Nino Restorasyonu

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Nino Restorasyonu

Mesaj OnLyTNT » 16 May 2016, 21:19

Selamlar arkadaşlar,

Uzun zamandır babamın bana verdiği saati tamir ettirmek istiyordum, özellikle de elimdeki otomatiklerin sayısı arttıkça bu istek artık kaçınılmaz oldu. Bu forumla tanışmam neticesinde Cengiz Bey' i de tanıma şansını yakaladım. Böylece Cengiz üstada saati görmesi için yolladım. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Sağolsun çok çeşitli alternatifler sundu, uzun uzun anlattı. Mümkün mertebe en uygun haliyle saati restore etmeye karar verdim.

Nihayetinde saat bugün elime ulaştı. Saati paketten çıkarttıktan sonra çok hafif sallamamla beraber saatin saniyesinin ilerlediğini görünce hissettiğim duyguyu tarif edemem :super: .

Sonradan düşündüm, kadranı boyatmak istemiştim mesela, şimdi görüyorum ki iyi ki boyatmamışım. Kasanın da aşırı polisaj edilmemesi saatin yıllanmış havasını bir açıdan korumuş. Bu açıdan bakınca aslında benim için de güzel bir tecrübe oldu.

Cengiz üstadım daha ayrıntılı bilgi verecektir tahmin ediyorum ama biraz nedir ne değildir bahsedeyim:

Saat AS2066 25 taş mekanizmaya sahip. Otomatik ve elle kurulabiliyor, tarih ve gün gösterebiliyor. Otomatik kurma hasarlıydı tamir edildi ve tabii mekanizma revizyondan geçti. Cam değiştirildi, kasaya biraz polisaj yapıldı. Saatin kendi çelik bileziği kullanılamayacak durumdaydı, zaten deri kayışla kullanmak istediğim için deri kayış takıldı. Bu arada kayış son derece etliymiş, elime alınca daha iyi anladım :lol: . Kayış rengini de uygun seçtiğimi düşünüyorum. Kayış biraz kaba gibi gelse de bence yakıştı :champ: .

Buyrun bunlar da saatin resimleri:

Saatin eski hali
Resim
Resim

Tamir edilirken
Resim
Resim
Resim
Resim

Sona yaklaşırken :thumbup:

Resim
Resim
Resim

Benimle buluşması :cry:

Resim
Resim

İnternet ve bu forum olmasa güvenebileceğim bir usta bulup bu saati tamir ettiremezdim açıkçası. Hem foruma hem de Cengiz Bey' e tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Herkese sevgiler, saygılar...
Kullanıcı avatarı
OnLyTNT

Re: Nino restorasyonu

Mesaj hozburun » 16 May 2016, 21:58

Güle güle kullanın, yeniden doğmuş gerçekten :champ: Cengiz ustamın da ellerine sağlık :super:
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj taskin » 17 May 2016, 09:34

Güle güle kullanın. Süreci keyifle izledim. Ayrıca Cengiz ustamın eline sağlık.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
taskin

Mesaj OnLyTNT » 17 May 2016, 13:31

Sağolun arkadaşlar, dünden beridir çok çok keyifliyim :D
Kullanıcı avatarı
OnLyTNT

Mesaj mlm » 17 May 2016, 13:37

Güle güle kullanın :champ:

Cengiz Usta eline sağlık :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Re: Nino Restorasyonu

Mesaj bengisaat » 19 May 2016, 20:48

Tekrar merhaba dostlarım,
Berkanın saati çok hasarlıydı hem ağır darbeler nedeniyle otomatik sistemi komple yerinden üst baskıdan ayrılmış hem takvim sistemi hasarlıydı ayrıca yılların verdiği yorgunluk ve aşınmalar fazlaydı.
Kendisiyle devamlı iletişimde bulunarak yapılabilecekleri konuştuk ve kendisinin fiyatı önemli değil demesine rağmen benim de içimin rahat olacağı en uygun fiyata en iyi onarım ve bakımı gerçekleştirdik.

Mekanizma revizyon yıkama yağlama yapıldı üst baskı,otomatik sistemi komple değişti,takvim diski ve takvim sistemi tamamına yakını değişti kaliteli bir cam takıldı 22 mm incelen kayışlar veya düz alternatiflerden komşumda elde yapılmış deri bir kayışıda çok uygun fiyata alınca ortaya epey kaliteli bir iş çıktı.
As 2066 olarak Etalardan daha önce kullanılan ve daha nadir bulunan bir mekanizma kullanan bir NİNO olması nedeniyle artı değeri olan bir saat olduğu için keyifli bir süreç oldu.
Güle güle kullan Birkan.
Saatin konuştuğumuz gibi yapılan işlemler ve değişen parçaları ve bu süre içinde kargo masrafıda bana ait olmak üzere 2 yıl garantim altında,
Siz dostlarıma da iltifatlarınız güveniniz ve referans olmanız nedeniyle çok teşekkür ederim elimden geldiğinde övgülerinize layık olmaya çalışıyorum.
Zaten bir dükkandan çok bir atölye olduğu için dışarıdan pek saat almıyorum sizler ve saatçi dostlarım geldikçe sohbet ediyor bir yandan saatlerinizi hayata döndürüyoruz.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj OnLyTNT » 20 May 2016, 12:29

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Cengiz Bey. Benim için de çok keyifli bir tecrübe oldu. Tekrardan elinize sağlık :champ: .
Kullanıcı avatarı
OnLyTNT

Mesaj maiii » 20 May 2016, 12:34

Cengiz ustam gerçekten ellerinize, emeginize sağlıklı.
Kullanıcı avatarı
maiii

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 35 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners