Tissot PRS 516 Tarih Geçişi Bilgi

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Tissot PRS 516 Tarih Geçişi Bilgi

Mesaj Elçibey » 26 Eyl 2016, 00:54

Merhabalar
İlk otomatik saatim olarak yeni edindiğim prs 516 saatimin tarih geçişinde bi farklilik dikkatimi çekti.Saat gece tarih değişimini duzgun olarak yapiyor ama 12.00 a gelmeden 5 dk once birden degisim oluyor bazi konularda diger kullanicalrin yorumlarini okudugum kadariyla tam 12.00 da degismesi gerekiyormus acaba saatimde bi sorun mu var yoksa bu normal bi durum mu ? Degilse yapmam gereken nedir bilgilendirirseniz cok sevinirim simdiden herkese teşekkürler cevaplarinizi bekliyorum
Kullanıcı avatarı
Elçibey

Re: PRS 516 tarih geçişi

Mesaj asymptote » 26 Eyl 2016, 01:31

Hiçbir sorun yok. Tarih değişiminin 5 dakika önce, 10 dakika sonra olması gayet normaldir.. :thumbup: Bu konuda takıntılıysanız bir saatçide ayar yaptırabilirsiniz ancak bunun için saati açtırmanıza bence hiç gerek yok.. :geek:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Re: Tissot PRS 516 Tarih Geçişi Bilgi

Mesaj tt59 » 26 Eyl 2016, 09:55

Saatinizde sorun yok,mekanizmanız gayet normal,ilk otomatik saatiniz eta mekanizma üstelik.Seiko veya Orient otomatik kullansaydınız saat 22.30 da tarih değişmeye başlayacaktı,gece 03.00 de gün kısmı değişecekti :) prs 516 gün ve tarih aynı anda ve zamanında değişiyor.otomatik saatlerde pilli saatler gibi dakiklik aramayın :thumbup:
Kullanıcı avatarı
tt59

Mesaj Elçibey » 27 Eyl 2016, 00:14

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için daha önce hiç otomatik saat kullanmadım birazda detayciyimdir cahilliği mi mazur görün ama icime su serpilmedi degil sorun olmadigini anlayinca :D sizin gibi insanlarin yorumlarıyla bu iş bende hobi olmaya başladı teşekkür ediyorum yavaş yavaş bende ogrenicem bu işi tekrardan saolun.
Kullanıcı avatarı
Elçibey

Mesaj SeiKinetic » 29 Eyl 2016, 02:07

Olur öyle şeyler. Zamanla değişecektir. Bazen 12:00 olup bazen 11 civarında olacaktır. Kolumdaki Seiko 5 yaklaşık 2 ay öncesine kadar 12:00'da atarken şu an 11:35 civarı atıyor. Otomatik saatlerin size daha özel ve özgün hissettirmesi için bu gibi detayların (ya da sorunların) olmasında bir sorun görmüyorum. Quartz'dan bir farkı olsun değil mi? Bunun dışında kutu açılışını geçtiğimiz yaz yaptığım Tissot LeLocle saatim 11:59:59'da saniye şaşmaksızın atmakta ve bana daha makine, daha seri üretim hissi veriyor. Ama bu tabii ki kendi kendime uydurduğum "özel his" hikayelerin bir parçası :lol: Saatinizi açtırmayın. Daha önce o hatayı yaptım ve 11.55'te atan saatim 11.00'de atar oldu. Üstüne üstlük su geçirir oldu ve arka kapak çizilmişti. İş bilmez saatçiyle olan savaşım anlamsızdı, çünkü 35 yıllık yadigar, manevi değerinin yanında artık sıradan, işlem görmüş bir makineydi, parçaydı. Demem o ki, böyle küçük şeyleri dert etmeyin lütfen. Bunlar saatlerin küçük cilveleri diyelim.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj Elçibey » 03 Eki 2016, 00:08

Sn SeikKinetic teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler icin saatiniz icinde cok üzüldüm sizden bunlari duyunca da saati actirma fikrimi sildim forumda bircok yerde sizin gibi serzenişler duyuyorum bizim önem verdiğimiz saatlere bu işi meslek edinmis kisiler ozensiz davraniyor, haklısınız otomatik saate alışıyorum artik boyle seyler gözüme batmaz oldu :D
Kullanıcı avatarı
Elçibey

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners