Vostok Amphibian SE120359NB Special Ed İleri Gitme Sorunu

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Re: Vostok Amphibian SE120359NB Special Ed İleri Gitme Sorun

Mesaj Kakefe » 23 Oca 2017, 00:56

bengisaat yazdı:
Kakefe yazdı:ayari kendiniz de yapabilirsiniz .. fotografta B olarak gosterilen kol regule koludur. bir kürdan ile sapma yönüne göre ileri geri itmek suretiyle ayar yapabilirsiniz
Resim

instagram @watchcolony

O kadar basit yani !!
2 tane ayar makinam varken 4000 franka witschi ayar makinası aldım keşke daha önce tarif etseydiniz de boşuna o kadar masraf etmeseydik ....

Deneme yanilma yontemi vakit alsa da Ruslar ozelinde bu vasita ile minimize edilebiliyorum. Ben gunluk 12 saniyeye kadar indirebildim. Rus forumunda 5 saniyeye indirildigini okudum. Basettiginiz pahali makinalarladir sanirim.

instagram @watchcolony
Kullanıcı avatarı
Kakefe

Mesaj siabent80 » 25 Oca 2017, 00:45

Deneme yanılma yöntemi ile günlük 12 saniyeye düşürmeniz bile çok büyük bir başarı. Demek ayarı makine ile yapsaydınız sapma miktarını 1 saniyeye kadar düşürebilirdiniz. Gerçekten sizin gibi yetenekli ve bilgi sahibi arkadaşların olması çok güzel. Çok sağolun tekrar, zaman ayırıp, beni bu konuda aydınlattığınız için.. :champ:
Kullanıcı avatarı
siabent80

Mesaj bengisaat » 25 Oca 2017, 00:56

Şahsınızla yada yapıp yapamayacağınızı tartışmak değil.Bu iki yazınızı okuyan 100 kişiden 10 tanesi uygulamaya kalksa 4 tanesi pandülü bozacaktır bunun hesabını sorma şansı da olmadığına göre benim görevim bu yazıya cevap vererek insanların bu hataya düşmelerini engellemektir . Ruslar 5 saniyeye düşürebildiklerini belirtmişler ancak kaç tane saatin çöp olduğunu belirtmemişlerdir.
En yakın örnek de bu konudaki ilk cevabı yazan Başaran arkadaşımızın saatinin başına gelenler, saatçi yada kendisi saatine küçük bir müsahalede bulunduğunu düşünse de balansı bozulmuştu ve ilk başta kurtarmaya çalışsak da olmadı ve tekrar gönderdi ve mecburen balansını değiştirmek zorunda kalmıştık..
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj Kakefe » 25 Oca 2017, 16:34

bengisaat yazdı:Şahsınızla yada yapıp yapamayacağınızı tartışmak değil.Bu iki yazınızı okuyan 100 kişiden 10 tanesi uygulamaya kalksa 4 tanesi pandülü bozacaktır bunun hesabını sorma şansı da olmadığına göre benim görevim bu yazıya cevap vererek insanların bu hataya düşmelerini engellemektir . Ruslar 5 saniyeye düşürebildiklerini belirtmişler ancak kaç tane saatin çöp olduğunu belirtmemişlerdir.
En yakın örnek de bu konudaki ilk cevabı yazan Başaran arkadaşımızın saatinin başına gelenler, saatçi yada kendisi saatine küçük bir müsahalede bulunduğunu düşünse de balansı bozulmuştu ve ilk başta kurtarmaya çalışsak da olmadı ve tekrar gönderdi ve mecburen balansını değiştirmek zorunda kalmıştık..

Belirttiginiz endişeleri ben de taşıdıgım için ilk mesajımda mümkün oldugunca şekilli anlatmaya çalıstım.

Akabinde bana göstermiş oldugunuz ünlemli reaksiyonu pek sakin karşılamasam da yine de sukunetle ve detayla yanıt verdim çünkü farkindayim ki işin üstadı sizsiniz.
Siz saatler konusunda ne derseniz dogrudur.
sağlıcakla kalın.

instagram @watchcolony
Kullanıcı avatarı
Kakefe

Mesaj siabent80 » 25 Oca 2017, 17:44

Kakefe çok teşekkürler, konu ile ilgili yardımcı olup, bizleri aydınlattığınız için. Sizin gibi değerli ve bilgili arkadaşlar ile tanışmak gerçekten benim için çok büyük bir şans. Sizin tarif ettiğiniz üzere saati kendim ayarladım ve şu an saat 10 günde 9 saniye ileri doğru saptı. Çok sağolun, siz de sağlıcakla kalın, saygılarımla..
Kullanıcı avatarı
siabent80

Mesaj Kakefe » 25 Oca 2017, 21:08

siabent80 yazdı:Kakefe çok teşekkürler, konu ile ilgili yardımcı olup, bizleri aydınlattığınız için. Sizin gibi değerli ve bilgili arkadaşlar ile tanışmak gerçekten benim için çok büyük bir şans. Sizin tarif ettiğiniz üzere saati kendim ayarladım ve şu an saat 10 günde 9 saniye ileri doğru saptı. Çok sağolun, siz de sağlıcakla kalın, saygılarımla..

rica ederim nacizane tecrubelerimi paylastim.

instagram @watchcolony
Kullanıcı avatarı
Kakefe

Önceki

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners