Skagen Saat Pil Bitmesi Çalışmaması Bilgi?

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Skagen Saat Pil Bitmesi Çalışmaması Bilgi?

Mesaj umix353 » 01 Tem 2016, 13:01

Selamlar

2012'de skagen marka saat almıştım. Saati öyle çok kullanmadım. Son bir senedir de kutusunda duruyordu bugün takacaktım ama baktım saat çalışmıyor.

Nedeni pil olabilir mi? İkinci olarak pilin bu kadar erken bitmesi normal mi? Gerçi az önce teknik servis ile görüştüm saat bazen 2 bazen 7 yıl vb. de biteceğini söylediler. Saatin darbe vb. yüzünden bozulmasına imkan yok bunu belirteyim çünkü dolapta kutusunun içinde duruyordu.

Saatin garantisi bitti. Şimdi bunu normal bir saat tamircisine mi getirsem yoksa saati satın aldığım firmanın mı teknik servisine göndersem? Tavsiyeniz hangi yönde olur? yani normal bir saat tamircisi pil değiştireceğim vb. derken işi iyice berbat hale getirmesin. Eğer arada fark olmaz diyorsanız Kadıköy taraflarında güvenilir bir saat tamircisi biliyor musunuz?

Ayrıca tahmini olarak pil değişimi için maliyet tahmini ne kadar olur?
Kullanıcı avatarı
umix353

Re: Skagen saat pi bitmesi-çalışmaması?

Mesaj raven » 02 Tem 2016, 00:53

Saatin izin pili bitmiştir. Uskudar çarşıda saatçi fazıl var oraya goturebilirsiniz.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Re: Skagen Saat Pil Bitmesi Çalışmaması Bilgi?

Mesaj sdr9935 » 02 Tem 2016, 10:30

Herhangi bir yerden bir pil taktırın çalışır çalışmaz ise servis vb.konuşulabilir
Kullanıcı avatarı
sdr9935

Mesaj bengisaat » 22 Tem 2016, 01:27

Herhangi bir yerde taktırmayın piyasada saatçi dükkanlarının çoğunda usta yok çok sorun yaşarsınız.
Ustalık belgesi olan bir yerde taktırın ve açmadan önce kapağını açarken yada kapatırken bozulmayacağından emin olmak istediğinizi belirtin ve conta bakımlarının yapılmasını isteyin.
Ucuz pil başınızı ağrıtır .
Not: Saatinizin pili bitmemiş ve çalışıyor olsa bile her 2 yıl engeç 3 yılda bir pil değişimi ve conta bakımını yaptırmaya özen gösterin.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj Eterna » 22 Tem 2016, 08:24

Cengiz Bey üstad yazmış, laf düşmez daha ama dayanamadım.

Saatçilikte ki kapak altında yapılacak en kolay şey herhalde pil değiştirmektir. Ama memleket gerçekten saat ustası diye geçinen ama bu işten hiç anlamayan insanlarla doldu. Özellikle küçük sıradan saat mağazalarında ustamız pil değişsin, çelik kordonu kolunuza göre ayarlasın diye saati birine uzatıyorlarsa uzak durun.

Genelledim belki ama istisnalar kaideyi bozmaz. Çakıyı zar zor arka kapağın arasına sokup açabilen herkes usta olmuş var mı böyle bir şey.

Bir mağazadan saat aldığımda, çelik kordonlu ise hemen ustamız ayarlasın diyorlar. Direk atlıyorum hayır diye. Altı üstü kordondan iki bakla çıkartacak. Kendim evde Bergeon vs. aletlerim ile yapıyorum. Bakla çıkartırken çizik içinde bırakıyorlar bileziği. Pimi yamultanı gördüm, bir şey olmaz abi deyip penseyle düzeltti birde utanmaz.

Bir gün Karaköy de vitrinde Casio saat gördüm bir tane çok hoşuma gitti. Eski pek bulunmayan bir modeldi. Diver style. Pili bitmiş duruyor vitrinde. Çok ucuza aldım. Adam -pili bitmiş abi ustamız değiştirsin dedi. Basiretim bağlandı bir şey demedim. Usta dedikleri adam arka kapağa bir daldı. Çakı elinden bir kaydı, arka kapak boydan boya çizildi. Zor tuttum kendimi. Hiç bir şey olmamış gibi devam etti. çünkü ona göre bu normal, hep böyle yapıyor.

Bildiğiniz, tanıdığınız veya tavsiye edilen gerçek bir saat ustasına gidin mutlaka. Pil değiştirmek, kordon ayarlamaktan ne olur demeyin.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj mturann » 22 Tem 2016, 10:18

Sizin arka kapak çizilmiş benim saatin camını çizdi adam hiç oralı bile olmadı devam etti :(
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj bengisaat » 28 Tem 2016, 00:49

Kolunda iyi bir saat gördüğünüz kimselere sorun,saatinizin bakım onarım işlemleri için kime gidiyorsunuz? Diye ; tanımasanız bile :)
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj EnderE » 02 Ağu 2016, 11:59

Cengiz Hocam başka bir başlıkta kasaya torna ile kayis deliği açmaktan bahsetmiştiniz. Bu islemde nasıl bir tezgah ve takım kullanıyorsunuz

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Sonraki

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 51 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners