Longines Hydroconquest Bezelde Minik Noktalar

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Longines Hydroconquest Bezelde Minik Noktalar

Mesaj starex » 02 Oca 2017, 22:46

Merhaba üstadlar,

Günlük severek kullandığım Longines hydroconquest (L3.642.4.96.6) saatimin bezelinde en belirgini fotoda işaretlenmiş olmak üzere dikkatli bakıldığında minik minik bir çok noktacık oluştu. Önce nemli bezle sildim, çıkmadı, sonra yıkadım yine çıkmadı :? Ilık sabunlu suda diş fırçasıyla hafif fırçaladım ıı-ııııh :evil: En büyük noktayı tırnağımla yokladığımda belli belirsiz takılma hissi veriyor gibi ama çıkmıyor. Ofis ortamında, masabaşı bir işte çalışıyorum. Bu noktalar neyin nesidir ustaların bir fikri var mı acaba? Saatin bezeli çelik üzerine alüminyum malzemeden yapılmış çeşitli kaynaklara göre. Saatin garantisi devam ediyor, acaba servise mi göndermeliyim? Bezeldeki bu tür noktalar garanti kapsamında mıdır? Kendim başka yöntemlerle noktaları çıkarabilir miyim? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Saygılar :champ:

Resim
These are the best of times.
Kullanıcı avatarı
starex

Re: Longines Hydroconquest Bezelde Minik Noktalar

Mesaj bengisaat » 22 Oca 2017, 20:48

Garanti kapsamına almazlar,genellikle ufak tefek çarpmalar darbeler nedeniyle oluşur üstüne bir şeyler damlamış da olabilir.
Bezeli değiştirseniz bile yine olacaktır ne kadar sakınılsada küçük sürtünme darbe v.s. etkilerden malesef kaçılamıyor.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj starex » 01 Şub 2017, 09:46

Cevabınız için teşekkürler @bengisaat yine de servise gönderdim belki silebilirler lekerleri diye. Daha gelmedi saat, gelince konuyu güncelleyeceğim.

Saygılar.

:champ:
Kullanıcı avatarı
starex

Mesaj starex » 04 Şub 2017, 16:10

Merhaba Forumdaşlar,

Saatim servisten geldi. Bezel değişimi yapılmış :thumbup: , buna çok sevindim, "kullanıcı hatası" deyip geri göndermediler. :champ: Buradan Longines servisine teşekkürlerimi iletiyorum. :champ: Umarım tekrar olmaz. Neyin sebep olduğunu uzun süre düşündükten sonra, tıkalı muslukları açarken kullandığımız "lavabo aç"ın bezelde lekeye sebep olduğunu tahmin ediyorum. "Suyu dökerken saatinizi çıkarın" derim. :?

Mutlu zamanlara :champ:
Kullanıcı avatarı
starex

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 45 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners