TSF yelerine zel 襤ndirimli Sat覺l覺k Oris Modellerini 襤ncelemek 襤癟in T覺klay覺n覺z

Seiko Velatura limited edition otomatik saat bak覺m hikayesi

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Seiko Velatura limited edition otomatik saat bak覺m hikayesi

Mesaj herodicus » 15 Ara 2020, 18:29

Sene 2010 Heveslenip bir saat al覺yorum hem otomatik hem kronometreli hem salaml覺覺 hem dakiklii konusunda g羹ya kendini kan覺tlam覺 zaman i癟inde deeride artacak ilerde 癟ocuguma miras olabilecek bir saat arat覺r覺yorum SE襤KO Velatura ..hemde limited edition baya deerli yani en az覺ndan benim i癟in......
Sene 2016 Ayda y覺lda bir takt覺覺m Seiko Velatura( limited edition) saati kutusundan c覺kart覺p koluma takmak 覺c覺n elime ald覺覺mda kurmak i癟in tepeyi a癟覺p ikinci turda tepe nin k覺r覺lmas覺 ve elimde kalmas覺yla bal覺yor hikaye...
Neyse Ayd覺n saat servisine yollan覺yor kullan覺c覺 hatas覺 den覺yor yatarken ac覺k kalm覺 ve ters bir hareketle k覺r覺lm覺 olab覺l覺r,kolunuzda g羹n i癟inde s羹rt羹nerek vida a癟覺lm覺 ve vida k覺r覺lm覺 olabilir vsvsvsdiye s繹yleniyor ama.. Kolumda k覺r覺lan tepe d羹羹p kay覺p olmazm覺 nas覺l par癟ay覺 size g繹nderebilirim kurarken k覺r覺ld覺 diye s繹ylesemde nafile,adamalara not olarak tamam yap覺n ama bu saat g羹癟 rezervi olarak belirtilen s羹reden daha erken yani kolundayken bile geri kal覺yor diye not d羹羹r羹yorum,yapt覺r覺yoruz yetkili serviste SE襤KO VELATURA L襤M襤TED ED襤DT襤ON saati arabay覺 servise soksan o kadar para tutmuyor o derece bir 羹cret 700 tl ile ki tepe de deiiyor tabiki olsun diyorum en az覺ndan geri kalma probleminide 癟繹zm羹lerdir deyip avutuyorum kendimi ..Bir iki g羹n 癟覺karm覺yorum saatti fark ettiim bir problemde yok gibi sonra 癟覺kar覺p kutusuna kutusunuda 癟antama koyup yine araara tak覺yorum saati.
Bir iki y覺l sonra (s羹rekli tak覺lan bir saat olmad覺g覺 i癟in s羹re bu kadar uzun)fark ediyorumki saat yine geri, kal覺yor diyorumki i癟imden heralde bak覺m zaman覺 geldi yine (bak覺m maliyeti 1000 ytl) olmutur heralde deyip 襤stanbul da da olmad覺覺m i癟in ve yine ara ara saati tak覺yorum .
Sene 2019 襤lerleyen zamanlarda bir fark ettimki saat bildiin g羹n i癟inde en az iki sefer kurmak gerektirecek kadar geri kal覺yor ileri kurulsa dahi sonunda hepmizin ba覺na gelmi traj覺 komik duruma d羹羹yorum 5-10-30 dk ileri kurmalar bal覺yor ve bak覺yorumki zaman ileriedik癟e bu geri kalmalar da ilerliyor...
Sene 2020 en sonunda biraz g繹z羹m羹 karart覺p bir ka癟 usta arat覺r覺yorum sayg覺s覺zl覺k etmek istemem ama g羹venemedim kimseye gene en iyisi Ayd覺n saat yetkili servisine g繹t羹r羹yorum saati bu sefer elimle anlat覺yorum durumu bak覺m yapmak laz覺m diyorlar fakat diyorum sadece bak覺m problemi deil gibi d羹羹n羹yorum ben .Tekrar i癟eri gidiyorlar bak覺m gerekiyor uan baka birey g繹r羹nm羹yor baka birey 癟覺karsa size bilgi veririz diyorlar maliyeti soruyorum 1250 ytl indirim ile tabi 1250 ytl yoksa 1600 falan neyse 1250 ytl ye iyi yap覺n diyorum ne zaman al覺r覺m dediimde 30 g羹n s羹rer diyorlar iyi yap覺n o zaman diyorum ...
Ben 癟arklarda bir geveklik var onuda bak覺m yaparken giderirler san覺r覺m diye d羹羹n羹yorum 100-200 ytl fazla veririz napal覺m diyorum 1500 ytl ye tav覺m yani 20-25 g羹n sonra Ayd覺n saaat yetkili Seiko servis bir ar覺yor ki saatin 癟arklar覺n覺n ikisinde k覺r覺k par癟alar var yurt d覺覺ndan geliyor ve fiyat 5000 ytl nas覺l bir darbe olabilir bu saat g羹nl羹k kullan覺lm覺yor g羹nl羹k bile kullan覺lsa SE襤KO bu saat d覺覺nda bir deforme oluturmayacak 癟arpmalarla nas覺l 癟ark k覺rar darbe olsa bakt覺n覺z saate bir darbe izi olmazm覺,par癟a k覺rsa k覺r覺lan par癟a mekanizmay覺 k羹lliyen bozup durdurmazm覺 gibi 癟abalamalar覺m,moral bozukluum,癟覺rp覺nmalar覺m nafile ayn覺 eyleri s繹yleyip kullan覺c覺 hatas覺 deyip 癟覺k覺yorlar iin i癟inden...
Yani bir daha otomatik saatmi t繹be...Siz olsan覺z ne yapard覺n覺z kusura bakmay覺n ba覺n覺z覺 ar覺tt覺m yeni saat alacak arkadalara ibret olsun diye yazd覺m bu hikayemi tekrar kusuruma bakmay覺n l羹tfen
Kullan覺c覺 avatar覺
herodicus

Kay覺t: 15 Ara 2020, 17:00

Re: Seiko Velatura limited edition otomatik saat bak覺m hikay

Mesaj CptOz » 16 Ara 2020, 12:32

ok anss覺z bir durum olmu, ge癟mi olsun. Benim ba覺ma da gelse bol bol k羹fr羹 basar ve sourdum. Ama ben b羹t癟e ve moral olarak 羹zmeyecek, 癟izilse, bozulsa, k覺r覺lsa bile soutmayacak marka ve modelleri al覺yorum. (Vostok, Seiko5, Orient, citizen vs.)
Olumsuz bir 繹rnein sizi soutmas覺na izin vermeyin derim.

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

Kay覺t: 01 Au 2018, 11:27

Re: Seiko Velatura limited edition otomatik saat bak覺m hikay

Mesaj herodicus » 23 Ara 2020, 22:49

Tesekkurler ;)en iyisini yap覺yorsunuz hi癟 gerek yok..mal覺n覺n arkas覺nda durmayanlar覺n arkas覺nda durmaya gerek yok..uan san覺r覺m bu konuda swatch en iyisi
Kullan覺c覺 avatar覺
herodicus

Kay覺t: 15 Ara 2020, 17:00

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 12 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners