Mekanik saatlerin tamiri hakk覺nda bilgi payla覺m覺

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Mekanik saatlerin tamiri hakk覺nda bilgi payla覺m覺

Mesaj tamerusta » 19 ub 2017, 12:38

Merhaba deerli 羹yeler;

Ben Mehmet Tamer 襤RENL襤, 20.04.1957 Kad覺k繹y douluyum. 60 ya覺nday覺m ve 1978 y覺l覺ndan beri 40 y覺la yak覺n uzun s羹redir saat tamiri meslei ile ura覺yorum. 35 senedir iletme sahibi biriyim. uan 襤stanbul Sirkeci'de ki d羹kkan覺mda mesleimin icras覺na devam etmekteyim. zellikle her t羹rl羹 antika kurmal覺 duvar, masa ve kol saatleri tamirleri konusunda daha 癟ok ustalar覺n ustas覺y覺m. Mesleki hayat覺mda tamir edemediim saat hi癟 olmad覺. Mesleine a覺k bir antika saat tamir ustas覺 olarak hayat覺m覺 bu meslee adam覺 bir sanatkar覺m. Bana g繹re tamiri imkans覺z bir saat yoktur. Hi癟bir saat deersiz deildir. G羹n羹m羹zde 癟ok kolay tamir edilebilecek saatleri dahi geri 癟evirip yeni saat satmaya y繹nelik bir ticari yakla覺m var. Ama saat bir sanat eseridir, ona sadece bir makine olarak bak覺lmas覺 yanl覺t覺r. Herkeste b覺rakt覺覺 izler ve bir hat覺ras覺 vard覺r. Mekanik saatlerinin de ruhlar覺 ve kalpleri vard覺r. O saatinizi kullanmayacaksan覺z bile, o saatin size hat覺rlataca覺 bir eyler mutlaka vard覺r. Saatinize o deeri verin. Her saat bir d繹nemi, bir aileyi, bir evi, bir tercihi yans覺t覺r. Eviniz ne kadar modern olursa olsun saatin kendi yeri vard覺r. Benim sevdiim saatler bir ekilde yaam覺 ve bir kenara at覺lm覺 olan saatlerdir. Bu y羹zden bir saatten vazge癟ilmemesi ve ar覺zaland覺覺nda her ne olursa olsun mutlaka yap覺lmas覺 gerektiini d羹羹n羹yorum..
Deerli her t羹rl羹 mekanik kurmal覺 antika, otomatik veya quartz saatleriniz hakk覺nda sormak istediklerinize seve seve yard覺mc覺 olmak isterim. Mesleki hayat覺m hakk覺nda ki bilgileri ve g繹rselleri bu platformda paylaabileceim i癟in mutluyum. Herkese teekk羹r ederim.

Resim
Resim
En son tamerusta taraf覺ndan 20 ub 2017, 19:45 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
tamerusta

Ya: 66
Kay覺t: 19 ub 2017, 11:13

Re: Mekanik saatlerin tamiri hakk覺nda bilgi payla覺m覺

Mesaj Eterna » 20 ub 2017, 11:23

Tamer Bey, ho geldiniz. G羹n羹m羹zde maalesef arka kapa覺 癟at覺r 癟utur a癟may覺 beceren, pil takabilen, kordon deitiren herkes ben saat ustas覺y覺m diyor. Saatlerimizi bir yere g繹t羹receimiz zaman elli kere d羹羹n羹r hale geldik. O y羹zden sizin gibi uzun senelerini bu meslee adam覺 ustalara 癟ok kolay rastlanm覺yor. Deerli bilgilerinizden yararlanmak bizlere 癟ok faydal覺 olacakt覺r.

Forumumuzda uzun zamand覺r sizin gibi deerli bir ustam覺z vard覺. Siz de 癟ok zamand覺r sekt繹rdeniz belki Cengiz Usta ile tan覺覺yorsunuzdur. Bu kadar 癟ok 羹yesi olan bir forumda ne kadar 癟ok deerli usta olursa biz kat覺l覺mc覺lar i癟in o kadar iyi olur diye d羹羹n羹yorum.
En son Eterna taraf覺ndan 20 ub 2017, 16:02 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Eterna

Ya: 49
Kay覺t: 28 May 2010, 13:44

Mesaj littlebuda » 20 ub 2017, 15:14

Ho geldiniz...

Tapatalk Pro kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Instagram: mygwatchcollection
Kullan覺c覺 avatar覺
littlebuda

Ya: 28
Kay覺t: 28 Ara 2016, 00:21

Mesaj asymptote » 20 ub 2017, 17:47

Ho geldiniz Tamer Usta.. :champ:
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj eyimen » 20 ub 2017, 18:15

Saat ustas覺 羹yelerin forumda artmas覺na ihtiya癟 var ger癟ekten, 癟ok sevindik :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj Fatih28 » 20 ub 2017, 18:32

Ho geldiniz Tamer Usta...

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Fatih28

Ya: 42
Kay覺t: 25 Haz 2016, 01:39

Mesaj hozburun » 20 ub 2017, 18:53

Ho geldiniz :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Ya: 50
Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj Cotton » 20 ub 2017, 19:02

TSF' ye Ho Geldiniz.
Hi癟 bir eye cesaret edemeyen, hi癟 bir eye 羹mit beslemesin !
Kullan覺c覺 avatar覺
Cotton

Ya: 52
Kay覺t: 22 Au 2014, 09:24

Sonraki

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners