Tamir S覺k覺nt覺s覺

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Tamir S覺k覺nt覺s覺

Mesaj eskinsaat » 17 Mar 2010, 15:33

Benim derdim biraz saat tamiri ile ilgili.u anda bizim insanlar覺m覺z kulland覺klar覺n saatin deerini bilmiyorlar.Ben d羹kkan覺mda hem sat覺 hem tamir yap覺yorum.Yanl覺z bizim insan覺m覺z kolundaki saatin fiyat覺na bakmadan 5 TL pil paras覺na itiraz ediyorlar.Bu bahsettiim kiilerin saat markalar覺 T襤SSOT-SE襤KO-OMEGA-NATUC襤A vb yani kulland覺klar覺 saatler hepsi kaliteli ama malesef saatlerine masraf yapmak istemiyorlar.Bir pil tak覺ld覺覺 zaman 10 sene gitsin istiyorlar.Birde saatlerin tamir fiyatlar覺 mesela en basiti olan SE襤KO 5.Bunlarda genelde 7009 veya 7s26 makine var ben bu saatlerin komple bak覺m ve temizliini 20 tl ye yap覺yorum.Sizce 癟okmu?Bizim iimiz el emei bence 癟ok deil.Ama malesef bu fiyat覺 s繹ylediim baz覺 m羹terilerin cevab覺 aynen 繹yle oldu: 20 lira bu saate verceime atar覺m 5 liraya saatler var al覺r覺m kullan覺r覺m.Derdim s覺k覺nt覺m 癟ok daha saymaya kalksam bitmez eer benim gibi ayn覺 s覺k覺nt覺s覺 olan varsa paylas覺n l羹tfen.Herkeze iyi forumlar.
Kullan覺c覺 avatar覺
eskinsaat

Kay覺t: 16 Mar 2010, 19:10

Re: Tamir S覺k覺nt覺s覺

Mesaj saathastanesi » 17 Mar 2010, 17:13

Merhaba ekin saat el emeinin g繹z nurunun hi癟bir zaman pazarl覺覺 olmaz.bir ii yaparken her zaman hakk覺n覺 m羹teriden istemelisin ama ii yaparkende hakk覺n覺 vererek yapmal覺s覺n. senin iine sayg覺s覺 olamayan kiilerinde iini yapayacaks覺n.seiko saati revizyon yaparken yapaca覺n ilemleri m羹teriye anlatacaks覺n.bende saatciyim ve ustay覺m ben seiko revizyonunu 50 tl den aa覺 yapmam ama yaparken cam覺n覺,contalar覺n覺 y覺pranm覺 par癟al覺n覺da deitirir ve 1 y覺l garanti veririm.pilin pazarl覺覺n覺 bir癟ok m羹teri yapar ama hereyi m羹teriye iyi izah etmek laz覺m..5 liral覺k saatler i癟inde benim m羹teriye s繹ylediim kanseri 5 liraya alacaksan git al ama sonucuna katlanacaksan al ....sevgili meslekta覺m ALLAH kolayl覺k versin
Kullan覺c覺 avatar覺
saathastanesi

Ya: 52
Kay覺t: 04 Oca 2010, 10:01

Mesaj eskinsaat » 17 Mar 2010, 17:21

襤lgilendiiniz i癟in teekk羹r ederim derdimi paylaacak birisini bulmam g羹zel birey.
Kullan覺c覺 avatar覺
eskinsaat

Mesaj saathastanesi » 18 Mar 2010, 10:42

rica ederim meslekta覺m tan覺d覺覺n覺z saat癟i arkadalarda buraya y繹nlendirebilirsin.
Kullan覺c覺 avatar覺
saathastanesi

Mesaj Clk » 19 Mar 2010, 14:31

Ben meslek disindan ama saatlere gonulden bagli olan biri olarak bazi goruslerimi paylasmak istiyorum.

Kimse beni yanlis anlamasin ama pil degisim fiyatina itiraz eden yada bakim masrafina karsi kustahca tepki veren insanlar saat takmasin. Takacaklarsa da dediginiz gibi 5 liralik saatleri taksinlar. Cunku bu insanlar yasam kalitesi, mantigi ve felsefesi olarak hayatlarini 5 paralik yasiyorlar. Bilmem anlatabildim mi?

Diger taraftan bizlere dusen gorev, saat kavraminin bir kultur oldugunu, zevklerimizin ve secimlerimizin hatta kimi zaman kisiliklerimizin bir gostergesi oldugunu insanlara anlatmak lazim. Saat sadece zamani gosteren bir alet olarak aliniyorsa zaten bugun bir saate ihtiyacimiz yok. Nereye baksak bir saat.... Cep telefonu, firin, micro dalga, tren istasyonu, hatta e-5 uzerinde bile.

Demek ki, bir musteri geldigi zaman sadece saatin bakimini yapip yada saati satip gondermek degil ayni zaman da musterilerimize gerekli alt yapiyi saglayacak bilgilerinde aktarilmasi lazim. Peki meslek insanlari olarak bunlari yapiyormuyuz? Genel anlamda sektor (distrubutorleri, dagiticilari, bayileri ve calisanlari ile) hangi noktada? Neden bu sektor gelismiyor? Birde bu yonde dusunerek goruslerinizi paylasirsaniz sevinirim.
TRK'羹m!!! lkem TRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan覺c覺 avatar覺
Clk

Kay覺t: 17 Kas 2009, 02:03

Mesaj saathastanesi » 19 Mar 2010, 19:42

CLK Teekk羹rler ellerinize sal覺k 癟ok g羹zel ifade etmisiniz.T羹rkiyede malesef saat k羹lt羹r羹 biraz zay覺f.bizde s羹nnet olurken bir saat tak覺l覺r 60 ya覺na kadar ayn覺 saati takmak isteriz.Ama yeni nesil 繹yle deil biraz daha bilgili ve yenilik癟i..5 liral覺k saatlere gelince resmen 癟in in 癟繹pleri ile 羹retilen,kullan覺lan malzemenin ne olduu belli olmayan, g繹sterili ,janjanl覺 tak覺lara merakl覺 olduumuz ortada.ama o 癟繹plerin zamanla cilt kanseri yapt覺覺n覺 ka癟 tane t羹ketici biliyor acaba.Kolunuza takt覺n覺z bir ka癟 ay sonra kordonun alt k覺s覺mlar覺nda oksit yapmaya balar alt k覺s覺m z覺mpara gibi olur kolda s羹rt羹nmeyle k覺l k繹klerinde iltahap yapar oradan v羹cuda dal覺r sonras覺 malum.g繹mlek kollar覺n覺 kazaklar覺 hatta ceketizin kollar覺n覺 bozar.
T羹rkiyede malesef denetim bu tip olaylara kar覺 biraz zay覺f hatta yoooook.y覺llard覺r buna kar覺 sava a癟t覺k ama malesef sonu癟 yok. Hani derlerya paras覺 olan konuur...癟in 癟繹pleri ilgili sanayi bakanl覺覺na sal覺k bakanl覺覺na kadar raorlar g繹nderildi ama yine sonu癟 yooooook..yani herey bizlere,sizlere ve t羹keticiler d羹羹yor...Sekt繹re gelince bu ii sadece para i癟in yapanlar tabiki var. mal覺 getirirsin satars覺n sonras覺 kardeim sen saati kullanmas覺n覺 bilmiyorsun derler...Bu i biraz g繹n羹l iidir.saraylardan gelen mevlevilerden bizlere kalan bir meslektir onun i癟in biraz sayg覺l覺 olal覺m ve mesleimize sahip 癟覺kal覺m diyorum....biraz a覺rm覺 oldu acaba .....herkese sayg覺lar
Kullan覺c覺 avatar覺
saathastanesi

Mesaj eskinsaat » 20 Mar 2010, 22:50

Valaha dedikleriniz hi癟de a覺r olmad覺bizim insan覺m覺zda saat k羹lt羹r羹 yok dediin gibi.bana hala daha koskoca adamlar snnetlerinde tak覺lm覺 saatlerine getiriyorlar bu olurmu diye?Ama adama at bunu abi yenisini al desen adam yanl覺 anl覺yor yada o saatin admda 癟ok b羹y羹k hat覺ras覺 oluyor.Ama sonu癟 olarak ve bir tamirci olarak bizim insanlar覺m覺z saat kullanmay覺 bilmiyor.Dediiniz gibi saat zaman覺 繹renmek i癟in deil esas aksesuar olarak tak覺l覺r insan覺n kiiliini yans覺t覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
eskinsaat

Mesaj zoc » 21 Mar 2010, 13:47

Ben baz覺 g繹r羹lere kat覺lm覺yorum 羹lkemizde saat k羹lt羹r羹 herg羹n biraz daha geliiyor.5 tl lik pile itiraz eden sadece yurdum insan覺 deil bir癟ok yabanc覺 m羹terimdende ayn覺 tepkileri al覺yorum.Bence saat ve saat癟ilik kavramlar覺 g羹n羹m羹zde bildiimiz kal覺plar覺ndan farkl覺lat覺lar evet heryerde hereyin k繹esinde bir saat var ve art覺k saati 繹renmenin bedeli art覺k 癟ok d羹羹k hatta bedava.Bir 繹rnek vermek gerekirse 癟in den binlerce yal覺 boya tabloyu birka癟 dolar maliyetle getirtebiliyoruz yani sanat bile bu bolluktan etkileniyor.b繹ylelikle iki 癟eit insan ortaya 癟覺k覺yor ;biri (ve malesefki 癟ounluk) sat覺n ald覺覺 ey'i ara癟 olarak kullanan ve ucuzunu almaya 癟al覺an.dieri de zevki,ilgisi,hobisi,sanat sevgisi gibi nedenlerle o ey 'e duygu y羹kleyip daha komplikesi,daha yap覺m覺 zoru,daha pahall覺s覺 daha az bulunan覺na sahip olabilmek i癟in didinen ..B繹ylelikle bir tissot a 10 tl pil 羹creti dediimde niye bu kadar ucuz yoksa bireymi var diyen az覺nl覺k grubuna da rastl覺yoruz.
Kullan覺c覺 avatar覺
zoc

Kay覺t: 26 ub 2010, 11:46

Sonraki

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 60 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners