Saat Kullan覺m覺nda P羹f Noktalar覺

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Re: Saat Kullan覺m覺nda P羹f Noktalar覺

Mesaj SelAc » 29 Oca 2020, 16:47

danGerfuLL yazd覺:
SelAc yazd覺:Haz覺r bal覺k canlanm覺ken akl覺ma tak覺lan bir soruyu soray覺m. Saat bak覺m periyodu a癟覺s覺ndan s羹rekli gittiim bir usta iki y覺lda bir bak覺m gerekir demiti. Tam bak覺mdan ziyade yalama ileminden bahsediyor san覺r覺m. S覺f覺r mekanik saatlerin bak覺m periyodunu merak ediyorum. Vostok saatler i癟in Meranom'da 10 y覺l bak覺m gerektirmez diyor. S覺f覺r al覺nm覺 4R36 mekanizmal覺 Seiko bir saat ne zaman bak覺m ister acaba?
10 yillik Orient Star vardi elimde. Arka kapakta hic acma izi yoktu anladigim kadariyla. Bu konuda baya titizimdir, gunluk sapmasi gayet normaldi 10 saniye civarinda.

Bence kisa vadede bakim yaptirmaya cok da gerek yok saati surekli suya sokmuyorsaniz, dalma vb. etkinliklerde kullanmiyorsaniz.

Surekli arka kapagi acmanizi da tavsiye etmem, mekanizma tozlandikca bakim ihtiyaci doguyor.

Redmi Note 7 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

Zaruri durumlar d覺覺nda bende saatin a癟覺lmas覺n覺 istemiyorum. Diver saatlerimi bile 覺slatmam :D Su ge癟irmese bile leke oluyor. Bilgi i癟in saolun. 襤ki y覺lda bir saati a癟t覺rmaya da gerek yokmu anla覺lan.
@zamankoleksiyoneri
Kullan覺c覺 avatar覺
SelAc

Ya: 43
Kay覺t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj Ankthas » 29 Oca 2020, 17:02

Ustalara kalsak her ay bak覺ma getir derler. Bence sorun 癟覺kmad覺k癟a g繹t羹rmenin anlam覺 yok, en dandik Seiko 5'ler falan 40-50 y覺l 癟ekmecede yat覺p iki sallay覺nca hop hemen 癟al覺maya bal覺yor, s覺k覺nt覺 olmuyor.
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj sieger » 29 Oca 2020, 17:15

Bu konuda rolex icin onerilen seyi soyleyim, derlerdi ki
- 5senede bir getir duzgun calissin diye, 600euro mu ne fiyati, simdi 7-8sene deniyor ama onemi yok simdi konuya gecelim
peki ne yapilir bakimda, ic mekanizma tumuyle temizlenir bozuk bisi varsa duzeltilir degistirilir, bilmem ne, mekanizma gerekirse sifirdan kurulur, ve 600euro icindedir. Yani saatiniz bozulsa da aynisi, bozulmasa da aynisi. E o zaman calisan seyi niye goturelim ki? Zaten garanti kapsamina girmiyor bakim, bi sorun varsa garanti var, kozmetik herhangi bir sorun zaten kullaniciya ait, ee?

Bence bozulmadan goturmek her baglamda gereksiz bir durum. Hele ki bazi servisler aylar aliyor, bosu bosuna aylarca saatin elde olmamasi, uf. :shock:
instagram.com/archpatek
Kullan覺c覺 avatar覺
sieger

Ya: 36
Kay覺t: 18 Kas 2015, 13:01

Mesaj moy » 29 Oca 2020, 18:31

sieger yazd覺:Bence bozulmadan goturmek her baglamda gereksiz bir durum. Hele ki bazi servisler aylar aliyor, bosu bosuna aylarca saatin elde olmamasi, uf. :shock:

Dostum bunu ciddi mi dedin yoksa aka m覺 yap覺yorsun :?:
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 38
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Mesaj hlkshnr » 29 Oca 2020, 20:20

Ankthas yazd覺:Ustalara kalsak her ay bak覺ma getir derler. Bence sorun 癟覺kmad覺k癟a g繹t羹rmenin anlam覺 yok, en dandik Seiko 5'ler falan 40-50 y覺l 癟ekmecede yat覺p iki sallay覺nca hop hemen 癟al覺maya bal覺yor, s覺k覺nt覺 olmuyor.

+1

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
hlkshnr

Kay覺t: 14 Au 2016, 01:07

Mesaj Ankthas » 29 Oca 2020, 21:42

sieger yazd覺:Bu konuda rolex icin onerilen seyi soyleyim, derlerdi ki
- 5senede bir getir duzgun calissin diye, 600euro mu ne fiyati, simdi 7-8sene deniyor ama onemi yok simdi konuya gecelim
peki ne yapilir bakimda, ic mekanizma tumuyle temizlenir bozuk bisi varsa duzeltilir degistirilir, bilmem ne, mekanizma gerekirse sifirdan kurulur, ve 600euro icindedir. Yani saatiniz bozulsa da aynisi, bozulmasa da aynisi. E o zaman calisan seyi niye goturelim ki? Zaten garanti kapsamina girmiyor bakim, bi sorun varsa garanti var, kozmetik herhangi bir sorun zaten kullaniciya ait, ee?

Bence bozulmadan goturmek her baglamda gereksiz bir durum. Hele ki bazi servisler aylar aliyor, bosu bosuna aylarca saatin elde olmamasi, uf. :shock:

Amerigal覺lar覺n bi laf覺 vard覺r yeenim bildin mi: "If it ain't broke, don't fix it" :lol:
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj sieger » 29 Oca 2020, 21:58

moy yazd覺:
sieger yazd覺:Bence bozulmadan goturmek her baglamda gereksiz bir durum. Hele ki bazi servisler aylar aliyor, bosu bosuna aylarca saatin elde olmamasi, uf. :shock:

Dostum bunu ciddi mi dedin yoksa aka m覺 yap覺yorsun :?:

cok ciddi diyorum. Denizin dedigi gibi, if aint broken, dont fix it.
instagram.com/archpatek
Kullan覺c覺 avatar覺
sieger

Ya: 36
Kay覺t: 18 Kas 2015, 13:01

Mesaj ozmo » 29 Oca 2020, 22:10

merhaba herkese, silvana marka bir saatim var, saatte manuel tarih ayarlamas覺 yok. mecburen akrebi g羹n g羹n d繹nd羹rerek bulunulan tarihe getiriyorum. bunu rezerv boken deil de bir m羹ddet takt覺ktan sonra yap覺yorum. saat 癟al覺覺r iken, bu doru bir hareket midir, ya da nas覺l yap覺lmas覺 gerekir? bir sorum da, bir vidyoda rus saatini gece 1 den geriye doru akam 8 e getirip tekrar 12 ye ilerlettiinde 1 g羹n at覺yordu, t羹m g羹n羹 癟evirmeden. ben de yapt覺m saaatimde ve oldu. 3 te 1 gibi az bir hareketle g羹nleri atlatabiliyorum. bunun da bir zarar覺 olur mu? imdiden teekk羹rler.
Kullan覺c覺 avatar覺
ozmo

Kay覺t: 20 Kas 2011, 02:57

ncekiSonraki

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 27 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners