ESK─░ SE─░KO 5

Saat Tamiri Ustalar─▒, Ekipmanlar─▒, Servis Ve Bak─▒m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyelerimiz, Saat Servis Merkezi b├Âl├╝m├╝m├╝zde saat tamiri ve servisi konular─▒ndaki sorular─▒n─▒z─▒ saat ustalar─▒na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf─▒ndan verilecek tavsiye ve yard─▒mlar g├Ân├╝ll├╝l├╝k prensibi neticesinde yap─▒lmaktad─▒r. Forumumuza ├╝ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard─▒m zorunlulu─ču bulunmamaktad─▒r, sorular─▒n─▒z─▒ sorarken bu durumu dikkate alman─▒z─▒ rica ederiz.

TSF

ESK─░ SE─░KO 5

Mesaj altiaralik » 10 Tem 2019, 21:54

https://i.hizliresim.com/P7k4k5.jpg
https://i.hizliresim.com/gP8z85.jpg
Dedemin y─▒llard─▒r kullanm─▒┼č oldu─ču eski bir Seiko 5. Tahminen 80' li y─▒llarda kullan─▒lmaya ba┼čland─▒. Kesinli─čini tam olarak bilmememle birlikte cam─▒ daha ├Ânce de─či┼čti ve i├ži a├ž─▒ld─▒. ┼×uan orjinal kordonu de─čil, citizen bir kordonu var. Saatin genel olarak ├žal─▒┼čmas─▒nda bir sorun yok. Ayar kolunun tepesi d├Ânerken sa─ča sola e─čiliyor yamulmu┼č olabilir, saati sallarken rotordan tokur tokur ses de geliyor, kadran─▒ eskimi┼č solmu┼č ve fosforda bitmi┼č. K─▒sacas─▒ genel olarak t├╝m bak─▒mlar─▒ ve ayarlar─▒n─▒ yapt─▒rmak istiyorum ek olarak da kendi orjinal g├Âr├╝nt├╝s├╝ne ait olan kordon modelini takmak istiyorum. T├╝m bunlar─▒ garantili bir ┼čekilde titizlikle ve fiyat konusunda da uygun olarak yapabilecek i┼činin ehli bir tamirci ├Ânerir misiniz ? Ve ┼ču arka kapaktaki bilgilerden yararlanarak bana saat hakk─▒nda birka├ž bilgi verebilir misiniz ? ├ťretim y─▒l─▒ veya kulland─▒─č─▒ mekanizma hakk─▒nda bilgiler vb. Te┼čekk├╝rler ┼čimdiden.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
altiaralik

Kay─▒t: 22 Oca 2019, 22:53

Re: ESK─░ SE─░KO 5

Mesaj Brera » 10 Tem 2019, 22:02

Saat muhtemelen 7009 mekanizmaya sahiptir, r├╝┼čt├╝n├╝ ispatlam─▒┼č bir mekanizma ve saat├žiler de a┼činad─▒r. Hangi ┼čehirdesiniz bilmiyorum ama ─░stanbulÔÇÖda ikamet eden Cengiz ustaya (bengisaat) saati vermenizi tavsiye ederim, ba┼čka ┼čehirde olsan─▒z dahi kargoyla rahat├ža g├Ânderebilirsiniz, hizmet konusunda i├žiniz rahat olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
"The sky has never been the limit. We are our own limits."
instagram: breralfisti / Okan
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Brera

Ya┼č: 23
Kay─▒t: 10 May 2012, 13:49

Re: ESK─░ SE─░KO 5

Mesaj altiaralik » 10 Tem 2019, 22:26

Brera yazd─▒:Saat muhtemelen 7009 mekanizmaya sahiptir, r├╝┼čt├╝n├╝ ispatlam─▒┼č bir mekanizma ve saat├žiler de a┼činad─▒r. Hangi ┼čehirdesiniz bilmiyorum ama ─░stanbulÔÇÖda ikamet eden Cengiz ustaya (bengisaat) saati vermenizi tavsiye ederim, ba┼čka ┼čehirde olsan─▒z dahi kargoyla rahat├ža g├Ânderebilirsiniz, hizmet konusunda i├žiniz rahat olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi

Te┼čekk├╝rler hocam. Kendileri ile mail arac─▒l─▒─č─▒yla ileti┼čime ge├žtim. Derdimi anlatt─▒m ve tahmini bir fiyat istedim. Fiyat konusunda kula─ča ho┼č gelirde en kisa zamanda g├Ânderim yapaca─č─▒m.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
altiaralik

Kay─▒t: 22 Oca 2019, 22:53

D├Ân TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 8 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners