Quartz Tissot Su Alma Problemi

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Quartz Tissot Su Alma Problemi

Mesaj kalemtrash » 29 May 2010, 21:31

Arkadaşlar merhabalar
Elimde bir tane Tissot PRC 200 saat var. Saat Türkiye'den alınma değil, dolayısıyla servis garantili değil. Bir sebepten bunun içini fazlaca akıllı bir saatçiye açtırmış bulundum. Saat su geçirmeye ve tarih ayarlarken alakalı alakasız takılmaya (tarih atmamaya) başladı. Tahminim makinayı çıkarırken tepeyi söktüğünde oradaki contayı yerinden oynattı. Daha sonra saati Ankara Uğur Saat'e götürdüm, onlar da açtı arka kapak contasına cam ile çerçeve arasına baktı ve muhtemelen contalardan birinden olduğunu söyleyerek geri kapattı. Biz böyle bir şeyde pek uğraşmıyoruz, servisine gönderiyoruz garanti dehilindeyse dediler. Tamir etmeye pek yanaşmadılar açıkçası. Saati de çok seviyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum. Bu işi Ankara'da yapabilecek bir usta biliyorsanız, kimdir nerededir, ya da ben bu saati sudan koruyarak mı kullanayım? Ya da zor biraz ama İstanbul'a mı göndermeye uğraşayım?
Teşekkürler
M.Ali
Kullanıcı avatarı
kalemtrash

Re: Quartz Tissot su alma problemi

Mesaj Clk » 30 May 2010, 11:22

Bu durumda yetkili servis maliyeti ciddi rakamlara cikabilir. Saatin ne kadara mal oldugunu bilmiyorum ama eger saatini seviyorsan ve kullanmaya devam etmek istiyorsan saati yetkili servise gönder, büyük ihtimal ile contadan kaynaklaniyordur.

Sizdirmazligini yitirmis bir saat ne kadar korursan koru icine toz, nem, su alacaktir ki bu da belli bir süre sonra ya saatin bozulmasina yada bugüne oran ile daha da fazla bir servis ücreti ile tamirine neden olacaktir.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Frax » 30 May 2010, 12:33

Yanlış pil takılması sonucu saatim bozulmuştu.Garanti kapsamında olduğu için 1 kuruş vermedim ve saat komple elden geçti sorunsuz teslim edildi.Garantili olmaması durumunda 150 lira civarı masraf çıkar demişlerdi.Böyle bir fiyat saatin fiyatı göz önüne alınınca büyük gelebilir ama bence yine de yetkili servise gönderin eğer işin ehli bir usta bulamaz iseniz.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj gidakontrol » 30 May 2010, 20:23

Lpi konusunda belki fiyat konusunda referans olur dıye;benım tissot desire modelimin pilini alakasız bir yerde degısınce içine doğal olarak su kaçtı,LPI a gönderdım gecenlerde sanıye atlıyordu saatim ve zamanda geri kalıyordu;160 tl tamir masrafı istediler ki saatin sıfırı 320 tl.
doğal olarak yaptırmayıp tissot le locle aldım.
Kullanıcı avatarı
gidakontrol

Re: Quartz Tissot Su Alma Problemi

Mesaj kalemtrash » 30 May 2010, 23:07

Of of of anlaşıldı garantili de alsak pilini de serviste değiştirmek gerekecek. Haliyle pil garanti dahilinde olmadığı için pile iki üç misli artı işçiliğe de hatırı sayılır bir para derken iş uzayacak. Anlaşılan bu grup saatlerde uygulanacak yöntem şu; Bu saatin liste fiyatı 800-950TL arası. Yerli sitelerde kutusuz ama orjinalini 229'a kadar alan arkadaşım oldu (hatta kendisinin de pek aklına yatmadığı için aldığı fiyat, tuttu Uğur Saat'te teyid ettirdi orjinalliğini). Ben de faturalı ve garantili olanını tek çekim 600'e kadar bulmuştum. Neticede bu saat için 600TL çıkacak cepten, 230'a saat alınacak, değil bozulunca, pili bile bitse Tissot falan denmeyip direk çöpe atılacak, kalan paradan yenisi alınacak. Her saat iki sene idare etse 6 sene sonra elde 3 tane kasa 3 tane makina. Lazım olandan sök, komple ötekine tak nesi lazımsa artık. Yahu şu an kolumda 60 model bir kurmalı Hislon var, 60TL'ye aldım, 15'e bakımını yaptırdım, kadranı da pırıl pırıl. Eskiden neymiş şimdi ne olmuş. Hemen kapris yapan kız çocukları gibi oldu birden gözümde saat. Küstüm
Kullanıcı avatarı
kalemtrash

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 31 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners