TAG Heuer Aquaracer 300m Servis Hakkında Görüşleriniz

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

TAG Heuer Aquaracer 300m Servis Hakkında Görüşleriniz

Mesaj raymec » 01 Tem 2016, 17:24

Arkadaşlar selamlar,
Forumda benzer konu başlığı bulamadığım için yeni konu açmak zorun kaldım.

2015 Aralıkta aldığım tag heuer aquaracer 300m saatimi yaklaşık 6 ay sonra tepe sorunu sebebiyle servise gönderdim yaklaşık 1 ay sonra ilgili parçanın ellerinde olması sebebiyle onarıp gönderdiğini ilettiler. Saat geldikten yine bir 6 ay sonra bu sefer tepe noktasının sıkışmaması sebebiyle ilettim. 3 hafta sonra tepe'nin tamamen değişeceği gerekçesiyle parça sipariş edeceklerini ve parçanın 2 ay sonra ellerine ulaşabileceği bilgisine ulaştım.

Sorum şu saatimin yüksek segment bir model olmadığının farkındayım ancak yine de fena bir marka olmadığını düşünüyorum. Bu kadar esnek servis sürelerinin olması sizce normal midir?

Konuya dair deneyimli arkadaşların görüşleri için şimdiden teşekkürler, herkese iyi bayramlar...
Kullanıcı avatarı
raymec

Re: tag heuer aquaracer 300m servis hk.

Mesaj Khan » 01 Tem 2016, 18:59

raymec yazdı:Arkadaşlar selamlar,
Forumda benzer konu başlığı bulamadığım için yeni konu açmak zorun kaldım.

2015 Aralıkta aldığım tag heuer aquaracer 300m saatimi yaklaşık 6 ay sonra tepe sorunu sebebiyle servise gönderdim yaklaşık 1 ay sonra ilgili parçanın ellerinde olması sebebiyle onarıp gönderdiğini ilettiler. Saat geldikten yine bir 6 ay sonra bu sefer tepe noktasının sıkışmaması sebebiyle ilettim. 3 hafta sonra tepe'nin tamamen değişeceği gerekçesiyle parça sipariş edeceklerini ve parçanın 2 ay sonra ellerine ulaşabileceği bilgisine ulaştım.

Sorum şu saatimin yüksek segment bir model olmadığının farkındayım ancak yine de fena bir marka olmadığını düşünüyorum. Bu kadar esnek servis sürelerinin olması sizce normal midir?

Konuya dair deneyimli arkadaşların görüşleri için şimdiden teşekkürler, herkese iyi bayramlar...

Öncelikle merhabalar, saatizin üst seviye bir saat olmaması konusunda alçak gönüllülük ettiğinizi düşünüyorum, zira Tag heuer oldukça high end saatler üreten güzel bir markadır...

İkinci olarak, gecikmenin sebebi markanın kendisinden dolayı değil de, marka distribütörünun konu üstündeki servis özensizliginden kaynaklanan bir şey.

Malesef Türkiye de böyle şeyler oluyor :)

Omega servisinde de benzer şeyler yaşayan arkadaşlar olmuştu.
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Re: tag heuer aquaracer 300m servis hk.

Mesaj manil » 01 Tem 2016, 19:28

Aquaracer'in tepesinde (crown) sorun çıkma olasılığı maalesef yüksek. Bendeki saatte olmamıştı. Fazla abandiginizda normal saatlere göre daha hassas tepki veriyorlar.

Google'da aquaracer crown problem diye aratirsaniz görebilirsiniz.

Türkiye'de saat firmaları servisi pek umursamaz. Aklınızda olsun. Süre normal yani.

Sent from my D6603 using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Re: TAG Heuer Aquaracer 300m Servis Hakkında Görüşleriniz

Mesaj Anesthesia » 01 Tem 2016, 20:51

Uygulamada normal karşılansa da resmi servislerde teslimden sonra 30 iş günü içinde tamir, süre sonunda teslim edilemiyor ise ürünün sıfır bir başkası ile değişimi gerekiyor diye biliyorum. Saat tamir konusunun da diğer servis hizmetlerinden farklı değerlendirildiğini sanmıyorum. Tüketici koruma kanununu incelemenizi öneririm

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Özgür kalana kadar imza mimza yok
Kullanıcı avatarı
Anesthesia

Mesaj raymec » 18 Tem 2016, 17:16

Arkadaşlar değerli görüş ve önerileriniz için çok teşekkür ediyorum. Haftalık olarak talep edilen siparişleri firma aylık toplayarak değerlendiriyormuş ve ilgili parçanın gönderilmesi gümrük vb. süreçlerden ötürü 1 ay da bu şekilde uzuyormuş. Dolayısıyla buradaki yetkili servisin bu süreci hızlandırma şansı olmuyormuş.

Bunun neden kaynaklı olabileceğini sorduğumda kullanım hatası olmadığı bu sebeple ücretsiz parça değişimi yapılacağı bilgisi verildi zaman zaman fabrikasyondan kaynaklı bazı üretim hatalarının olabildiği bilgisi aktarıldı bu bilgi çok tatmin etmese de beklemekten başka bir çarem olmadığı kanaatine vardım. Ancak bu olumsuz deneyimin beni markadan soğuttuğunu da söylemeden edemeyeceğim :(

Sevgiler..
Kullanıcı avatarı
raymec

Mesaj o2o » 18 Tem 2016, 21:24

Çok geçmiş olsun. İnsanın bir hevesle aldığı BİR NESNEDEN, bu tür satıcılar yüzünden soğumasına çok üzülüyorum. Keyif için yapılan işin içinden, keyif öğesini alıp çıkarmakta üzerlerine yok. Burada bizlerinde hakkımızı aramakta eksik noktalarımız, bu tür insanları beslediğini düşünüyorum.

Siz yine de keyfinizi sürmeye bakın. Tekrar geçmiş olsun

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
o2o

Mesaj SeRxx » 19 Tem 2016, 12:56

Servise gönderin saati ve 30 iş gününü geçtiği gibi de yasal işlemleri başlatın.

Şu yazıyı tekrar okumanızı tavsiye ederim.

Anesthesia yazdı:Uygulamada normal karşılansa da resmi servislerde teslimden sonra 30 iş günü içinde tamir, süre sonunda teslim edilemiyor ise ürünün sıfır bir başkası ile değişimi gerekiyor diye biliyorum. Saat tamir konusunun da diğer servis hizmetlerinden farklı değerlendirildiğini sanmıyorum. Tüketici koruma kanununu incelemenizi öneririm

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj raymec » 20 Tem 2016, 17:03

Serxx saat aldığım kurum vasıtası ile servise gönderildi şuan serviste zaten, aslında "o2o"'nın da belirttiği gibi bizlerinde hakkımızı arama noktasında ne yazık ki eksikliklerimiz var :( günlük hayat koşturmacasından bu işlerle uğraşacak vakit ayırmakta güçlük çekiyoruz bu sebeple kararsızlıklar içerisindeyim ne yazık ki :(
Kullanıcı avatarı
raymec

Sonraki

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners