Saat Merakl覺lar覺na

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Saat Merakl覺lar覺na

Mesaj saathastanesi » 24 ub 2010, 10:47

Arkadalar her insan覺n deer verdii eyler vard覺r.maddi deeri olan manevi deeri olan saatlerinizi ii bilen kiilere tamir ve bak覺m yapt覺rabilirsiniz.繹ncelikle gittiiniz tamircinin ustal覺k belgesinin olmas覺na dikkat edin.Eline 癟ak覺 癟ift tornavida alan ben ustay覺m diye piyasaya 癟覺k覺yor.kimse uzerine al覺nmas覺n ama hobi olarak birka癟 saat al覺rs覺n sonra meraktan kar覺t覺r覺r bozars覺n tesad羹fen kar覺t覺rd覺覺n saatlerden birisi 癟al覺覺nca ben yapt覺m olur. ;) .usta olursun.ama ne olursa olsun ger癟ekten m羹kemmel bir meslektir saat癟ilik.zanaatkar olmak ger癟ekten 癟ok zor.s覺n覺rs覺z bir meslek her g羹n farkl覺 saatler farkl覺 makinalar 羹retiliyor.ben bu meslee 1988 y覺l覺nda balad覺m ama daha g繹rmediim y羹zlerce makina var.l羹tfen saatlerinizde problem olduu zaman yetkili servise veya bu ii ger癟ekten bilen insanlara dan覺覺n.nas覺l hastaland覺覺n覺z zaman doktora gidiyorsan覺z saatinizide ustas覺na g繹t羹r羹n.saatin kapa覺n覺 a癟makla i癟ini kar覺t覺rmakla hi癟birey 繹renemezsiniz merak ettiininiz makina olursa ben yard覺mc覺 olurum.gelin beraber a癟al覺m beraber kar覺t覺ral覺m saatinize zarar vermeden :P sayg覺lar sunar覺m.....
Kullan覺c覺 avatar覺
saathastanesi

Ya: 52
Kay覺t: 04 Oca 2010, 10:01

Re: saat merakl覺lar覺na

Mesaj Clk » 24 ub 2010, 11:56

Mehmet Bey,

Yararli bilgiler ve dogru y繹nlendirmeniz icin tesekk羹r ederiz. Saat k羹lt羹r羹n羹n gelismesi ayni zamanda meslek insanlarina g繹sterilen saygi ve deger ile de dogru orantili. Yapmis oldugunuz meslek bence de bir sanat ve herkesin sanatci olamayacagi da bir gercek.

G繹r羹slerinizi ve tecr羹belerinizi bizler ile paylastiginiz icin tesekk羹r ederiz.
TRK'羹m!!! lkem TRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan覺c覺 avatar覺
Clk

Kay覺t: 17 Kas 2009, 02:03

Re: saat merakl覺lar覺na

Mesaj nickynick » 24 ub 2010, 13:03

Mehmet Usta 癟ok g羹zel yorumlam覺s覺n olay覺, teekk羹rler. 襤lerinin younluu sebebiyle vakit ay覺ram覺yordun galiba foruma, aram覺zda olmana 癟ok sevindim.
Ne zaman senin yan覺nda gelsem, her sorunu bana en ince ayr覺nt覺s覺na kadar anlat覺p ayd覺nlatt覺覺n i癟in de ayr覺ca teekk羹r ediyorum
襤yi 癟al覺malar.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan覺c覺 avatar覺
nickynick

Kay覺t: 16 Kas 2009, 22:44

Re: Saat Merakl覺lar覺na

Mesaj Bond » 24 ub 2010, 17:34

Mehmet Bey, teekk羹r ederim verdiiniz bilgiler i癟in. Bu konuya belki extreme bir 繹rnek olacak ama, bana facebooktan resimlerini g繹nderdiiniz Urwerk'i sayabilirmiyiz? Nicky bana saatten ve size ulamadan 繹nceki tamir durumlar覺nda ba覺na gelenlerden s繹z etti biraz. Detay覺n覺 sizden 繹renmek isterim. T羹rkiye Saat Forumu Facebook Grubumuza sizin eklediiniz resimler altta.

Resim

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
Bond
Administrator

Ya: 49
Kay覺t: 14 Eki 2009, 21:36

Re: Saat Merakl覺lar覺na

Mesaj saathastanesi » 24 ub 2010, 17:51

problemli olan saat bu deildi 3HD Tourbillon bir saatti saati a癟an arkada resmen saati 繹ld羹rm羹t羹.癟arklar覺n覺 k覺rm覺 sonra lehim yapm覺 resmen katletmiti saati.yedek par癟as覺n覺 temin edemediim i癟in iade etmitim.servisten par癟a istedim fakat g繹ndermediler.
resimdeki saat urwerk o da m羹kemmel bir saat akrep yerine 4 adet disk var ve arka tarafta dakika ,saniyesi ve zemberek rezervi var.bu saatinde kurma kolunu i癟inde k覺rm覺lard覺 onunlada baya覺 uram覺t覺m.
Kullan覺c覺 avatar覺
saathastanesi

Ya: 52
Kay覺t: 04 Oca 2010, 10:01

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners