Invicta Otomatik Saat Çalışma Sorunu Bilgi ve Öneri

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Invicta Otomatik Saat Çalışma Sorunu Bilgi ve Öneri

Mesaj tuğrul » 15 Nis 2016, 23:05

öncelikle herkese merhaba
geçenlerde saat danışma forumuna 550 tl bütçeli otomatik saat önerisi diye mesaj atmıştım salsun herkes tavsiyelerini söyledi
benimde çok hoşuma giden invicta pro diver mavi kadran 9094b modelini yurtdışından biri vasıtasıyla getirttim
önemli bir sorunum var
şimdi saaati normal şekilde kurdum koluma takmadan masanın üzerine sabit biçimde bıraktım saatin çalışmasında hiçbir sorn yok ertesi güne kadar saat tam doğru zamanı gösteriyor fakat çalışır vaziyette koluma takıyorum koluma normal yürüyüş hareketinde ama saatin saniye olu anlamsız şekilde duruyor kolumu saaalıyorum hızlıca gene çalışıyor ama 10 dakika sonra gene duruyor
saati kolumdan çıkarıyorum masanın üstüne koyuyorum gene çalışmaya devam ediyor koluma takıyorum gene duruyor bu döngü 2-3 gündür devam ediyor yardımcı olabilecek var mı çok acil
not:küçük bir ilçede yaşadığım için burda bu saatten anlayan saatçi yok
Kullanıcı avatarı
tuğrul

Re: otomatik saat çalışma sorunu yardım

Mesaj tuğrul » 16 Nis 2016, 00:15

saat bu
Resim
Kullanıcı avatarı
tuğrul

Mesaj sdr9935 » 16 Nis 2016, 10:19

.masanın üzerinde dursa bunu anlayabilirim ama sabit dururken çalışıp kolda çalışmaması hakketten garip ustalar var kesin yardımcı olacaktır Takip;
Kullanıcı avatarı
sdr9935

Mesaj sedir » 16 Nis 2016, 10:26

Bu saatler "kurma kolundan kurulmaz" ancak sallandığında veya bileğe takıldığında hareketle kurulabilir.
Sorunu anlatan cümlelerde anlaşılamayan birşeyler var.
İkinci olarak vidalı tepe neden çekili konumda duruyor. Sanıyorum saatin bir arızası yok da kullanım şekli ile ilgili minik bazı hatalar var.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj mertk » 16 Nis 2016, 11:17

Saat'te eta mekanizma veya klonu varsa kurma kolundan kurabilirsiniz zaten.

Bundan sonra kolunuza taktıktan sonra kolunuzun hareketiyle rotor döner ve saati kendi kendini kurmaya devam eder.

Eğer bu şekilde saat duruyorsa rotor da sıkıntı olması muhtemel.

Tepe vidalı konumda olması lazım.
IVAN BEBEK BİR GÜN TÜRKİYE'YE YOLUN DÜŞECEK!!!
Kullanıcı avatarı
mertk

Re: Invicta Otomatik Saat Çalışma Sorunu Bilgi ve Öneri

Mesaj KKarakuş » 16 Nis 2016, 11:36

sedir yazdı:Bu saatler "kurma kolundan kurulmaz" ancak sallandığında veya bileğe takıldığında hareketle kurulabilir.
İkinci olarak vidalı tepe neden çekili konumda duruyor. Sanıyorum saatin bir arızası yok da kullanım şekli ile ilgili minik bazı hatalar var.

Invicta Pro Diver serisinde NH35A mekanizmayı kullanıyor, tabii hala böyle ise.

Eğer bu saatte dediğim gibi NH35A mekanizma var ise, bu mekanizmada elle kurma da mevcut. Elle kurma özelliği de olan bir mekanizmayı kurma kolu haricinde nasıl kurabiliriz bunu merak ettim açıkçası?
" İnsanlar hangi dünyaya kulak kesilmişse, öbürüne sağır..! " / İsmet ÖZEL
Kullanıcı avatarı
KKarakuş

Mesaj tuğrul » 16 Nis 2016, 14:10

sedir yazdı:Bu saatler "kurma kolundan kurulmaz" ancak sallandığında veya bileğe takıldığında hareketle kurulabilir.

hocam bu saatte japon mekanizma var hem elle kuruluyor hemde kol hareketiyle çalışıyor atığım resim saatin ambalajlı hali
yani ben saati kulanırken tepe tam boşluk kalmayacak şekilde normal pozisyonunda
anlamadığım nokta saat hiç hareket etmeden sabit dururken çalışıp koluma takınca durması :(
Kullanıcı avatarı
tuğrul

Re: Invicta Otomatik Saat Çalışma Sorunu Bilgi ve Öneri

Mesaj cihangirteke » 18 Nis 2016, 01:29

Pandul yapışması olabilir.Sonucta epey bi yol gelmiş. İyi bir ustaya baktır maniz iyi olur. Sorun çok büyük değil bence

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
cihangirteke

Sonraki

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 70 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners