├ľzensiz Saat├žiler

Saat Tamiri Ustalar─▒, Ekipmanlar─▒, Servis Ve Bak─▒m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyelerimiz, Saat Servis Merkezi b├Âl├╝m├╝m├╝zde saat tamiri ve servisi konular─▒ndaki sorular─▒n─▒z─▒ saat ustalar─▒na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf─▒ndan verilecek tavsiye ve yard─▒mlar g├Ân├╝ll├╝l├╝k prensibi neticesinde yap─▒lmaktad─▒r. Forumumuza ├╝ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard─▒m zorunlulu─ču bulunmamaktad─▒r, sorular─▒n─▒z─▒ sorarken bu durumu dikkate alman─▒z─▒ rica ederiz.

TSF

Re: ├ľzensiz Saat├žiler

Mesaj Emreozcan » 05 Eki 2016, 21:35

eyimen yazd─▒:
Emreozcan yazd─▒:Gecmis olsun. Benim gordugum kadariyla saat tamircilerinin %90'i ozensiz.

Breitling saatim Isvicre'ye tamire gitti. Komple bakim gordu geri dondugunde luglarda bayagi buyuk ezikleri/izler vardi. Muhtemelen saatin kordonunu cikarirken yapmislar. Mail atip sikayet ettigimde "biz yapmadik" dediler. Isin garip yani ben saatin kordonunu bir kez bile cikarmadim ama luglarda simetrik 2 tane ezik var. "Lanet olsun" diyerek kullanmaya devam ettim ve onlarin attigi maile de cevap veremedim.

Saati tamir eden kisinin kendisine ve yaptigi ise saygisiyla ilgili bir durum. Ta Isvicre'ye saatin ureticisine gonderdigimde bile saate zarar verip geri veriyorlar bir de utanmadan daha once kordonunu cikarmamis oldugum saatin luglarindaki ezikleri kendilerinin yapmadiklarini soyleyebiliyorlar.

Gondermeden once saatin fotografini cekip servise mail ile yollamak gerekiyor bence. En azindan servise gondermek zorunda kalan bir saatim olursa, kesinlikle boyle yapacagim.

Haklisiniz Eyimen Bey bu iyi bir ders oldu zaten bundan sonra oyle yapacagim. Zaten saati degistireceklerini dusunuyorlen tamir karari almislar ve ben ─░svicre'nin iletisim bilgilerini tamir bittikten sonra aldim.

Cok cektim bu Breitling'den. Cok guzel saat ama satilan urunun arkasinda durmayan bir markayla karsilastigimi tecrubeyle ogrendim. Baslica yabanci forumlarda da bu konuyu yazacagim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Emreozcan

Kay─▒t: 12 Haz 2015, 19:29

Mesaj kilimanjaro » 05 Eki 2016, 22:12

YER: Bolu ( eski ├žar┼č─▒ )
TAR─░H: 1 Ekim Cumartesi
Orada hemen herkesin bildi─či , g├╝vendi─či bir saat tamircisinin ( neredeyse 30 y─▒ll─▒k ) d├╝kkan─▒n─▒n ├Ân├╝nden ge├žerken muzurluk yapmak akl─▒m─▒za gelir.Dialog aynen ┼č├Âyle :

BEN : Abi selam , bu saat hediye geldi ( no date ) emin olmak istiyorum sahtemi acaba bir bakar m─▒s─▒n ?

USTA : Ger├že─čiyle birebir yap─▒lm─▒┼č iyi bir ├žakma...yapan adamlara helal olsun.( saat─▒ b├╝t├╝n ciddiyetiyle evirip ├ževirip inceledikten sonra )

BEN : Te┼čekk├╝r ederim abi ├Â─črendi─čim iyi oldu.
Ne kadar farkl─▒ olursa olsun, sana ait olmayana tenezz├╝l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge├žme

Ernesto Che GUEVARA
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kilimanjaro

Ya┼č: 45
Kay─▒t: 15 Eki 2014, 21:43

Mesaj santiago3445 » 24 Eki 2016, 15:56

Birde her┼čeyi bildi─čini sanan saatciler beni uyuz ediyor
santiago3445

Ya┼č: 38
Kay─▒t: 08 Eki 2016, 19:02

Mesaj Svart » 31 Ara 2018, 15:45

eski bir ba┼čl─▒─č─▒ hortlat─▒yorum ama bana da ni┼čanl─▒m─▒n babas─▒ndan maurice lacroix eliros date (38mm) hediye geldi. saat ge├žen hafta edip saatten al─▒nd─▒. saati 1-2 saat takt─▒ktan sonra farkettim ki saatin d─▒┼č─▒nda i─čne arkas─▒ kadar bir ezik var. i├žerisinde de sabit duran bir leke ve dakika kolunda silinmeye ba─čl─▒ izler var...

arad─▒m edip saat'i, durumu aktard─▒m. yollay─▒n her t├╝rl├╝ yard─▒mc─▒ oluruz dediler. gerekirse ├╝r├╝n├╝ direkt de─či┼čtiririz ya da yedek par├žas─▒ varsa hallederiz dediler. ─░├žindeki lekeler de zaten kolay i┼č dediler.

edip saat hakk─▒ndaki ┼čikayetvar yorumlar─▒n─▒ okuduktan sonra ve buradaki yaz─▒lanlar─▒ okuduktan sonra vazge├žece─čim san─▒r─▒m. ezik y├╝z├╝nden dertsiz ba┼č─▒ma dert almak istemiyorum. saat websitesinden kald─▒r─▒ld─▒, san─▒yorum bu ellerindeki son 38mm'ydi. 2016 ├╝retim olan (38mm) kasay─▒ da de─či┼čtirebileceklerini d├╝┼č├╝nm├╝yorum. b├╝y├╝k ihtimalle ald─▒ktan sonra olmu┼čtur diyeceklerdir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Svart

Kay─▒t: 06 Haz 2017, 14:42

Mesaj canzdmr » 31 Ara 2018, 17:24

Siz yinede hatali bir durum varsa edipsaat e ulasin. Ongordugunuz seyler belki de hic yasanmayacak. Direk olumsuz dusunmussunuz...

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
canzdmr

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 02 ┼×ub 2018, 13:28

Mesaj MertYe » 31 Ara 2018, 22:08

Svart yazd─▒:eski bir ba┼čl─▒─č─▒ hortlat─▒yorum ama bana da ni┼čanl─▒m─▒n babas─▒ndan maurice lacroix eliros date (38mm) hediye geldi. saat ge├žen hafta edip saatten al─▒nd─▒. saati 1-2 saat takt─▒ktan sonra farkettim ki saatin d─▒┼č─▒nda i─čne arkas─▒ kadar bir ezik var. i├žerisinde de sabit duran bir leke ve dakika kolunda silinmeye ba─čl─▒ izler var...

arad─▒m edip saat'i, durumu aktard─▒m. yollay─▒n her t├╝rl├╝ yard─▒mc─▒ oluruz dediler. gerekirse ├╝r├╝n├╝ direkt de─či┼čtiririz ya da yedek par├žas─▒ varsa hallederiz dediler. ─░├žindeki lekeler de zaten kolay i┼č dediler.

edip saat hakk─▒ndaki ┼čikayetvar yorumlar─▒n─▒ okuduktan sonra ve buradaki yaz─▒lanlar─▒ okuduktan sonra vazge├žece─čim san─▒r─▒m. ezik y├╝z├╝nden dertsiz ba┼č─▒ma dert almak istemiyorum. saat websitesinden kald─▒r─▒ld─▒, san─▒yorum bu ellerindeki son 38mm'ydi. 2016 ├╝retim olan (38mm) kasay─▒ da de─či┼čtirebileceklerini d├╝┼č├╝nm├╝yorum. b├╝y├╝k ihtimalle ald─▒ktan sonra olmu┼čtur diyeceklerdir...
Sadece kasada dedi─činiz sorun olsa bir ihtimal ├Âyle bir savunma yapabilirlerdi ama kadrana veya akrep yelkovana mudahale ┼čans─▒n─▒z olmad─▒─č─▒na g├Âre bu tezi savunmalar─▒ biraz zor

SM-G955F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
MertYe

Ya┼č: 25
Kay─▒t: 14 A─ču 2014, 19:13

├ľnceki

D├Ân TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 5 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners