Hayata Dönmeyi Bekleyen Saatler

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Hayata Dönmeyi Bekleyen Saatler

Mesaj kosta » 01 Tem 2015, 00:32

Herkese merhabalar,foruma kısa bir süre önce üye oldum.Üye olduğumdan beri sürekli takip ediyorum hatta ilk otomatik saat tercihimi sizlerin de yorumları doğrultusunda yaptım.Forumda effes kullanıcı adlı arkadaşımızın kutu açılışını gördüm ve ona da danışarak bir Orient FDB0C005Y0 satın aldım ve kullanıyorum,şuana kadar çok memnunum,verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim hepinize.Başlıktan da anladığınız gibi elimde çalışır vaziyette olmayan birkaç saat var.Bunları tamir ettirip kullanmak,kullanmasam bile çalışır vaziyette görmek istiyorum bazıları yaşıma uygun değil çünkü özellikle citizen marka olan.İstanbulda daha yeni olduğum için de tamir ettirebileceğim yer konusunda biraz sıkıntı yaşıyorum.Saatlere kordon alınması gerekiyor ve pil değişimi olacak bunun dışında bir arızaları var mıdır acemi olduğum için de anlayamıyorum.Saatleri nerde yaptırabileceğim konusunda önce size danışmak istedim herhangi bir sıkıntı yaşamamak için ve bu saatlerin tamir maliyetleri tahminen ne kadar olur diye sormak istiyorum.Şimdiden teşekkürler.Fotoğraflar aşağıdadır.Bu arada fotoğraflardaki saatler içinde orjinal olmayan bir saat varsa acemiliğime verin ayırt edemediğimdendir :champ:
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kosta

Re: Hayata Dönmeyi Bekleyen Saatler

Mesaj bengisaat » 01 Tem 2015, 02:32

Hepside tamiri kesin olarak mümkün ve uygum maliyetle yapılabilecek saatler.

Zamanında Citizende Seiko da oldukça değerli saatlerdi.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj kosta » 01 Tem 2015, 02:40

Teşekkür ederim inşallah hepsini en yakın zamanda çalışır vaziyette görürüm :)
Kullanıcı avatarı
kosta

Mesaj kosta » 26 Tem 2015, 00:22

Konuyu açar açmaz Cengiz Ustanın(forumu okuya okuya alıştığım için böyle hitap ediyorum Cengiz Beye inşallah kusur etmemişizdir.) yorum yazmasıyla onunla irtibata geçtik ve saatler kısa süre içerisinde onun sayesinde hayata döndüler.Fakat ben bir türlü burada paylaşma fırsatı bulamadım.İlk olarak Cengiz Ustanın saatleri inceledikten sonra saatler hakkında söylediklerini paylaşayım;
-Junghans oldukça kaliteli bir saat içindeki makina Tissot ve bazı Longineslerde kullanılan bir mekanizmadır.
-Seiko malesef orijinal değil çin malı , ancak üretici orijinal makina kullanmış.
-Diğer kayışlı Citizen de orijinal değil ancak onunda yine üretici orijinal makina kullanmış ##bu saat ilk konuyu açtığımda yoktu daha sonrasında elime geçti ve Cengiz Ustaya saatlerle beraber yolladım aşağıda onun da fotoğrafları mevcut.##
-Kordonlu Citizen orijinal ve özel seri üretilmiş modeldir makinası oldukça iyi bir saat.

Gördüğünüz gibi benim anlayamadığım ancak orjinal olmayan saatler de vardı içerisinde.Seikonun bakımı yapılıp pili takılsa da kayış alıp kullanmak istemedim.Sonradan elime geçen o Citizen'in görünüşü hoşuma gidiyordu o yüzden onu tamir ettirip bir de kayış alarak kullanmak istedim en azından makina orjinal niyetiyle :D .Kordonlu Citizen çalışır hale geldikten sonra ise onu eski sahibine yani babama gönderdim yıllardır kapalı kutuda duran saatini bu vesileyle inşallah bileğinde görürüz fakat elimde olmadığı için onun fotoğraflarını paylaşamayacağım.Junghans'ı fotoğraflarda her ne kadar belirtememiş olsam da kadran rengi ve o "12" nin yazılış şekli çok hoşuma gidiyor onu da güzel bir kayışla tamamladık.Artık her ne kadar otomatik saat tercih etsem de fırsat buldukça bu saatleri bileğimde değerlendirmeye çalışıyorum ya da onlar bileğimi değerlendiriyorlar hangisi bilemiyorum :roll: .

Sizlerin huzurunda da Cengiz Ustaya teşekkür ediyorum bu saatleri hayata döndürdüğü için.
Fotoğrafları paylaşıyorum ve en sonda da Junghans çalışırken :)

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kosta

Mesaj bengisaat » 26 Tem 2015, 17:31

Güle güle kullan Burak :)
Saatlerde pek sorun yoktu.

-Citizenin bobini arızalıydı değiştirmeden kendi yöntemlerimle onardım ilave masraftan kurtardık.
-Junghans pil sizıntı yapmış ( - ) Kutbunu temizledim onu da masraftan kurtardık pil ile çalıştırdık.
-Diğerleri pil ve genel kontrolleri yapıldı Ufak tefek sorunlarını da hallettik.
- Kayışları eskiyenlere de isviçre Banda kayış taktık .

İyi günlerde kullanın Babanıza da selamlar.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 43 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners