Longines Hydroconquest su ge├žirme problemi

Saat Tamiri Ustalar─▒, Ekipmanlar─▒, Servis Ve Bak─▒m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyelerimiz, Saat Servis Merkezi b├Âl├╝m├╝m├╝zde saat tamiri ve servisi konular─▒ndaki sorular─▒n─▒z─▒ saat ustalar─▒na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf─▒ndan verilecek tavsiye ve yard─▒mlar g├Ân├╝ll├╝l├╝k prensibi neticesinde yap─▒lmaktad─▒r. Forumumuza ├╝ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard─▒m zorunlulu─ču bulunmamaktad─▒r, sorular─▒n─▒z─▒ sorarken bu durumu dikkate alman─▒z─▒ rica ederiz.

TSF

Re: Longines Hydroconquest su ge├žirme problemi

Mesaj ozturkti » 24 Tem 2019, 15:57

Servis saati teslim al─▒rken, kullan─▒c─▒ kaynakl─▒ ve maliyet do─čuran bir bak─▒m gerekirse i┼člemler ba┼člamadan ├Ânce aran─▒p tutar hakk─▒nda mutab─▒k kal─▒n─▒r diye belirtmi┼čti. Garanti kaps─▒yorsa direkt i┼člem yap─▒lacakt─▒r diye de belirttiler.
Ancak b├Âyle bir arama yap─▒lmad─▒ ve s├╝re├ž tamir a┼čamas─▒nda. Ayr─▒ca s├Âz konusu par├žalar─▒n yan─▒nda 0,00 TRY diye not d├╝┼čm├╝┼čler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ozturkti

Kay─▒t: 15 Eyl 2018, 01:14

Mesaj azizkaya » 24 Tem 2019, 16:13

Kontrol edildi anlam─▒nda koymu┼č olabilirler mi? Anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla mekanizma k─▒smi servis g├Ârm├╝┼č di─čerleri sadece ismen zikrediliyor? K─▒smi servis g├Âren par├ža da size haber verilmedi─čine g├Âre garanti kapsam─▒nda de─čerlendirilmi┼č.

SM-N960F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Al─▒nca ya da sat─▒nca pi┼čman olmad─▒─č─▒m bir saat olmad─▒.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
azizkaya

Kay─▒t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj ozturkti » 24 Tem 2019, 22:15

azizkaya yazd─▒:Kontrol edildi anlam─▒nda koymu┼č olabilirler mi? Anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla mekanizma k─▒smi servis g├Ârm├╝┼č di─čerleri sadece ismen zikrediliyor? K─▒smi servis g├Âren par├ža da size haber verilmedi─čine g├Âre garanti kapsam─▒nda de─čerlendirilmi┼č.

SM-N960F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi

Par├žalar─▒n sadece ismen ge├žmi┼č olaca─č─▒n─▒ pek sanm─▒yorum, onlar beklenen yedek par├ža olarak g├Âr├╝n├╝yorlard─▒ ├ž├╝nk├╝.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ozturkti

Mesaj Eterna » 25 Tem 2019, 21:10

Ger├žekten ilgin├ž bir durum. San─▒r─▒m sorular─▒n cevaplar─▒n─▒ ├Â─črenmek i├žin saatin servisten teslim al─▒nmas─▒n─▒ bekleyece─čiz.

Ama yine de sa├žma bir soru soraca─č─▒m. Yurt d─▒┼č─▒ndan al─▒nan bir saat ile T├╝rkiye den al─▒nan bir saatin garanti, de─či┼čim vs. ┼čartlar─▒nda farkl─▒l─▒k olabilir mi?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Eterna

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 28 May 2010, 13:44

Mesaj egnc » 25 Tem 2019, 21:36

Tam arad─▒─č─▒m modeli buldum diyordum ki bu ba┼čl─▒k a├ž─▒ld─▒. S├╝reci takip ettik├že Conquest tercihine do─čru gidiyorum. Longines gibi bir firman─▒n bayrak modellerinden birinde b├Âyle bir ├╝retim hatas─▒ yapmas─▒ m├╝mk├╝n m├╝? S├╝re├ž hayli d├╝┼č├╝nd├╝r├╝c├╝.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
egnc

Kay─▒t: 18 Eki 2018, 21:43

Mesaj ozturkti » 26 Tem 2019, 09:44

Eterna yazd─▒:Ger├žekten ilgin├ž bir durum. San─▒r─▒m sorular─▒n cevaplar─▒n─▒ ├Â─črenmek i├žin saatin servisten teslim al─▒nmas─▒n─▒ bekleyece─čiz.

Ama yine de sa├žma bir soru soraca─č─▒m. Yurt d─▒┼č─▒ndan al─▒nan bir saat ile T├╝rkiye den al─▒nan bir saatin garanti, de─či┼čim vs. ┼čartlar─▒nda farkl─▒l─▒k olabilir mi?

Saati teslim al─▒rken servis ile alakal─▒ hi├ž bir problem ya┼čamayaca─č─▒m─▒ s├Âylediler, ├ž├╝nk├╝ garanti kart─▒ ├╝zerinden i┼člem yap─▒l─▒yor.
De─či┼čim konusunu bilmiyorum ama mant─▒ken uluslararas─▒ garantinin bunu da kapsamas─▒ gerekir.

egnc yazd─▒:Tam arad─▒─č─▒m modeli buldum diyordum ki bu ba┼čl─▒k a├ž─▒ld─▒. S├╝reci takip ettik├že Conquest tercihine do─čru gidiyorum. Longines gibi bir firman─▒n bayrak modellerinden birinde b├Âyle bir ├╝retim hatas─▒ yapmas─▒ m├╝mk├╝n m├╝? S├╝re├ž hayli d├╝┼č├╝nd├╝r├╝c├╝.

A├ž─▒k├žas─▒ problemin neden kaynakl─▒ oldu─čunu halen tam bilmiyorum.
Ayr─▒ca ├╝retimle ilgili bir problemin en se├žkin marka veya teknolojilerde de g├Âr├╝nebilece─čini unutmamak gerekiyor. Bu y├╝zden bu saati be─čendiyseniz, bu ba┼čl─▒─č─▒n sizi vaz ge├žirtmesine izin vermeyin :)
Ya┼čan─▒lan b├╝y├╝k b├╝r talihsizlik, ancak bunu de─či┼čtiremeyece─čimden benim i├žin ┼ču an ├Ânemli olan servis s├╝recinin nas─▒l y├Ânetildi─či ve m├╝┼čteri memnuniyetinin sa─član─▒p sa─članamayaca─č─▒.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ozturkti

Mesaj Ankthas » 26 Tem 2019, 09:54

Bir arkada┼č─▒n da hydroconquest chrono saatinin bezel insert├╝ d├╝┼čm├╝┼čt├╝ san─▒r─▒m denizde dikkat edin.
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj ekdellal » 26 Tem 2019, 15:31

Su ge├žirme sorunu, severek kulland─▒─č─▒m Bulova lunar pilot saatde benim de ba┼č─▒ma geldi. El y─▒kama esnas─▒nda.

├ľnce u─čra┼čm─▒yim diye, Sirkeci'yi gezerken ┼×ah As Han'daki Saat├ži Hamza'ya g├Ât├╝rd├╝m. A├žt─▒ bakt─▒, s─▒zd─▒rmazl─▒k contalar─▒n─▒n filan patlad─▒─č─▒n─▒ garantisi varsa Ersa'ya g├Ât├╝rmem gerekti─čini s├Âyledi. Evime y├╝r├╝me mesafesinde imi┼č Ersa zaten. G├Ât├╝rd├╝m bir g├╝n, ald─▒lar servise. Buraya kadar sorun yok.

10 g├╝n sonra arad─▒lar, efendim bu kullan─▒c─▒ hatas─▒ndan olmu┼čtur, muhtemelen tepe a├ž─▒k kalm─▒┼čt─▒r. Garantiye girmez 650 lira para ├Âderseniz, mekanizmay─▒ de─či┼čtircez dediler.

├çok k─▒zd─▒m ama hi├ž polemi─če de girmeden, gidip saati geri ald─▒m. Zaten tart─▒┼čsam tepenin a├ž─▒k kalmad─▒─č─▒n─▒ nas─▒l ispat edicem, kalsa bile el y─▒karken su girmemesi gerekti─čini ben anlatsam o anlamaz. Zaten Biraz ara┼čt─▒rd─▒─č─▒mda, benzer durumlarda hep kullan─▒c─▒ hatas─▒ diyerek ge├ži┼čtirmi┼č Ersa, web'de onlarca g├╝ncel ┼čikayet g├Âr├╝n├╝yor.

├ľnce ┼čikayetvar'a yazd─▒m, bi sonu├ž ├ž─▒kmad─▒. Sonra THH'ye ba┼čvurdum. Online ve ├žok kolay yap─▒lan bir i┼člem. Bi m├╝ddet sonra, saati atanan bilirki┼či inceledi. Raporunu yaz─▒p THH'ye yollam─▒┼č. Derken saati online olarak ald─▒─č─▒m Ankara Etap Saat Optik'den arad─▒lar. Yana yak─▒la, THH'nin Ersa'ya ihtarname ├žekti─čini, Ersa'n─▒n da bunu kendilerine y├Ânlendirdi─čini, ├žok canlar─▒n─▒n yanaca─č─▒n─▒, bu nedenle ar─▒zal─▒ saatimi kendilerine g├Ânderirsem, memnuniyetle yard─▒mc─▒ olacaklar─▒n─▒ s├Âyledi.

Art─▒k Ersa'n─▒n bayiler/sat─▒c─▒lar ├╝zerinde nas─▒l bir yapt─▒r─▒m g├╝c├╝ veya bask─▒ unsuru varsa bilemiyorum. M├╝┼čteri toplant─▒s─▒nda oldu─čum i├žin fazla da kurcalamad─▒m ki, normalde sat─▒c─▒n─▒n de─čil, Ersa'n─▒n sorumlu olmas─▒ laz─▒m garantiden. Etap saat optik taraf─▒ndan, Her a┼čamas─▒nda bilgilendirildi─čim s├╝re├ž sonunda bug├╝n saatime kavu┼čtum. Mutluyum. Te┼čekk├╝rler Etap Saat Optik Turan Bey. Ersa ise k─▒rm─▒z─▒ kart─▒ ├žoktan hak etti. Buradan da afi┼če etmi┼č olay─▒m. Sonu├ž olarak, ├╝┼čenmeden hakk─▒n─▒z─▒ aray─▒n ki, ba┼čkalar─▒na da benzer muameleleri kolay kolay yapamas─▒nlar. Saatin fotosu ile bitireyim. ─░yi forumlar. Resim

Sent from Mi 8 6/128 via Tapatalk
"T─▒rt─▒l─▒n kaderi kelebek olmak ve g├╝zel ├Âlmektir"
t─▒rt─▒l─▒n kaderi kelebek olmak ve g├╝zel ├Âlmektir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ekdellal

Ya┼č: 49
Kay─▒t: 15 Kas 2016, 20:42

Mesaj ozturkti » 14 A─ču 2019, 19:27

Yakla┼č─▒k be┼č haftal─▒k bir servisi s├╝resi sonunda saatime kavu┼čtum.
Saatin ├žok g├╝zel bir ┼čekilde onar─▒lm─▒┼č; cam, dial, akrep ve yelkovan gibi g├Âr├╝n├╝r par├žalar─▒ de─či┼čtirilmi┼č.
End linkÔÇÖte bir ├žizik vard─▒ ve jest olarak onu da de─či┼čtirmi┼čler.
Anlayaca─č─▒n─▒z bir ├žok i┼člem g├Âr├╝lm├╝┼č ama en nihayetinde saatim geri d├Ând├╝.
Longines yetkili servisi su ge├žirmezlik ve zaman tutma test raporlar─▒ ile beraber geri d├Ân├╝┼č yapt─▒ ve kendi kontrollerimle de s├Âyleyebilirim ki zaman tutmas─▒ geride b─▒rakt─▒─č─▒m─▒z yakla┼č─▒k be┼č g├╝nde sadece +3 sn seviyesinde.
As─▒l kilit konuya gelecek olursam, saati teslim al─▒rken problem neden kaynakl─▒ oldu─čunu sordum ancak bu konuyu bayi san─▒r─▒m not olarak en ba┼čta iletmedi─či i├žin yan─▒t─▒n servisten bayram tatili sonras─▒ al─▒nabilece─čini belirtti.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ozturkti

Mesaj justaguy » 17 A─ču 2019, 13:50

ozturkti yazd─▒:Yakla┼č─▒k be┼č haftal─▒k bir servisi s├╝resi sonunda saatime kavu┼čtum.
Saatin ├žok g├╝zel bir ┼čekilde onar─▒lm─▒┼č; cam, dial, akrep ve yelkovan gibi g├Âr├╝n├╝r par├žalar─▒ de─či┼čtirilmi┼č.
Anlayaca─č─▒n─▒z bir ├žok i┼člem g├Âr├╝lm├╝┼č ama en nihayetinde saatim geri d├Ând├╝.
Longines yetkili servisi su ge├žirmezlik ve zaman tutma test raporlar─▒ ile beraber geri d├Ân├╝┼č yapt─▒ ve kendi kontrollerimle de s├Âyleyebilirim ki zaman tutmas─▒ geride b─▒rakt─▒─č─▒m─▒z yakla┼č─▒k be┼č g├╝nde sadece +3 sn seviyesinde.
As─▒l kilit konuya gelecek olursam, saati teslim al─▒rken problem neden kaynakl─▒ oldu─čunu sordum ancak bu konuyu bayi san─▒r─▒m not olarak en ba┼čta iletmedi─či i├žin yan─▒t─▒n servisten bayram tatili sonras─▒ al─▒nabilece─čini belirtti.

Saatinize kavu┼čman─▒za ├žok sevindim, hay─▒rl─▒ olsun :thumbup: ├ťcret talep edilmedi san─▒r─▒m, bu da ├žok iyi :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
justaguy

Kay─▒t: 29 Mar 2018, 11:07

Mesaj ozturkti » 17 A─ču 2019, 18:20

justaguy yazd─▒:
ozturkti yazd─▒:Yakla┼č─▒k be┼č haftal─▒k bir servisi s├╝resi sonunda saatime kavu┼čtum.

Saatinize kavu┼čman─▒za ├žok sevindim, hay─▒rl─▒ olsun :thumbup: ├ťcret talep edilmedi san─▒r─▒m, bu da ├žok iyi :champ:

Evet sonunda kavu┼čtum, ben de ├žok mutluyum sa─č olun.
─░┼člemler garanti ├╝zerinden yap─▒lm─▒┼č, ├╝cret talep edilmedi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ozturkti

├ľnceki

D├Ân TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 41 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners