Omega Servis Güvenilir Mi?

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Omega Servis Güvenilir Mi?

Mesaj Teppka » 16 Haz 2016, 02:46

Birkac ay once sifir Planet Ocean GMT aldim ve bu gunlerde farkinda vardim ki camin ic tarafta bir toz parcacik var. Inanilmaz sinirliyim, bu saatte bu nasil olabilir. Saat garanti altinda oldugu icin servise fonderip bu sorunu cozmem gerekir. Ama beredeyse sidir saati servise gonderip acilmasi da istemiyorum. Omega Istanbul servis guvenilir mi? Saati daha kotu haline sokmasinlar.
Kullanıcı avatarı
Teppka

Re: Omega Servis Güvenilir Mi?

Mesaj khef » 16 Haz 2016, 22:31

Aynı durum bir Seikoda başıma geldi. Hemen yenisi ile degistirdiler. Eğer içine giren toz sizin kullanımınizdan kaynaklı degilse kesinlikle saati actirmayin ve değişim talep edin. "Çünkü teslim tarihinden itibaren ilk 6 ay içinde ortaya çıkan ayiplarin teslim tarihinde var olduğu kabul edilir." (Tük. Kan. Madde 10) :thumbup:
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj eyimen » 16 Haz 2016, 22:37

Cok gecmis olsun. Degisim talep edin, basaramazsaniz toz tanesiyle yasayin bence.
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj Khan » 16 Haz 2016, 22:44

"Saati açtırmak" kelimesi çoğu kişiye oldukça tehlikeli geliyor sanırım ama öyle değil. Saati açmaktansa saati açanın kim olduğu, tecrübesi çok daha önemli, aklıma Cengiz ustanın açtığı saatler geliyor mesela...
Kim itiraz edebilir?

Sonuç olarak, eğer değişim mümkünse kesinlikle değiştirin, yok eğer uygun bulunmuyor ise, işinin ehli bir ustaya saatinizi güvenle açtırıp temizletin, sonra da zevkle kullanmaya devam edin.

Korkulacak bir durum yok bunda, iyi bir ustanın açtığı bir çok saat, sıfır, sadece fabrikasında bir kere açılmış saatten daha iyi olduğunu gördük bir çok sefer.

Hadi ama beyler, eğer bir otomatik saatten bahsediyorsak, ara sıra "kaportanin" açılıp biraz bakım görmesinde hiç bir problem olmaz :)
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj r2d2 » 16 Haz 2016, 23:08

Ben de Nethiustr gibi düşünüyorum, servise güvenmeyeceksek kime güveneceğiz?
Kullanıcı avatarı
r2d2

Mesaj Teppka » 20 Haz 2016, 03:02

Yarin Nisantasi servise gitmeyi dusunuyorum, bakalim sonuc ne olacak
Kullanıcı avatarı
Teppka

Mesaj manil » 20 Haz 2016, 10:08

zamanında elimde olan seamaster için bilezik değiştireyim diye adamlarla iletişim kurmuştum. (nişantaşı)

pek sallamayan bir tavırla, "xxxx kadar para ödersiniz, bilezik gelir; uyarsa uyar uymazsa biz karışmayız..." tarzında, son derece lakayt biçimde cevap vermişlerdi.

Türkiye'deki servisler (istisnaları tenzih ederim) mantığı şu maalesef:

"adam omega aldıysa parası vardır, çak çakabildiğin kadar."

çoğu da bence saatten anlamıyor, yani zamanında hasbelkader başlamışlar sonra da 1-2 günlük omeganın workshop'una katılmış, ustayım diye gezen tipler. Ne işine saygı, ne müşteriye saygı var.

adamlara mekanizma soruyorsun, iki dk sonra anlıyorsun ki, senin bilginin %30'u adamda yok. Tek bildiği kapağı açıp kanırta kanırta, çize çize saatin içine edip iki ayar çekip sana geri vermek. Marka da ayırmıyorum. Maalesef Türkiye'de saat olayı one shot tarzında, "müşteriye bi çakayım, ohhh gel keyfim gel" mantığıyla yürüyen şekilde ilerliyor.

adama insan gibi bir şey soruyorsun, sorduğuna beter ediyor. Sadece Omega için değil, istisnasız hepsi için geçerli. Şu forumdaki insanlar bir araya gelip servis açsa vallahi billahi bunları işinden ederiz.

Kısmetse saatlerimin hiç birini türkiye'deki servislerinde bakıma sokmayacağım. Bizdeki mantık hala, pazarda 700 gr çeken ağırlıkla millete bi kilo diye patates satan pazarcının kafasında.
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj Ground » 20 Haz 2016, 10:41

manil yazdı:Kısmetse saatlerimin hiç birini türkiye'deki servislerinde bakıma sokmayacağım. Bizdeki mantık hala, pazarda 700 gr çeken ağırlıkla millete bi kilo diye patates satan pazarcının kafasında.

Anıl Türkiye de ki çoğunluk esnaflığın özeti olmuş bu cümlen.. Kısa ve öz.

Kurumsal firmalarda servisleri denetleme mekanizmaları eksikse, eğitim harcamalarını gereksiz masraf olarak görüyorsa zamana bağlı ciddi anlamda satış ve prestij sıkıntısı çekecektir.
Kullanıcı avatarı
Ground

Sonraki

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners