Tissot Otomatik Saat İleri Gitme Sorunu Bilgi

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Re: Tissot Otomatik Saat İleri Gitme Sorunu Bilgi

Mesaj bengisaat » 25 May 2014, 17:51

Mekanik saat meraklıları haftada bir saati ayarlayıp saniyesini ayarlamak için tatlı bir telaşa girerler atom saatine göre ayarlamak için bekleyip tam saniye 12 nin üzerine geldiğinde ayar kolunua basarız ,Bazan basmakta geç kalır ve "Hay Allah" Deyip ; bir kaç dakika daha bekleriz saniye tam olarak ayarlandığında bile bir kaç dakika daha bekler ve takip ederiz bu bir kaç dakika bazan 1 yıl gibi gelir :)
Mekanik saatlerde bu olmasaydı bunun keyfini nasıl alacaktık ? :)

Bu arada yeri gelmişken pilli saatlerde aylar boyunca sapma olmadığı için ayar kolunu hiç ellemezsiniz saatler ileri yada geri alındığında ayarlamak için çektiğinizde ayar kolu elinizde kalır ve foruma "Ayar kolu ayarlarken kendi kendine elimde kaldı"Yazarız .
Oysa bunun sebebi : Hiç ellenmediği için ter, toz,rutubet birikip çimento gibi katılaşmıştır ve sıkışmadan dolayı zorlarız ve elimizde kalan ayar koluna bakar ve foruma girmek için en yakın wifi ağını aramaya başlarız.

İşte saatinizin sapmasına sevinmeniz için bir sebep daha :)
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj gurdogan08 » 04 Haz 2014, 22:52

değerli mekanik saat severler yardımınıza ihtiyacım var otomatik saat kullanıpta hiç sapması olmayan bir marka biliyormusunuız babamın cıtızenı var otomatık hıc sapma yapmıyor seıko 5 lerde canavar gibi saat sapması benı cok uzuyor ayda 5 dakka normalmi acaba
Kullanıcı avatarı
gurdogan08

Mesaj Modern60 » 06 Haz 2014, 00:11

Ayda 5 dakika fena olmayan bir değer. Chronomtre değeri ayda 3 dakika maksimum ileri olarak hesaplanmıştır. Zamanla ayda 3-4 dakika hataya kadar sabitlenir derim.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj gurdogan08 » 30 Tem 2014, 13:34

valla sağlıklı bilgi alamıyorum herkes bir şey söylüyor bir yerde de saat tamircisi ayda en fazla 30sn ileri gider 5 dakika ise kesin arızası vardır sana bozuk saat satmışlar dedi otomatik saat kullanıp zaman tutan arkadas varsa lutfen yazsın iyice soğudum saatimden
Kullanıcı avatarı
gurdogan08

Mesaj uhpu » 30 Tem 2014, 22:19

gurdogan08 yazdı:valla sağlıklı bilgi alamıyorum herkes bir şey söylüyor bir yerde de saat tamircisi ayda en fazla 30sn ileri gider 5 dakika ise kesin arızası vardır sana bozuk saat satmışlar dedi otomatik saat kullanıp zaman tutan arkadas varsa lutfen yazsın iyice soğudum saatimden

Gurdogan hocam,
Sizin saatteki ileri gitme azalmadi mi hic?
Tam olarak size memnuniyetsizlik yasatan ileri gitme miktari gunluk nedir?
Kullanıcı avatarı
uhpu

Mesaj gurdogan08 » 31 Tem 2014, 19:13

valla 6 günde 1 dakika ileri gidiyor.babamın emektar cıtızen saatı ayda en fazla bır dakka gerı kalıyor.
Kullanıcı avatarı
gurdogan08

Mesaj uhpu » 31 Tem 2014, 20:56

Bu sıkıntınizi farkli konu baslilarinda defalarca dile getirmissiniz.
Modern60 ve Bengi saat Cengiz usta, detayli olarak bu degerin normal bir deger oldugunu aciklamis,
Bence gunde 10 sn ileri gitme cok buyuk bir sorun degil hatta normal bir deger,
Bende de prs 516 var, saati ocak ayinda aldim, hergun kullaniyorum, 5-6 defa tamamen gücünü bosaltip, tekrar kurulmasini sagladim ve aksam kolumdan cikardigimda kurma kolunun ustune koyarak sabaha kadar birakiyorum,
Ve benim saatim de haftada ortalama 1 dk ileri gidiyor.
Bence sizin saatinizin de haftada 1 dk ileri gitmesi normal degerler icerinde.
Kullanıcı avatarı
uhpu

Mesaj gurdogan08 » 31 Tem 2014, 21:00

acaba bu eski seıko 5 ve cıtızen makıneler neden bu kadar sapma yapmıyor fiyat olarak bir eşyanın yüksek fiyat olması demekkı önemli değil valla tissot sınıfta kaldı longines süşünüyorum artık
Kullanıcı avatarı
gurdogan08

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 71 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners