Saat Kullan覺m覺nda P羹f Noktalar覺

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Re: Saat Kullan覺m覺nda P羹f Noktalar覺

Mesaj moy » 30 Oca 2020, 08:35

sieger yazd覺:
moy yazd覺:
sieger yazd覺:Bence bozulmadan goturmek her baglamda gereksiz bir durum. Hele ki bazi servisler aylar aliyor, bosu bosuna aylarca saatin elde olmamasi, uf. :shock:

Dostum bunu ciddi mi dedin yoksa aka m覺 yap覺yorsun :?:

cok ciddi diyorum. Denizin dedigi gibi, if aint broken, dont fix it.

Peki gene merak覺mdan soruyorum arac覺n覺z覺n bak覺m periyotlar覺n覺 nas覺l ayarl覺yorsunuz? Bozulunca yada ya覺 bitince mi gidiyorsunuz ?
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 38
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Mesaj moy » 30 Oca 2020, 08:35

sieger yazd覺:
moy yazd覺:
sieger yazd覺:Bence bozulmadan goturmek her baglamda gereksiz bir durum. Hele ki bazi servisler aylar aliyor, bosu bosuna aylarca saatin elde olmamasi, uf. :shock:

Dostum bunu ciddi mi dedin yoksa aka m覺 yap覺yorsun :?:

cok ciddi diyorum. Denizin dedigi gibi, if aint broken, dont fix it.

Peki gene merak覺mdan soruyorum arac覺n覺z覺n bak覺m periyotlar覺n覺 nas覺l ayarl覺yorsunuz? Bozulunca yada ya覺 bitince mi gidiyorsunuz ?
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Mesaj Reczebb » 30 Oca 2020, 09:16

sieger yazd覺:@Reczebb selam hocam, o sallama isi pek tavsiye edilmiyor, cunku bazi saatler icin o direk darbe etkisi gosteriyor. En dogrusu elle kurmaktir, 20 tur attirsaniz zaten 0dan full dolar. Ki zaten mekanik saatler de direk bu sekilde kurulurlar, yani hic bir sorun olmaz, eskilerde sanirim fazla dolma diye bir durum soz konusuymus, artik yeni saatlerde escape kismi var, fazla dolarsa halloluyor zaten, tik tik diye bisi hissediyorsunuz. :geek:
Teekk羹rler @sieger [emoji106]

SM-M205F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Saatin kendisi mek璽n, y羹r羹y羹羹 zaman, ayar覺 insand覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
Reczebb

Kay覺t: 27 May 2018, 17:46

Mesaj sieger » 30 Oca 2020, 10:03

@moy araba ile saat ayni sey degiller ki. hatta farki da net yazayim
- arabada sorun cikarsa calismaz, yolda birakir
+ saatte sorun cikarsa durur, tamire goturur 2 hafta beklersiniz.
- arabada sorun cikarsa hayati tehlike olusturur
+ saatte sorun cikarsa durur, tamire goturur 2 hafta beklersiniz.
- arabada sorun cikarsa bakim yaptirmadiginizdan cok daha pahaliya patlar
+ saatte sorun cikarsa durur, tamire goturur 2 hafta beklersiniz ve bakimla tamir ettirmek ayni paradir (rolex icin diyorum tamami hakkinda fikrim yok, ancak genel durum hep benzerdir)
- arabaya bakim yaptirmak 3-5 gun surer, ancak bir sorun olur da araba mahvolursa daha uzun.
+ saat bozulsa da bakim da yaptirsaniz ayni surer, patekte 3-4 ay, rolexde 2 hafta civari.
- araba bozulursa siz goturemezsiniz, cekici cagirirsiniz, fazladan para verirsiniz
+ saat bozulunca saglam oldguyla ayni sekilde goturursunuz.

rolexlerde hep derler 5 senede bir, oysa 20 sene tkailmadan calisan ve bu potansiyeli olan bir saat, neden bakim yaptirin ki? Hani diyorsaniz benim ara sira oylesine harcayacak 600 eurom var, tabii ki. Ona asla lafim olmaz, ancak her halukarda ayni sure, ve ayni para tutacak bir sey.
instagram.com/archpatek
Kullan覺c覺 avatar覺
sieger

Ya: 36
Kay覺t: 18 Kas 2015, 13:01

Mesaj bengisaat » 12 Au 2022, 16:47

Dostlar,
Son zamanlarda selita SW200 ve devam覺 versiyonlarda 癟ok癟a kar覺lat覺覺m bir konu hakk覺nda uyarmak isterim..

Normalde ETA 2824 muadili olan bu mekanizma maalesef onun kadar salam olmad覺覺n覺 g繹r羹yorum
Rastlad覺覺m 繹zellikle otomatik sisteminde ve kronik sorun olarak vurgulayaca覺m elle kurma s覺ras覺nda oluan hasarlar nedeniyle bu saatleri elle kurmaman覺z覺 繹neriyorum.
羹nk羹 elle kurma s覺ras覺nda y羹k binen racthet whell bizim sekt繹rde ayna 癟ark覺 veya sar覺 癟ark diye s繹z edilen 癟ark,c覺rc覺r makara dediimiz kurmakolunun i癟inden ge癟en minik timsah az覺 yap覺s覺ndaki 繹arklar ve otomatik 癟arklar覺nda hasarlar 癟ok s覺k rastl覺yorum.

Saat ilk kola takarken 5-6 tur kurun ancak al覺kanl覺k edinip devaml覺 Elle kurmaktan ka癟覺n覺n.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullan覺c覺 avatar覺
bengisaat

Ya: 62
Kay覺t: 30 Eki 2010, 00:39

Mesaj bengisaat » 12 Au 2022, 16:50

Elle kurma s覺ras覺nda 癟覺t 癟覺t arada veya s覺k癟a ka癟覺rd覺覺n覺 hissediyorsan覺z saatinizde bu hasar oluma ihtimali y羹ksektir
facebook.com/saatatolyesi/
Kullan覺c覺 avatar覺
bengisaat

Ya: 62
Kay覺t: 30 Eki 2010, 00:39

Mesaj SelAc » 12 Au 2022, 21:26

Ustam 癟ok teekk羹r ederiz. Sw 200 mekanizma bir saatim var. 10-15 tur kuruyordum takmadan 繹nce. imdi daha az kurup dikkat ederim.
@zamankoleksiyoneri
Kullan覺c覺 avatar覺
SelAc

Ya: 43
Kay覺t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj selfwinder » 13 Au 2022, 03:17

bengisaat yazd覺:Dostlar,
Son zamanlarda selita SW200 ve devam覺 versiyonlarda 癟ok癟a kar覺lat覺覺m bir konu hakk覺nda uyarmak isterim..

Normalde ETA 2824 muadili olan bu mekanizma maalesef onun kadar salam olmad覺覺n覺 g繹r羹yorum
Rastlad覺覺m 繹zellikle otomatik sisteminde ve kronik sorun olarak vurgulayaca覺m elle kurma s覺ras覺nda oluan hasarlar nedeniyle bu saatleri elle kurmaman覺z覺 繹neriyorum.
羹nk羹 elle kurma s覺ras覺nda y羹k binen racthet whell bizim sekt繹rde ayna 癟ark覺 veya sar覺 癟ark diye s繹z edilen 癟ark,c覺rc覺r makara dediimiz kurmakolunun i癟inden ge癟en minik timsah az覺 yap覺s覺ndaki 繹arklar ve otomatik 癟arklar覺nda hasarlar 癟ok s覺k rastl覺yorum.

Saat ilk kola takarken 5-6 tur kurun ancak al覺kanl覺k edinip devaml覺 Elle kurmaktan ka癟覺n覺n.

Deerli bilgiler i癟in 癟ok teekk羹rler Cengiz Bey.
less is more
Kullan覺c覺 avatar覺
selfwinder

Kay覺t: 04 Tem 2018, 02:18

ncekiSonraki

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 52 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners