Longines/Tissot Otomatik Saat Servis Tavsiyesi

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Longines/Tissot Otomatik Saat Servis Tavsiyesi

Mesaj oguz81 » 16 May 2017, 14:43

Herkese Merhabalar,

4-5 senedir forumu dönem dönem takip ediyordum, yazmak bugüne kısmet oldu.

10 yıl önce satın aldığım Longines Master Collection serisi (https://www.longines.com/watches/master-collection/l2-629-4-78-3) ve 7 yıl önce satın aldığım bir Tissot Le Locle (https://www.tissotwatches.com/en-en/shop/tissot-le-locle-automatic-gent-cosc.html) otomatik saatim var.

Zaman tutmalarında gözle görülür bir aksaklık olmamasına rağmen servise sokup bakım yaptırmayı düşünüyorum. Longines için yetkili satıcının verdiği servis bakım fiyatı yaklaşık 1.000 TL, Tissot'yu ise sormadım.

Sizler ne tavsiye edersiniz? Başka bir yetkili satıcıdan fiyat istemeyi mi, yoksa bu işin ehli sizin tavsiye edeceğiniz bir servise mi gitmeyi ya da zaman tutmasında problem olmadığı için kullanmaya devam etmeyi mi?

Teşekkürler,
Oğuz
En son oguz81 tarafından 17 May 2017, 11:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
oguz81

Re: Longines/Tissot Otomatik Saat Servis Tavsiyesi

Mesaj darksider » 16 May 2017, 22:23

Hoşgeldiniz :champ:

Forumda işinin ehli ustalarımız mevcut, kendileri önerilen bakım periyodu, gerekliliği vs. gibi konularda bilgi vereceklerdir tahmin ediyorum.

saathastanesi nickli Mehmet Ali usta veya bengisaat nickli Cengiz usta ile iletişime geçmenizi öneririm.

Longines için Yetkili satıcının vermiş olduğu fiyat ise bana çok uçuk geldi.
Nothing lasts forever, and we both know hearts can change...
Kullanıcı avatarı
darksider

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners