TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Duvar Saati Mekanizma Tavsiyesi

Saat Tamiri Ustalar─▒, Ekipmanlar─▒, Servis Ve Bak─▒m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyelerimiz, Saat Servis Merkezi b├Âl├╝m├╝m├╝zde saat tamiri ve servisi konular─▒ndaki sorular─▒n─▒z─▒ saat ustalar─▒na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf─▒ndan verilecek tavsiye ve yard─▒mlar g├Ân├╝ll├╝l├╝k prensibi neticesinde yap─▒lmaktad─▒r. Forumumuza ├╝ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard─▒m zorunlulu─ču bulunmamaktad─▒r, sorular─▒n─▒z─▒ sorarken bu durumu dikkate alman─▒z─▒ rica ederiz.

TSF

Duvar Saati Mekanizma Tavsiyesi

Mesaj filozof86 » 23 Haz 2020, 20:29

Merhabalar Ustalar─▒m
Evimde hemen hemen her odada bir duvar saati bulunmakta.Duracell Maxell gibi kaliteli piller tercih etmeye ├žal─▒┼č─▒yorum. Fakat hangi saati al─▒rsam alay─▒m ├žok ge├žmeden saatler geri kal─▒p bozuluyor ve art─▒k ne yapaca─č─▒m─▒ bilemiyorum. Mekanizmalar─▒ de─či┼čtiriyorum yine bozuluyor. Mekanizmalar genelde aypa┼č marka oluyor. 20 30 saatler vard─▒ eskiden bozulmak bir yana pili tak─▒nca 2 y─▒l bitmeden ├žal─▒┼č─▒rd─▒. ├ľmr├╝n├╝ doldurmadan saatler k─▒r─▒ld─▒ bi ┼čeyler oldu. Zaman gelip onlar─▒n motor mekanizmalar─▒n─▒ arayaca─č─▒m akl─▒ma gelmedi ama ┼čimdikiler ger├žekten k├Ât├╝.Hem pil ├žabuk bitiyor hem de k─▒sa zamanda geri kalmaya ba┼čl─▒yorlar. ─░nternetten mekanizma bakarken aypa┼č, regal, gyeon quartz gibi markalardan ba┼čka g├Âremedim. Ne marka mekanizma tavsiye edersiniz acaba ? Fiyat─▒ de─čil kalitesi ├Ânemli benim i├žin. Bir de k├╝├ž├╝k yerde ya┼čad─▒─č─▒mdan internetten sipari┼č edebilmem gerekiyor. 4 5 tane alaca─č─▒m genellikle cams─▒z saat kullan─▒yorum varsa da ├ž─▒karmam gerekince cam─▒ ├ž─▒kar─▒p at─▒yorum o y├╝zden uzunlu─ču ├Ânemli de─čil. Sa─člam olmal─▒ bir de akar saatler bana a┼č─▒r─▒ rahats─▒z edici geliyor ├ž├╝nk├╝ gece sessizli─činde akar saatlerde ├žok daha fazla akma sesini duyuyorum. Genelde ├ž─▒t ├ž─▒t mekanizma seviyorum.Pili de daha verimli kulland─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.Tavsiye verirseniz memnun olurum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
filozof86

Kay─▒t: 23 Haz 2020, 20:17

Re: Duvar Saati Mekanizma Tavsiyesi

Mesaj brabus » 25 Haz 2020, 17:19

Merhaba,

Bende 1 duvar saati var Seiko Quartz. Onu da 12 sene ├Ânce Singapur'dan alm─▒┼č─▒m. ┼×ansl─▒ym─▒┼č─▒m demekki hi├ž derdim olmad─▒. 2-3 senede pilini de─či┼čtiriyorum sadece. 1-2 dk geri kal─▒yor sanki o anda ayarl─▒yorum. 1 senede geri kalmas─▒ en fazla 2 dkdir. Bu y├Ânlerden ├žok memnunum. ─░nternete bakt─▒─č─▒mda 10-20 $ aras─▒ Seiko mekanizmalar var yurtd─▒┼č─▒nda.

Eve gidince bakar g├Ânderirim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
brabus

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 14 Mar 2014, 00:55

Mesaj brabus » 27 Haz 2020, 20:45

Merhaba,

Bendeki ho┼čuna gitmeyebilir akar saat mekanizmal─▒ ama akma sesi duyulmuyor. Sessiz ortamda dikkatli dinledi─čimde hafif bir daktilo sesi gibi geliyor. Daha dikkatli dinledi─čimde 1snlik dilimde 3 kere t─▒k t─▒k t─▒k 1-2 birim de sessiz gibi geliyor.

Mekanizmada yazan
SEIKO
SEIKO CLOCK Inc.
No(0) Jewels.
QUARTZ

Yani model belirtmemi┼čler mekanizma i├žin

Saatin modeli: Seiko QXA 378
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
brabus

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 14 Mar 2014, 00:55

Mesaj Eterna » 09 Tem 2020, 14:42

Bir ka├ž sene ├Ânce ald─▒─č─▒m duvar saatim bu. Akar saniyeli. Hassasiyetinden de ├žok memnunum. ├ťzerinde kodu yaz─▒yor i┼činize yarayacak bir par├žas─▒ olursa yararlanabilirsiniz.

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Eterna

Ya┼č: 45
Kay─▒t: 28 May 2010, 13:44

D├Ân TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 10 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners