Tissot PRS516 Makine Hakk覺nda Yard覺m

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Tissot PRS516 Makine Hakk覺nda Yard覺m

Mesaj smithril » 04 Au 2016, 13:51

Merhabalar,

Uzun senelerdir takip ettiim TSF 羹yelerine bir konuda dan覺mak istiyorum.

Otomatik saatleri seven ahs覺ma, annem bu sene bir hediye olarak Tissot PRS516 Powermatic 80 sat覺n alm覺.

Saati bana verdikten itibaren kullanmaya balad覺m ve k覺sa s羹re sonra ciddi miktarda (6 saatte 30 dakika gibi) geri kald覺覺n覺 fark ettim. Bu durumu 3 defa test ettikten sonra hen羹z 2 g羹nl羹k saatimi sat覺n al覺nan noktaya g繹t羹rd羹m (Bak覺rk繹y Edip Saat). Asl覺nda beklediim saatimin yenisi ile deitirilmesi idi fakat bunu yapmad覺lar ve saati servise g繹nderdiler.

Aradan ge癟en 22 g羹n sonunda (tamirat hakk覺ndaki yasal s羹reyi de asl覺nda ge癟irmilerdi), saatim makinesi yenisi ile deitirilmi olarak taraf覺ma geri geldi.

Saat ile birlikte 2 farkl覺 tarihte yap覺lan testlerin 癟覺kt覺s覺n覺 g繹ndermilerdi. Benim kaba tahminim, testlerden 繹nce olan覺n eski makine ile, yeni testin ise yeni makine ile yap覺lan olduu y繹n羹nde. Fakat daha detayl覺 yorumlamak ve saatimin ger癟ekten art覺k sorunsuz olduunu anlamak i癟in sizlerin fikirlerine ihtiya癟 duyuyorum.

imdiden teekk羹r eder, iyi g羹nler dilerim.

Resim
Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
smithril

Kay覺t: 04 Au 2016, 13:25

Re: Tissot PRS516 Makine Hakk覺nda Yard覺m

Mesaj EnderE » 04 Au 2016, 15:47

Hocam teknik 癟覺kt覺lar覺 yorumlamak haddim deil ama saat bir i癟im su yahu. Prs 516 nin yeni yorumu s羹per olmu . G羹le g羹le kullan覺n

SM-G900FQ cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Ender Erdogan / Eski Kullan覺c覺 Ad覺 Forestsoul
Kullan覺c覺 avatar覺
EnderE

Ya: 43
Kay覺t: 20 ub 2016, 23:59

Mesaj mitY羹ksel » 04 Au 2016, 22:54

Evet bencede 癟ok g羹zel opmu birde kasa 癟ap覺 bana uysa bir dakika d羹羹nmezdim .

iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
mitY羹ksel

Ya: 47
Kay覺t: 07 Haz 2016, 00:42

Mesaj doc » 05 Au 2016, 08:22

Ayn覺 saat癟iden bende prc200 alm覺t覺m. Ayn覺 sorun vard覺. Mekanizma deitirildi. imdi hi癟bir sorun yok. Mekanizma deitikten sonra uzun s羹redir sorunsuz kullan覺yorum. 襤癟iniz rahat olsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
doc

Ya: 45
Kay覺t: 13 Mar 2015, 17:25

Mesaj eyimen » 05 Au 2016, 09:17

Soldaki kagida bir anlam veremedim(2836-2 mekanizma icin alinmis). Sagdaki sizin mekanizmaniza ait(C01211). Degerleri de fena gorunmuyor, bu sonuclara gore gunde 6-7 sn'lik bir sapma bekleyebilirsiniz.
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj bengisaat » 22 Au 2016, 22:44

Beat deeri 繹ncekinde saat 6 y繹n羹nde b覺rak覺ld覺覺nda 羹st s覺n覺ra yak覺n ritminde sorun var denilebilir.
Yenisinde ise sorun 癟繹z羹lm羹 g繹r羹n羹yor.
Aplitute balans覺n sal覺n覺m覺 deeri de yine 繹ncekinde saat 9 y繹n羹nde b覺rak覺ld覺覺nda olduk癟a d羹羹k g繹r羹n羹yor yine sonrakinde bu sorun da 癟繹z羹lm羹 g繹r羹n羹yor . u an en y羹ksek 289 ile en d羹羹k amplitute 250 aras覺nda 39 derece oynuyor ortalamas覺 ise 265 olarak g繹r羹lm羹.
G羹nl羹k kullan覺mda tahmini olarak 6-7 saniye gibi sapma olabilir.
Deiik pozisyonlarda farkl覺 sapmalar g繹r羹l羹r 繹rnein masada cam yukar覺 gelecek ekilde en d羹羹k sapma vermi 4.3 saniye
9 y繹n羹 yukar覺 bakacak ekilde 6.5 saniye
6 y繹n羹 yukarda ise 8.3 saniye sapmalar vermi ,en d羹羹k sapma ,le en y羹ksek sapma aras覺nda 4 saniyelik fark var .
Genel olarak ampliltute ve beat deerleri ideal d羹zeylerde ancak sapma deerleri biraz daha 繹zenilebilirdi...
facebook.com/saatatolyesi/
Kullan覺c覺 avatar覺
bengisaat

Ya: 62
Kay覺t: 30 Eki 2010, 00:39

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 4 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners