Tag Heuer - Camdaki antirefle bozulmuş.

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Re: Tag Heuer - Camdaki antirefle bozulmuş.

Mesaj isimbul » 21 Ağu 2017, 16:51

Emreozcan yazdı:Merhaba

Yasadiginiz problemin aynisi bir arkadasimin Tag Heuer Carrera Calibre 16 day date saatinde de var. Yaptirdiginiz islem sonucunu, nereye yaptirdiginizi buraya yazabilirseniz cok memnun olurum.

Tesekkurler

Hocam benim saatteki problem kendiliğinden geçti. Nasıl oldu ben de inanamadım ama kendiliğinden geçti. İlk başta telaşlandım ve saatin camına veya saatçinin dediği gibi anti-refle kaplamaya bir şey oldu sandım çünkü çok uğraşmama ve silmeme rağmen asla geçmeyen bir lekeydi. Suyla sildim, LCD ekran temizleme solüsyonu ile sildim, kolonya ile sildim, bastıra bastıra sildim bezle ama o camdaki lekeler 3-4 gün boyunca asla geçmedi. Sonra bir gün baktım cam temiz görünüyor. 2 gündür leke yok, pırıl pırıl cam. Çok sevindim tabii :) Çünkü böyle saçma bir arıza çıkması sinir etmişti. Camı safir diye, çizilmez diye, çok sağlam diye saat alıyoruz ve en sorun çıkarmayacak parçası sandığımız kısım sorun çıkarıyor, çok saçma. Cam değişmesi falan apayrı sinir bozucu konu, maliyeti bir yana. Neyse ki geçti. İyiki hemen yollamamışım tamir merkezine, adamlar da belki çıkmaz sanıp camı değiştirecekti.

Sorun neydi kısmına gelirsek: Su kaçması falan değil o kesin. Tahminim kimyasal bir madde bulaştı. Kapalı yüzme havuzundan çıkınca koluma taktım ve üzerimdeki klorlu su saate damladı ve o mu yaptı acaba diyorum (pek olası değil klorlu suyun yapması). Veya işyerinde el temizlemek için antiseptik solüsyonlar var o damladı cama veya bir kaç başka tür solüsyon var onlar damladı... Bilemiyorum...
Kullanıcı avatarı
isimbul

Önceki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 84 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners