Wainer Saniye Sorunu Bilgi ve Yorum

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Mesaj MaLi » 13 Oca 2015, 12:35

Arkadaşlar merhaba, yeni aldığım wainer saati ilk aldığım günlerde büyük saniyenin 2 saniye geri olduğunu farkettim, tepenin ve diğer ayar kollarının vidalı olmasından dolayı her hangi bi ayarını değiştirmediğimi bildiğim için sebebini araştırıyordum ve saniye ibresinin ufak ufak hareket ettiğini farkettim ve saati bir elime alıp diğer avcuma vurduğumda ne tarafa vurursam saniye o tarafa ilerledi.
Saatçiye gittim ve aynı model diğer saatlerinde öyle olduğunu anladık, kafaya takmayayım dedim fakat böyle şeyleri çok takan birisiyim :)

Bugün merkezlerini aradım, arıkan grup bünyesinde zaten wainer, ordaki bayan saatiniz çap olarak büyük ve 1000 metrelik bi saat ve öyle olması gerekiyor ama isterseniz gönderin saati baksınlar dedi, pek mantıklı gelmedi bana 1000 metre olayı.
Sizce ne yapmalıyım, normal mi bu?

Resim
Kullanıcı avatarı
MaLi

Mesaj SeRxx » 13 Oca 2015, 14:15

Merhaba, öncelikle yeni saatiniz hayırlı olsun. Kasa çapı ve su geçirmezlik değerinin bu olayla kesinlikle alakası yok. Hele bu yazdığınızdan sonra kesinlikle değişim talep etmelisiniz. :thumbup:
maliozi yazdı: saniye ibresinin ufak ufak hareket ettiğini farkettim ve saati bir elime alıp diğer avcuma vurduğumda ne tarafa vurursam saniye o tarafa ilerledi.
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Re: Wainer Saniye Sorunu Bilgi ve Yorum

Mesaj MaLi » 13 Oca 2015, 14:35

Teşekkür ederim. Evet banada saçma geldi ama aynı modellerin tamamında var bu sorun.
Kullanıcı avatarı
MaLi

Mesaj bengisaat » 13 Oca 2015, 17:37

Şimdi bahsettiğiniz saniyedeki sağa sola yarım saniye kadar oynamaysa normaldir bu oynama Quartz saatlerin büyük çoğunluğunda gözle farkedilen ve çarkların arasındaki olması gereken boşluktan kaynaklıdır.
Hatta Miyotanın OS serisi makinalarda biraz daha kuvvetlice vurduğunuzda saniye uzunsa saniyenin bir kaç dakika birden atladığını görürsünüz.Buda arıza değildir tam tersine dişlilerin zarar görmesi zorlaşır dolayısı ile buda normaldir.
Böyle durumlarda İbreleri buton ve ayar kolunu kullanmak suretiyle sıfırlayabilirsiniz

Ancak her vuruşunuzda örneğin saniye 12 üzerindeyken siz 9 yönünden her vurduğunuzda biraz daha ilerliyorsa yani bir kaç vuruş sonrasında saniye 11.58 yönünden den daha geriye geldiyse özellikle de kuvvetli vurmuyorsanız saniyesi gevşektir
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj MaLi » 13 Oca 2015, 19:34

İlginiz için teşekkür ederim. Her vuruşumda 1-2 sn geri yada ileri gidiyordu wainer servisi tamir önerdi ama yenza saat sağolsun abi rahatsızsan getir başka bişey al dedi ve bende öyle yaptım.
Wainer tüm saatlerde mevcut olan bir durummuş bu.
Kullanıcı avatarı
MaLi

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners