tissot prs 516 automatic chronograph

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

tissot prs 516 automatic chronograph

Mesaj dkmbismarck » 03 Oca 2018, 23:17

herkese merhabalar.saatimin bazı problemleri var.yaptırmadan önce fikirlerinize danışmak istedim.

1-)saatim çokça bilinen valjoux 7750 mekanizmaya sahip.bu makinelerin en sık karşılaşılan problemlerinden olan tarih değiştirme sıkıntısı mevcut.gün göstergesı sorunsuz olarak değişmesine rağmen tarih göstergesi kendiliğinden değişmiyor.her gün kurma kolunu kullanarak kendim değiştiriyorum.

2-)saatimin kronometre ibrelerinden saniye ibresi tam sıfırlanmasına rağmen diger dakika ve saat ibreleri sıfırlanmıyor.biraz sağa kaymış duruyorlar.
Resim

3-)şimdiye kadar saydığım problemler çok can sıkıcı değiĺdi ancak gecenlerde bizim oğlan saatle oynarken düşürdü.kronometrenin saat ibresi yerinden çıktı veya kırıldı.ibre şu an saat 1 yönünde sıkışmış vaziyette.
Resim

swatch yetkili servis ile konuyu görüştüm.makine tamiri ve komple bakım için tahmini 1000 tl civarı ve kadran değişimi için 250 tl tahmini fiyat verdiler.

saat ustalarımızdan bir de ricam var.saatin kadranı eğer değişecekse saatimin farklı bir versiyonu olan modelin kadranıyla değiştirmeyi düşünüyorum.bu mümkünmüdür.kendi saatim ve kadranının takılmasını istediğim model
Resim Resim

değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
dkmbismarck

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners