Longines Hydroconquest su geçirme problemi

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Re: Longines Hydroconquest su geçirme problemi

Mesaj Mrgncn » 25 Tem 2019, 21:36

Tam aradığım modeli buldum diyordum ki bu başlık açıldı. Süreci takip ettikçe Conquest tercihine doğru gidiyorum. Longines gibi bir firmanın bayrak modellerinden birinde böyle bir üretim hatası yapması mümkün mü? Süreç hayli düşündürücü.
Kullanıcı avatarı
Mrgncn

Mesaj ozturkti » 26 Tem 2019, 09:44

Eterna yazdı:Gerçekten ilginç bir durum. Sanırım soruların cevaplarını öğrenmek için saatin servisten teslim alınmasını bekleyeceğiz.

Ama yine de saçma bir soru soracağım. Yurt dışından alınan bir saat ile Türkiye den alınan bir saatin garanti, değişim vs. şartlarında farklılık olabilir mi?

Saati teslim alırken servis ile alakalı hiç bir problem yaşamayacağımı söylediler, çünkü garanti kartı üzerinden işlem yapılıyor.
Değişim konusunu bilmiyorum ama mantıken uluslararası garantinin bunu da kapsaması gerekir.

egnc yazdı:Tam aradığım modeli buldum diyordum ki bu başlık açıldı. Süreci takip ettikçe Conquest tercihine doğru gidiyorum. Longines gibi bir firmanın bayrak modellerinden birinde böyle bir üretim hatası yapması mümkün mü? Süreç hayli düşündürücü.

Açıkçası problemin neden kaynaklı olduğunu halen tam bilmiyorum.
Ayrıca üretimle ilgili bir problemin en seçkin marka veya teknolojilerde de görünebileceğini unutmamak gerekiyor. Bu yüzden bu saati beğendiyseniz, bu başlığın sizi vaz geçirtmesine izin vermeyin :)
Yaşanılan büyük bür talihsizlik, ancak bunu değiştiremeyeceğimden benim için şu an önemli olan servis sürecinin nasıl yönetildiği ve müşteri memnuniyetinin sağlanıp sağlanamayacağı.
Kullanıcı avatarı
ozturkti

Mesaj Ankthas » 26 Tem 2019, 09:54

Bir arkadaşın da hydroconquest chrono saatinin bezel insertü düşmüştü sanırım denizde dikkat edin.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj ekdellal » 26 Tem 2019, 15:31

Su geçirme sorunu, severek kullandığım Bulova lunar pilot saatde benim de başıma geldi. El yıkama esnasında.

Önce uğraşmıyim diye, Sirkeci'yi gezerken Şah As Han'daki Saatçi Hamza'ya götürdüm. Açtı baktı, sızdırmazlık contalarının filan patladığını garantisi varsa Ersa'ya götürmem gerektiğini söyledi. Evime yürüme mesafesinde imiş Ersa zaten. Götürdüm bir gün, aldılar servise. Buraya kadar sorun yok.

10 gün sonra aradılar, efendim bu kullanıcı hatasından olmuştur, muhtemelen tepe açık kalmıştır. Garantiye girmez 650 lira para öderseniz, mekanizmayı değiştircez dediler.

Çok kızdım ama hiç polemiğe de girmeden, gidip saati geri aldım. Zaten tartışsam tepenin açık kalmadığını nasıl ispat edicem, kalsa bile el yıkarken su girmemesi gerektiğini ben anlatsam o anlamaz. Zaten Biraz araştırdığımda, benzer durumlarda hep kullanıcı hatası diyerek geçiştirmiş Ersa, web'de onlarca güncel şikayet görünüyor.

Önce şikayetvar'a yazdım, bi sonuç çıkmadı. Sonra THH'ye başvurdum. Online ve çok kolay yapılan bir işlem. Bi müddet sonra, saati atanan bilirkişi inceledi. Raporunu yazıp THH'ye yollamış. Derken saati online olarak aldığım Ankara Etap Saat Optik'den aradılar. Yana yakıla, THH'nin Ersa'ya ihtarname çektiğini, Ersa'nın da bunu kendilerine yönlendirdiğini, çok canlarının yanacağını, bu nedenle arızalı saatimi kendilerine gönderirsem, memnuniyetle yardımcı olacaklarını söyledi.

Artık Ersa'nın bayiler/satıcılar üzerinde nasıl bir yaptırım gücü veya baskı unsuru varsa bilemiyorum. Müşteri toplantısında olduğum için fazla da kurcalamadım ki, normalde satıcının değil, Ersa'nın sorumlu olması lazım garantiden. Etap saat optik tarafından, Her aşamasında bilgilendirildiğim süreç sonunda bugün saatime kavuştum. Mutluyum. Teşekkürler Etap Saat Optik Turan Bey. Ersa ise kırmızı kartı çoktan hak etti. Buradan da afişe etmiş olayım. Sonuç olarak, üşenmeden hakkınızı arayın ki, başkalarına da benzer muameleleri kolay kolay yapamasınlar. Saatin fotosu ile bitireyim. İyi forumlar. Resim

Sent from Mi 8 6/128 via Tapatalk
"Tırtılın kaderi kelebek olmak ve güzel ölmektir"
Kullanıcı avatarı
ekdellal

Mesaj ozturkti » 14 Ağu 2019, 19:27

Yaklaşık beş haftalık bir servisi süresi sonunda saatime kavuştum.
Saatin çok güzel bir şekilde onarılmış; cam, dial, akrep ve yelkovan gibi görünür parçaları değiştirilmiş.
End link’te bir çizik vardı ve jest olarak onu da değiştirmişler.
Anlayacağınız bir çok işlem görülmüş ama en nihayetinde saatim geri döndü.
Longines yetkili servisi su geçirmezlik ve zaman tutma test raporları ile beraber geri dönüş yaptı ve kendi kontrollerimle de söyleyebilirim ki zaman tutması geride bıraktığımız yaklaşık beş günde sadece +3 sn seviyesinde.
Asıl kilit konuya gelecek olursam, saati teslim alırken problem neden kaynaklı olduğunu sordum ancak bu konuyu bayi sanırım not olarak en başta iletmediği için yanıtın servisten bayram tatili sonrası alınabileceğini belirtti.
Kullanıcı avatarı
ozturkti

Mesaj justaguy » 17 Ağu 2019, 13:50

ozturkti yazdı:Yaklaşık beş haftalık bir servisi süresi sonunda saatime kavuştum.
Saatin çok güzel bir şekilde onarılmış; cam, dial, akrep ve yelkovan gibi görünür parçaları değiştirilmiş.
Longines yetkili servisi su geçirmezlik ve zaman tutma test raporları ile beraber geri dönüş yaptı ve kendi kontrollerimle de söyleyebilirim ki zaman tutması geride bıraktığımız yaklaşık beş günde sadece +3 sn seviyesinde.
Asıl kilit konuya gelecek olursam, saati teslim alırken problem neden kaynaklı olduğunu sordum ancak bu konuyu bayi sanırım not olarak en başta iletmediği için yanıtın servisten bayram tatili sonrası alınabileceğini belirtti.

Saatinize kavuşmanıza çok sevindim, hayırlı olsun :thumbup: Ücret talep edilmedi sanırım, bu da çok iyi :champ:
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj ozturkti » 17 Ağu 2019, 18:20

justaguy yazdı:
ozturkti yazdı:Yaklaşık beş haftalık bir servisi süresi sonunda saatime kavuştum.

Saatinize kavuşmanıza çok sevindim, hayırlı olsun :thumbup: Ücret talep edilmedi sanırım, bu da çok iyi :champ:

Evet sonunda kavuştum, ben de çok mutluyum sağ olun.
İşlemler garanti üzerinden yapılmış, ücret talep edilmedi.
Kullanıcı avatarı
ozturkti

Mesaj kirpi » 26 Eyl 2021, 04:11

ozturkti yazdı:
justaguy yazdı:

Evet sonunda kavuştum, ben de çok mutluyum sağ olun.
İşlemler garanti üzerinden yapılmış, ücret talep edilmedi.

Merhaba, geçmiş olsun.
Bir şey soracağım, saatiniz uluslararası garantide miydi yani distribütör garantisi altında değilse Türkiye'de Longines yine de size servis hizmeti sundu doğru mu anladım
Kullanıcı avatarı
kirpi

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 50 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners