Antep ya da Urfada Saat Tamircisi

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Antep ya da Urfada Saat Tamircisi

Mesaj qepik » 19 Tem 2016, 21:54

Herkese merhabalar.
Steinhart marka kurmali saatim(unitas 6497-1 mekanizmali) malesef yere dustu.Saat dustukten sonra kurma kolunda bir sertlik vardi ama saat gene de kuruluyordu ve zmn tutma konusunda bir sikintisi yoktu.Kullandikca duzelebilecegini dusundum lakin bugun 7. gunu ve kurarken kurma kolu bir anda yerinden cikti ve elimde kaldi.. :cry: :cry: Urfada ya da Antepte guvenilir saat tamircisi aramaktayim.Daha onceden benzer olay yasayan olduysa nasil ve ne kdara hallettiler yardimci olabilirlerse sevinirim.

http://www.steinhartwatches.de/en/Nav-B-Uhr-44-handwinding-bronze,811.html
Kullanıcı avatarı
qepik

Re: Antep ya da Urfada Saat Tamircisi

Mesaj bengisaat » 22 Tem 2016, 01:18

Kurma kolunun ortasında delik varmı yoksa tijinin kırılması ve kırık parçasının tepe içinde kalması mı söz konusu.
Kurma tepesinin resmini çekerseniz fikir veririz ,kırılmamış sadece vidalı olan tepe çıkmışssa kolay,kırılmış ve kırığı da tepenin içinde kalmış ise % 80 kırığı çıkarılır ve orijinal yeni bir tijle sağlam şekilde eski haline gelir. Kırığı çıkarılamazsa da yeni tepe takılır.
Ancak urfa çok zor yaptırırsınız Gaziantepte bilemiyorum ..
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj qepik » 22 Tem 2016, 01:40

ResimResimResimResim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
qepik

Mesaj bengisaat » 23 Tem 2016, 12:42

Evet Tij kırılmış Tepe kurtulur tijin değişmesi gerekiyor ancak tijin kırıldığı nokta epey içerde dolayısı ile saatiniz kısmen sökülerek içindeki tij alınacak ve yenisi takılacak.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners