Casio Protek PRW3000 Şarj Sorunu Öneri

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Casio Protek PRW3000 Şarj Sorunu Öneri

Mesaj karaduman61 » 13 Oca 2017, 23:29

Merhabalar. Öncelikle forumda yeniyim. Yaklaşık bir sene önce Türkiye de yetkili ve satış ağı olan bir satıcıdan casio protek prw3000 marka bir saat aldım. Gündelik hayatta saatimi kullandım. Bir ay öncesinde rakamlarında solmalar meydan gelmeye başladı. Yalnız saatin pil seviyesi hep H de durduğunu belirteyim. İki yıl garantili olan saatimi servise gönderdim. Bana şarjlı pilin ömrünün bittiğini ücret karşılığı değiştiğini söylediler. Ben bunun kullanıcı hatası olmadığını söylesem de kabul etmediler. Saatin demelerine pilini değişip gönderdiler. Saati yaklaşık iki haftadır kullanıyorum. artık pencere önüne daha çok koymaya gayret ediyorum. Ama tekrar rakamlarında solma meydana geldiğini fark ettim. Bu normal mi? Saati aldığım ilk aylarda o kadar kurcalama ma rağmen böyle bir şey başıma gelmemişti. Şimdi ne yapmalıyım. Yardımlarınız için teşekkür ederim. :(
Kullanıcı avatarı
karaduman61

casio protek prw3000 şarj sorunu

Mesaj fortis » 14 Oca 2017, 12:57

Ürünün sorununu belirtir şekilde ayıplı olduğunu ve TKHK gereği seçimlik haklarınızdan olan ürünün ayıpsız yenisi ile değiştirilmesini veya ücret iadesi talep ettiğinizi belirten bir dilekçe ile tekrar servise başvurun. Servisten olumsuz dönüş alırsanız ürünün bedeline göre ilçe veya il hakem heyetine başvurursanız muhakkak olumlu sonuç alırsınız. Hakem heyetinde muhatap olarak satıcı ve/veya sağlayıcıyı göstermelisiniz. Ayrıca ilk servise girdiğinde ödediğiniz pil ücretinin de iadesini talep edin. Muhakkak iade alacaksınızdır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Re: casio protek prw3000 şarj sorunu

Mesaj karaduman61 » 14 Oca 2017, 15:10

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. :super: Merak ettiğim bu kalitede bir saatin güneş pili gerçekten biter mi veya gücü azaldığında rakamlarında solma olur mu? :roll:
Kullanıcı avatarı
karaduman61

Mesaj fortis » 14 Oca 2017, 19:52

karaduman61 yazdı:Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. :super: Merak ettiğim bu kalitede bir saatin güneş pili gerçekten biter mi veya gücü azaldığında rakamlarında solma olur mu? :roll:

Üretimden kaynaklı bir problem olabilir. Veya siz satın almadan önce rafta çok uzun süre beklediği için randıman kaybı yaşanmış olabilir. Yakın zamanda citizen'in eco drive ve thermo saatleri hakkında araştırma yaptım. Genel manada benzer problemlerin yaşandığını gördüm.

Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj karaduman61 » 14 Oca 2017, 22:11

Bilgilendirme için teşekkür ederim :thumbup:
Kullanıcı avatarı
karaduman61

Mesaj fortis » 14 Oca 2017, 22:31

karaduman61 yazdı:Bilgilendirme için teşekkür ederim :thumbup:

Rica ederim. :)

Kullanıcı avatarı
fortis

Re: Casio Protek PRW3000 Şarj Sorunu Öneri

Mesaj bengisaat » 22 Oca 2017, 20:38

Saat genellikle vitrinde uzun süre beklemiş oluyor. Böyle durumlarda 40 saat kadar ışık almasını sağlayın düzelmezse batarya ömrü dolmuş olması muhtemel.
Saat 5-6 aylıksa genellikle değiştiriyorlar ancak 6 aydan sonra pek olumlu sonuç alınamıyor.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Re: Casio Protek PRW3000 Şarj Sorunu Öneri

Mesaj karaduman61 » 28 Oca 2017, 23:39

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi vitrinde
çok beklemiş olabiliyor. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
karaduman61

Sonraki

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners