Kol saatlerinde zaman hassasiyeti ölçümü (FC Analytics)

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Kol saatlerinde zaman hassasiyeti ölçümü (FC Analytics)

Mesaj asymptote » 22 Haz 2017, 12:21

Ürün fiyatı kargo dahil 129 Euro. Timegrapher'lara göre nispeten yavaş ölçüm yapıyor ancak eğer doğru ölçüyorsa fiyatı çok uygun.. Ayrıca son derece pratik. Zaman hassasiyeti konusunda takıntılıysanız, yeni bir saat alacağınız zaman bu ürünü yanınızda götürüp yerinde ölçüm yapabilirsiniz.. ;)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Re: Kol saatlerinde zaman hassasiyeti ölçümü (FC Analytics)

Mesaj taskin » 01 Tem 2017, 21:19

çok güzel lakin timegraph 1000 civarı fiyatı var. bunu wus forumunda diy olarak yapan bir eleman vardı, yüksek hassasiyetli mikrofon kullanıp yardımcı programlar aracılığı ile basit ölçümler yapabiliyordu.

ek olarak ölçüm anında raket ayarı yapmak mümkün değil, anlık vermiyor.

daha uygun olsa düşünülebilir cidden.

çok eleştirdim özür dilerim :( iğrenç bir insan oldum bu aralar
Kullanıcı avatarı
taskin

Re: Kol saatlerinde zaman hassasiyeti ölçümü (FC Analytics)

Mesaj asymptote » 02 Tem 2017, 00:10

Eleştirilere katılıyorum kısmen.. :D Bunun avantajı aslında taşınabilir olması. Fiyat olarak da retail price yazdım. Başka kaynaklarda 99 € gösteriyor.. Yine de daha uygun olabilir tabi.. :thumbup:

Bu işin piri Witschi biliyorsunuz. Ancak çok pahalılar. Oralara çıkamam (haklı olarak) diyenler için Microset öneririm. Ben de almayı düşünmüştüm zamanında ancak bu işlere vakit ayıramayacağımı görünce vazgeçtim. Microset'in de f/p olarak en uygun modeli Microset 3'tür. Optik algılayıcısı var, bununla sarkaçlı masa ve duvar saatlerini dahi ölçebiliyorsunuz.. :geek:

Bizim gibi amatörler için değil belki ama saatçiler için bence en uygunu Greiner Vibrograf B200 modeli.. Yazar kasa gibi ölçüm sonuçlarını bir kağıt rulo üzerine yazıp fiş olarak size sunuyor, daha ne yapsın.. ;)
Resim
(Amatörler de aktif olarak kullanmak için değil ama evde ya da işyerinde teşhir amaçlı bir koleksiyon objesi olarak düşünebilirler..) ;)

Bu nostaljik cihazın güncel versiyonu ise ölçüm hassasiyeti bakımından en az Witschi modelleri kadar başarılı, üstelik görsel açıdan göze daha hoş görünüyor.. ;)
Resim

Yine dayanamayıp bu sefer kendi başlığımı trolledim, özür dilerim.. :)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners