TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Second Hacking (Saniye Durdurma)

Saat Tamiri Ustalar─▒, Ekipmanlar─▒, Servis Ve Bak─▒m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyelerimiz, Saat Servis Merkezi b├Âl├╝m├╝m├╝zde saat tamiri ve servisi konular─▒ndaki sorular─▒n─▒z─▒ saat ustalar─▒na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf─▒ndan verilecek tavsiye ve yard─▒mlar g├Ân├╝ll├╝l├╝k prensibi neticesinde yap─▒lmaktad─▒r. Forumumuza ├╝ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard─▒m zorunlulu─ču bulunmamaktad─▒r, sorular─▒n─▒z─▒ sorarken bu durumu dikkate alman─▒z─▒ rica ederiz.

TSF

Re: Second Hacking (Saniye Durdurma)

Mesaj bengisaat » 25 Nis 2019, 00:05

Saati 12 saat kadar hareketsiz b─▒rak─▒n zemberek reservi d├╝┼č├╝nce geri ├ževirmeye ba┼člay─▒nca k─▒sa s├╝rede duraklama yapacakt─▒r .
facebook.com/saatatolyesi/
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
bengisaat

Ya┼č: 59
Kay─▒t: 30 Eki 2010, 00:39

Mesaj sieger » 25 Nis 2019, 09:22

Valla hocam acikcasi hic de onemli bir sey degil, saatle ilgilenme surecinde buna ilgi degisiklik gosteriyor. Ilk asamada ozellikle ilk saatlerde deli gibi bakiyorsunuz, atomik saate es olsun, 1 saniye sapmasin, sapinca geri duzeltme, gunluk haftalik takip etme falan, ama sonra acikcasi icinize dert oluyor. Onun yerine belli bir sure sonra sadece saatin varligindan ve guzelliginden zevk almaya basliyorsunuz. O asamada da hacking olsa neeee olmasa ne, benim bir saatim haric hepsinde vardi, ilk onu aldigimda da bu ne ya demistim, icim icimi yiyordu, sonra elden bile cikardim, ama su an hic umrumda olmaz.
instagram.com/archpatek
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sieger

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 18 Kas 2015, 13:01

Mesaj MrPand├╝l » 08 Eyl 2019, 12:22

Maradona yazd─▒:
ibrahim223 yazd─▒:
Maradona yazd─▒:Tepeyi kullanarak dakika kolunu biraz geriye ├žekip elinizle sabit tutarsan─▒z k─▒sa bir s├╝re sonra saniye kolu duracakt─▒r... Gerekli senkronizasyonu sa─člad─▒ktan sonra da b─▒rak─▒p yoluna devam etmesine izin verirsiniz... Siz sa─č saat selamet... [emoji6]

Bunun saat mekanizmas─▒na bir zarar─▒ da yok, bilginiz olsun...
Ger├žekten zarar─▒ yok mu hocam?
(Mazur g├Âr├╝n, ├Â─črenmek i├žin soruyorum :)

LG-H815 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
─░ki g├Âz├╝m ├Ân├╝me aks─▒n... [emoji39]

Bu sabah saati kurduktan sonra maalesef yere d├╝┼čt├╝ ┼čimdi saniye yelkovana tak─▒l─▒yor yelkovan y├╝kselmi┼č biraz benimde akl─▒ma bu olay geldi onu yapt─▒m ┼ču an saniye durdu ama yar─▒n ak┼čama kadar b├Âyle olmas─▒ laz─▒m bu olay uzun s├╝reli s─▒k─▒nt─▒ olur mu acaba ? Saat bo┼čalm─▒yor mil hareketsiz yani yalama olmaz diye umuyorum :(((
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
MrPand├╝l

Kay─▒t: 05 Tem 2015, 01:16

Mesaj Maradona » 08 Eyl 2019, 12:33

srknsntrk85 yazd─▒:
Maradona yazd─▒:
ibrahim223 yazd─▒:
Maradona yazd─▒:Tepeyi kullanarak dakika kolunu biraz geriye ├žekip elinizle sabit tutarsan─▒z k─▒sa bir s├╝re sonra saniye kolu duracakt─▒r... Gerekli senkronizasyonu sa─člad─▒ktan sonra da b─▒rak─▒p yoluna devam etmesine izin verirsiniz... Siz sa─č saat selamet... [emoji6]

Bunun saat mekanizmas─▒na bir zarar─▒ da yok, bilginiz olsun...
Ger├žekten zarar─▒ yok mu hocam?
(Mazur g├Âr├╝n, ├Â─črenmek i├žin soruyorum :)

LG-H815 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
─░ki g├Âz├╝m ├Ân├╝me aks─▒n... [emoji39]

Bu sabah saati kurduktan sonra maalesef yere d├╝┼čt├╝ ┼čimdi saniye yelkovana tak─▒l─▒yor yelkovan y├╝kselmi┼č biraz benimde akl─▒ma bu olay geldi onu yapt─▒m ┼ču an saniye durdu ama yar─▒n ak┼čama kadar b├Âyle olmas─▒ laz─▒m bu olay uzun s├╝reli s─▒k─▒nt─▒ olur mu acaba ? Saat bo┼čalm─▒yor mil hareketsiz yani yalama olmaz diye umuyorum :(((
Tepeyi onca zaman nas─▒l sabit tutacaks─▒n─▒z ki? [emoji848]
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Maradona

Ya┼č: 43
Kay─▒t: 30 May 2010, 05:43

Mesaj MrPand├╝l » 08 Eyl 2019, 12:45

tepeyi ├žektim sonra saati ayarlar gibi yaparken geri ├ževirdim saniye durdu tepeyi ├žekik b─▒rakt─▒m bende
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
MrPand├╝l

Mesaj Maradona » 08 Eyl 2019, 14:47

srknsntrk85 yazd─▒:tepeyi ├žektim sonra saati ayarlar gibi yaparken geri ├ževirdim saniye durdu tepeyi ├žekik b─▒rakt─▒m bende
Saatiniz nedir?

Second hack ├Âzelli─či olmayan mekanizmada sabit tutulan tepeden elinizi ├žekti─činiz anda saniye kolu yeniden hareket eder, ├Âyle olmad─▒─č─▒ i├žin sizin mekanizmada second hack ├Âzelli─činin oldu─ču sonucu ├ž─▒k─▒yor bu durumda...

Yine de en do─čru tespiti saatin marka ve modelini ├Â─črenince yapabiliriz, belki de ba┼čka bir sorundan dolay─▒ b├Âyle...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Maradona

Mesaj MrPand├╝l » 08 Eyl 2019, 16:18

Maradona yazd─▒:
srknsntrk85 yazd─▒:tepeyi ├žektim sonra saati ayarlar gibi yaparken geri ├ževirdim saniye durdu tepeyi ├žekik b─▒rakt─▒m bende
Saatiniz nedir?

Second hack ├Âzelli─či olmayan mekanizmada sabit tutulan tepeden elinizi ├žekti─činiz anda saniye kolu yeniden hareket eder, ├Âyle olmad─▒─č─▒ i├žin sizin mekanizmada second hack ├Âzelli─činin oldu─ču sonucu ├ž─▒k─▒yor bu durumda...

Yine de en do─čru tespiti saatin marka ve modelini ├Â─črenince yapabiliriz, belki de ba┼čka bir sorundan dolay─▒ b├Âyle...

Vintage tudor oyster saatte hack ├Âzelli─či yok zaten tepeyi ├žekince saniye durmuyor , saati ayarlar gibi yaparken tepeyi geri ├ževirince kontra gibi d├╝┼č├╝n├╝n saniye duruyor ve saatin pand├╝l├╝ de hareket etmiyor. Tepeyi kapat─▒nca ├žal─▒┼čmaya devam ediyor
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
MrPand├╝l

Mesaj Maradona » 08 Eyl 2019, 16:35

srknsntrk85 yazd─▒:
Maradona yazd─▒:
Saatiniz nedir?

Vintage tudor oyster saatte hack ├Âzelli─či yok zaten tepeyi ├žekince saniye durmuyor , saati ayarlar gibi yaparken tepeyi geri ├ževirince kontra gibi d├╝┼č├╝n├╝n saniye duruyor ve saatin pand├╝l├╝ de hareket etmiyor. Tepeyi kapat─▒nca ├žal─▒┼čmaya devam ediyor
┼×imdi anlad─▒m... Bence tamire gidene kadar b├Âyle durmas─▒nda sorun yok, zaten yar─▒n pazartesi... Yine de di─čer arkada┼člar─▒n fikirlerini de merak etmiyor de─čilim, bilhassa da Cengiz Usta'n─▒n...

Ge├žmi┼č olsun... En b├╝y├╝k dertlerimiz bunlar olsun... [emoji120][emoji257]
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Maradona

Mesaj MrPand├╝l » 08 Eyl 2019, 17:05

Maradona yazd─▒:
srknsntrk85 yazd─▒:
Maradona yazd─▒:
Saatiniz nedir?

┼×imdi anlad─▒m... Bence tamire gidene kadar b├Âyle durmas─▒nda sorun yok, zaten yar─▒n pazartesi... Yine de di─čer arkada┼člar─▒n fikirlerini de merak etmiyor de─čilim, bilhassa da Cengiz Usta'n─▒n...

Ge├žmi┼č olsun... En b├╝y├╝k dertlerimiz bunlar olsun... [emoji120][emoji257]

te┼čekk├╝r edelim , bakal─▒m ne diyecekler :shock:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
MrPand├╝l

Mesaj afl » 08 Eyl 2019, 22:42

Teknik bir konu oldu─ču i├žin k├╝├ž├╝k bir d├╝zeltme yapal─▒m.
Stop second : tepe ├žekilince saniye oldu─ču yerde durur.
Hacking veya secand hacking : tepe ├žekilince saniye kolu 12 ye gider ve orada durur.

Do─čru terminolojiyi kullanmak ad─▒na bu vesile ile ikisi aras─▒ndaki fark─▒ da belirtmi┼č olal─▒m.

SM-G920F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
afl

Ya┼č: 53
Kay─▒t: 27 May 2014, 15:18

├ľncekiSonraki

D├Ân TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 5 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners