Tag Heuer - Camdaki antirefle bozulmuş.

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Tag Heuer - Camdaki antirefle bozulmuş.

Mesaj isimbul » 14 Ağu 2017, 14:39

Arkadaşlar 2-3 gündür saatin camında sanki kir bulaşmış gibi yaygın bazı lekeler vardı. İçine su kaçmış gibi de değil tam ama hafif buhar gibi de görüntüsü. Görüntünün camın iç tarafından mı dış tarafından mı kaynaklandığını çözmeye çalışırken sonunda saati aldığım yer telefonda antireflesi bozulmuştur (atmıştır) deyince durum aydınlandı. Tam da öyle bir şeye benziyor bu.

Bu durumda cam tümden değişir sanırım? Maliyet ne olur? Fikriniz var mı ne yapsam arkadaşlar...
Camın değişmesi bir saat için çok büyük bir sorun mudur? Artık o saatin bütün espirisi kaçtı mı yoksa bir önemi yok mu dersiniz?

Garantisi bitti, 2 buçuk yıl oldu alalı. Tag Hauer Grand Carrera Calibre 8.
Kullanıcı avatarı
isimbul

Re: Tag Heuer - Camdaki antirefle bozulmuş.

Mesaj Stingray » 14 Ağu 2017, 14:58

servisine saat saat bakiyor,maslakta yerleri...bir telefon acin sorun belki cam fiyatini soylerler...esasen saati gormek isteyeceklerdir,belki baska bir sikintisi vardir...esprisi kactimi kismina gelince,cam degisecek kasayi acacaklar falan,en iyi ihtimal daha once var olmayan bazi ciziklere sahip olacaksiniz,genede umarim keyfinizi kaciracak bir sey yasamazsiniz...
Kullanıcı avatarı
Stingray

Mesaj isimbul » 14 Ağu 2017, 15:07

Çizikler ufak tefek bir kaç olduğu için yeni çizikler pek önemli değil. Ben teknik açıdan saat artık su geçirmez falan özelliği tümden biter mi diye merak etmiştir. Neyse artık halledeceğiz...
Teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
isimbul

Mesaj Stingray » 14 Ağu 2017, 15:10

arka kapak acildimi,contasini falan yenisiyle degistirip,gereki testleri yapip,test kagitlariyla birlikte size teslim ediyolarlar,o konuda bir sıkıntınız olmaz....
Kullanıcı avatarı
Stingray

Mesaj Baran » 14 Ağu 2017, 15:21

Dıştan olan antireflelerde olabiliyor bu sorun,benim Breitling Superocean ımda olmuştu seneler önce,hiçbişeyi söktürmeden camın dışına polisaj yaptık cam gibi cam olmuştu sorunsuz kullandım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj isimbul » 14 Ağu 2017, 21:53

Baran yazdı:Dıştan olan antireflelerde olabiliyor bu sorun,benim Breitling Superocean ımda olmuştu seneler önce,hiçbişeyi söktürmeden camın dışına polisaj yaptık cam gibi cam olmuştu sorunsuz kullandım.

Önce bu yöntemi soracağım ve deneyeceğim. Umarım bu uygulamayı kabul eder saatçi. Zaten düzelmese bile öyle de böyle de cam değişecek derim, kaybım yok denemekten. Büyük ihtimalle de düzelir dediğiniz gibi inşallah.
Kullanıcı avatarı
isimbul

Mesaj Baran » 14 Ağu 2017, 22:32

Dediğim şekilde düzelmez derse bilinki saatçi degil 3 kağatçı..Sizi kazıklayacak yok yere saati sökecek açacak.

Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj isimbul » 15 Ağu 2017, 18:39

Baran yazdı:Dediğim şekilde düzelmez derse bilinki saatçi degil 3 kağatçı..Sizi kazıklayacak yok yere saati sökecek açacak.

Bu yeni mesajınıza çok sevindim, o halde polisaj bir yapacak yer bulana kadar soracağım, zaten zor olamnaycaktır bulmak sonuçta o da parasıyla.

Hatta az önce şöyle ilginç bir şey fark ettim saatte: Muslukta normal su ile yıkadım kısa süre ve cam iyice buğulanır gibi oldu ama su kaçırma değil bu, görüntü buğulandı. Hemen arkasından musluğu sıcak su tarafına çevirdim ve kısa süre yıkadım bu sefer de cam "cam gibi" berrak oldu, hiçbir sorun yokmuş gibi pırıl pırıl oldu, o ilk mesajda bahsettiğim izlerden en ufak eser kalmadı.
Bu yaptığım test olayın camın dış yüzündeki antirefe kaplamadan kaynaklandığını ispatlıyor mu sizce? Ne almama geliyor bu testin sonucu?
Kullanıcı avatarı
isimbul

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 50 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners