Invicta S1 6466 Pilli Saat Neden Geri Kalır ?

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Invicta S1 6466 Pilli Saat Neden Geri Kalır ?

Mesaj invicta » 06 Şub 2014, 18:13

Merhaba
Invicta S1 6466 Model saatim var. Yaklaşık 2-3 yıldır sorunsuz kullanıyorum. 1 Defa pili değişti ve maalesef sokak arasında bir yerde değiştirme gafletinde bulundum. Saat bu değişimden sonra 1-2 kez buhar yaptı, sanırım saatçi arkadaş biraz özensiz davrandı. Sonrasında da dikkat ettim suyla temas etmesinden mümkün mertebe kaçındım. 1-2 aydır fark ediyorum ki bir kaç dakika geri kalıyor. Pili bitiyor olsa bu zamana kadar biterdi diye düşünüyorum. Forumda sormak istedim, teşekkürler şimdiden desteğiniz için. Saatimin temsili ve az önce çektiğim resimleri aşağıda.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
invicta

Re: Invicta S1 6466 Pilli Saat Neden Geri Kalır ?

Mesaj Sinanist » 17 Şub 2014, 21:25

Merhabalar,

Su muhtemelen zarar vermiş, tortu, pas, birikim gibi birşey yapmış. Kaliteli saatlerde pil değişiminden sonra conta değişimi conta değişimi yapılamıyorsa contaya silikon sürülüyor. Bakım yapılıyor. Artıklardan temizleniyor.

Kapama esnasında conta zararda görmüş olabilir. Ah bu özensiz saatçiler... Benimde casio'mun kasasını arkadan çizdi. Kaparken elinden kaçırdı 3 bacaklı açacağı. Hemde evlilik hediyesiydi...

Temizlenirse düzelir sanıyorum. Sn. Cengiz Usta. Bengisaat yardımcı olabilir.

Ustanın görmesi, temizlik şart bence. Bir pm atsanız kesin teşhisi koyar.

Saygılar.
Kullanıcı avatarı
Sinanist

Mesaj invicta » 21 Eki 2015, 18:47

Sinanist yazdı:Merhabalar,

Su muhtemelen zarar vermiş, tortu, pas, birikim gibi birşey yapmış. Kaliteli saatlerde pil değişiminden sonra conta değişimi conta değişimi yapılamıyorsa contaya silikon sürülüyor. Bakım yapılıyor. Artıklardan temizleniyor.

Kapama esnasında conta zararda görmüş olabilir. Ah bu özensiz saatçiler... Benimde casio'mun kasasını arkadan çizdi. Kaparken elinden kaçırdı 3 bacaklı açacağı. Hemde evlilik hediyesiydi...

Temizlenirse düzelir sanıyorum. Sn. Cengiz Usta. Bengisaat yardımcı olabilir.

Ustanın görmesi, temizlik şart bence. Bir pm atsanız kesin teşhisi koyar.

Saygılar.

Bu konuda uzun süre düşündüm ve çözüm bulamadım. Neredeyse saatten soğuma seviyesine geldim. Sonrasında Konyalı saat'e götürdüm. Ustanın adını hatırlamıyorum ama çok ilgilendi. Saatin makinesinin büyük olduğunu ve saate 2010 model bir pil taktıklarını söyledi. Saatin pilini değiştirmiştim ama saatçi tanıdık olmasına rağmen bana böyle bir gol atmış. Pili ölçtü ve gücünün yeterli olmadığını söyledi. Pili değiştirdi, sonrasında sorun çözüldü. Bir daha da asla tekrarlamadı.
Kullanıcı avatarı
invicta

Mesaj cihangirteke » 21 Eki 2015, 19:29

Evet. Iyi bir ustada conta bakimi sonrasi duzelecektir. Ayrica pilin kalitesine de batirin derim
Kullanıcı avatarı
cihangirteke

Mesaj bengisaat » 21 Eki 2015, 21:18

Muhtemelen pil taktıktan sonra kapağını kapatırken contasını kıstırmıştır,conta bakımı yapılmadığı zaman olur.
Artık contanın bakımı da kar etmeyeceğinden Konyalıdaki Mustafa usta contayı değiştirmiştir .

Aslında çok nadiren olabilecek bir hasar ama saatçinin özensizliği ve contanında sıkışması başınızı ağrıtmış.

Güle güle kullanın.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj invicta » 26 Eki 2015, 19:53

bengisaat yazdı:Muhtemelen pil taktıktan sonra kapağını kapatırken contasını kıstırmıştır,conta bakımı yapılmadığı zaman olur.
Artık contanın bakımı da kar etmeyeceğinden Konyalıdaki Mustafa usta contayı değiştirmiştir .

Aslında çok nadiren olabilecek bir hasar ama saatçinin özensizliği ve contanında sıkışması başınızı ağrıtmış.

Güle güle kullanın.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Cengiz Usta hatırlarsanız size bir Omega saatim (Babadan yadigar) olduğundan bahsetmiştim. Bu saati sizlere eski günlerine kavuşturmak için getireceğimizi söyledim ama bir türlü fırsat olmadı. Bugünlerde gelmek istiyorum, özelden yazacağım, umuyorum programınız uygundur.
Kullanıcı avatarı
invicta

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners