Rose Gold Kaplamanın Tamiri

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Re: Rose Gold Kaplamanın Tamiri

Mesaj asymptote » 30 Ara 2012, 21:29

Yok dostum, aramana gerek yok. Hani yaptıracak olsam arayıp bilgi alalım derdim ama lüzumu yok :) Bu arada belirteyim, iyi bir kaplama makinası 1500 lira, hadi 500 lira da solüsyonu ve tuzu desen 2000 liraya kendi atölyeme kaplama ünitesi kurarım.
Resim

Saate değil ama başka bir iki objeye rodyum kaplatabilirim ileride, rodyum kaplamanın da zaten 2 mikrondan daha kalın olması önerilmiyor, çatlama vs. yapabiliyormuş.

Edit: Şimdi baktım da, iyi dediğim 1500 liralık makina ancak 0.1 ve 0.5 mikron arasında kaplama yapabiliyormuş, yani yaldız kaplama (flash plating) yapıyor. 0.5-20 mikron arası kaplama için ilave olarak Micro Agitator Unit kullanılıyor, onun da fiyatı yine 1500 lira civarında..
Resim
En son asymptote tarafından 30 Ara 2012, 21:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj mucadeleci » 30 Ara 2012, 21:34

Dostum ama hesaba altını katmadın... o tencere gibi şeyin içine altın da koyuyorlar kaplarken :)
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj asymptote » 30 Ara 2012, 22:10

asymptote yazdı:hadi 500 lira da solüsyonu ve tuzu desen

Katmışım ya. ;) Hadi 500 değil 1000 lira olsun senin hatırına.. Bu arada biz bu işe mi girsek mücadeleci? İyi para var bu işte.. ;)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj mucadeleci » 30 Ara 2012, 22:14

Seninle her türlü ortak olurum dostum :thumbup:
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj asymptote » 30 Ara 2012, 22:43

Eyvallah kardeşim.. :thumbup: İleride belki olur, neden olmasın.. ;) Bu arada bengisaat'in kasayı tamamen kaplamadan arındırıp parlatma önerisi çok yerinde. Forumda daha önce örneği olan bir durum:

http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=76&t=8693&hilit=dremel&start=45#p146838
keywords with order: serdarfb, serdarfb'nin babası, poor FC, bulenty, brand new FC..
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Erdem35 » 30 Ara 2012, 23:29

yerinde evet ama dediğim gibi aynı kasanın beyaz(çelik) olanı mevcut bende 2 yıl arayla almıştım. saatin sökülüp takılma olayını da hiç benimseyemedim. keşke şöyle rose gold renkli kasalar içinde bir parlatma cilası vs olsa....
Ders Alınmazsa,Tarih Tekerrür Eder....!!
Kullanıcı avatarı
Erdem35

Mesaj asymptote » 30 Ara 2012, 23:32

Şimdi fark ettim, kasayı parlatsanız bile kadranla uyumsuz olur, bu yüzden tek seçenek yeniden kaplatmak.
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Erdem35 » 31 Ara 2012, 12:23

Evet oyle gorunuyor. Kaplatip guzel duz sade bir silikon kayis bulup daha az sıklıkta kullanmak gerekecek.
Ders Alınmazsa,Tarih Tekerrür Eder....!!
Kullanıcı avatarı
Erdem35

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners