticesinde yap─▒lmaktad─▒r. Forumumuza ├╝ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard─▒m zorunlulu─ču bulunmamaktad─▒r, sorular─▒n─▒z─▒ sorarken bu durumu dikkate alman─▒z─▒ rica ederiz.

TSF

Longines Hydroconquest su ge├žirme problemi

Mesaj ozturkti » 05 Tem 2019, 14:40

Arkada┼člar herkese merhaba,,
D├╝n saatin kolumda havuzda bir s├╝re y├╝z├╝p ├ž─▒kt─▒ktan sonra saatin cam─▒nda bir leke g├Ârd├╝m. Lekeyi a├ž─▒k├žas─▒ bu sabah fark ettim.
Teniz suyla sildi─čim halde bu leke ge├žmeyince saatin su ge├žirmi┼č olabilece─čini veya AR kaplaman─▒n zarar g├Ârm├╝┼č olabilece─čini d├╝┼č├╝nmeye ba┼člad─▒m.
─░zmir ├╝zerinde ─░stanbulÔÇÖa d├Ând├╝─č├╝m i├žin ─░zmir Rotap saate u─čray─▒p saati g├Âsterdikten sonra, yetkili y├╝zeyde bir ┼čey g├Âr├╝nmedi─čini ve lekenin saatin su ge├žirmi┼č olmas─▒ndan kaynklanaca─č─▒n─▒ belirtti.
Saatin tepesini her zaman ├žok iyi s─▒kt─▒─č─▒mdan emin olmadan asla suyla temas ettirmemeye gayret etti─čimden bu olas─▒l─▒k beni a├ž─▒k├žas─▒ ├žok ┼ča┼č─▒rtt─▒.Saati yurtd─▒┼č─▒ndan alm─▒┼čt─▒m ve uluslararas─▒ garantisi devam ediyor, bu nedenle ─░stanbul Emaar AvmÔÇÖdeki Longines bayiisine gitmem y├Ân├╝nde ├Âneride buludnular.
Resimlere bir g├Âz at─▒p ├Ânerilerinizi payla┼č─▒rsan─▒z ├žok sevinirim.
Te┼čekk├╝rler.
Resim

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ozturkti

Kay─▒t: 15 Eyl 2018, 01:14

Re: Longines Hydroconquest su ge├žirme problemi

Mesaj Eskimemur » 05 Tem 2019, 15:38

Yeni model seramik bezelli, ge├žmi┼č olsun. ├çok olas─▒ bir durum de─čil. Umar─▒m kullan─▒c─▒ hatas─▒ demezler. Yetkili servise g├Âstermek laz─▒m.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Eskimemur

Ya┼č: 46
Kay─▒t: 24 Ara 2013, 11:47

Mesaj justaguy » 05 Tem 2019, 16:57

:shock:

Bu arada tepeyi s─▒kmam─▒┼č oldu─čunuz durumda bile su direnci 50-100 metre olmas─▒ gerekir :thumbup: Kullan─▒c─▒ hatas─▒ olmas─▒ m├╝mk├╝n de─čil.

AR oldu─čunu da sanm─▒yorum ├ž├╝nk├╝ AR'a o b├╝y├╝kl├╝kte zarar verecek olan bir┼čeyi oldu─ču s─▒rada farkederdiniz veya en az─▒ndan bezelde veya kasada da iz b─▒rak─▒rd─▒ diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Su alm─▒┼č gibi duruyor (nas─▒l m├╝mk├╝n olmu┼č bilmiyorum) Direk de─či┼čim talep edin bence
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
justaguy

Kay─▒t: 29 Mar 2018, 11:07

Mesaj mturann » 06 Tem 2019, 10:46

Tepe a├ž─▒k oldu─čunda dahi saatlerin su alma direnci ne kadar ki? Bilgisi olanlar bizi ayd─▒nlat─▒rsa ├žok seviniriz.

Yani tepe a├ž─▒k kald─▒─č─▒nda saat her t├╝rl├╝ su alabiliyorsa o zaman servis tepe a├ž─▒k kalm─▒┼č dese kar┼č─▒ olarak ne desek bo┼č.
Ge├žmi┼č olsun.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mturann

Kay─▒t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj Ufkynl » 06 Tem 2019, 11:34

Ge├žmi┼č olsun. Seramik bezelli modeli ├žok be─čenmi┼čtim. Umar─▒m m├╝nferit bi olayd─▒r. Havuzda falan su almamas─▒ laz─▒m 300m resist olan bi saatin. Arkada┼člara kat─▒l─▒yorum. Servis tepe a├ž─▒k kalm─▒┼č diyecektir. Bu da sizi markaya olan g├╝veninizi sarsacak do─čal olarak. Ben de legend diver ile denize giriyorum b├Âyle bi sorunla kar┼č─▒la┼čmad─▒m fakat bendeki s├╝per compressor kasa. Su alsa zaten at ├ž├Âpe :)

SM-G930F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ufkynl

Kay─▒t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj ozturkti » 06 Tem 2019, 11:55

Eskimemur, justaguy, mturann, Ufkynl mesajlar─▒n─▒z i├žin ├žok te┼čekk├╝r ederim.
Bir aksilik olmazsa bug├╝n konuyu g├Âr├╝┼č├╝p geli┼čmeyi bir neticeye ba─član─▒nca da burada payla┼čaca─č─▒m.
Tek merak etti─čim, tepenin a├ž─▒k kalmas─▒na karar ar┼č─▒l─▒k saatin su ge├žirmezlik fonksiyonunun bir yere kadar devam edip etmedi─či, ├ž├╝nk├╝ sizin de belirtti─činiz gibi servis bana kar┼č─▒ o arg├╝man─▒ savunacakt─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ozturkti

Mesaj justaguy » 18 Tem 2019, 16:24

Merhaba, dedi─čim gibi, tepe s─▒k─▒l─▒ olmasa bile havuzda y├╝zme ile su ge├žirmesinin pek m├╝mk├╝n olmayaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. Bir geli┼čme var m─▒?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
justaguy

Kay─▒t: 29 Mar 2018, 11:07

Mesaj raven » 18 Tem 2019, 18:17

Bu kadar b├╝y├╝k bir lekeyi yapacak kadar su alm─▒┼č olsa fark ederdiniz. Acaba otomatik saat oldu─ču i├žin mekanizma da bulunan ya─č ─▒s─▒ fark─▒ndan dolay─▒ buhar yap─▒p lekeye mi sebep oldu? Belki bu olabilir.
D├╝┼č├╝n├╝yorum ├Âyleyse var─▒m, d├╝┼č├╝nemiyorum ├Âyleyse mal─▒m!
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
raven

Ya┼č: 49
Kay─▒t: 26 Nis 2013, 19:31

Mesaj Xhantos » 18 Tem 2019, 18:37

Servis ne dedi, olaylar nas─▒l geli┼čti, ben de ├žok merak ediyorum :?:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Xhantos

Kay─▒t: 30 Nis 2019, 22:00

Mesaj ozturkti » 23 Tem 2019, 17:47

Saat 14 g├╝nd├╝r serviste ve LonginesÔÇÖin servis takip i├žin g├╝zel bir sistemi oldu─čundan s├╝reci oradan takip edebiliyorum.
Yurtd─▒┼č─▒nda oldu─čumdan arayarak bilgi alma imkan─▒m olmad─▒ a├ž─▒k├žas─▒ ama saatte bu kadar par├ža de─či┼čmesi pek olumlu bir ┼čeye i┼čaret de─čil diye d├╝┼č├╝nmeye ba┼člad─▒m.
En az─▒ndan kullan─▒c─▒ m─▒ yolsa ├╝retim kaynakl─▒ bir problem mi oldu─čunu anlayabilirsem ├žok iyi olacak.
Yetkili serviste bilhassa ├╝retim kaynakl─▒ bir problem varsa de─či┼čiklik yap─▒lmas─▒n─▒ talep etti─čimi de belirteyim.
S├╝re├ž ilerledik├že sizleri bilgilendirece─čim arkada┼člar.
Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ozturkti

Sonraki

D├Ân TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 5 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners