Yeni Model: A.Lange & Sohne 25. Yıl özel

Saat Sektör Haberleri Gelişmeler Yeni Modeller

Moderatörler: News, LadyZ

Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Saat Sektör Haberleri Bölümümüzü Ziyaret Ederek Saat Endüstrisindeki Yeni Modelleri, Fuarlardan İzlenimleri ve Gelişmeleri Takip Edebilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: A.Lange & Sohne 25. Yıl özel

Mesaj lombardo » 18 Oca 2019, 02:26

Uzun zamandır fırsat bulamıyordum foruma. bu konuyu gorunce ben de fikirlerimi paylasmak istedim nacizane:

birincisi; GO, panorama date in patentini elinde bulundurdukca, daha dogrusu panorama date var oldukca; baska hiçbir ''big'' date komplikasyonunu begenmem mumkun olmaz sanıyorum.

dato lumen konusunda ise; diskin arka planının degil; tarih numaralarının lume lendirilmesini beklerdim (bkz. Union Pilot Belisar). diski lume lemek işin kolayına kacmak gibi olmuş biraz sanki..

ama her iki durumda da verdigim karsı ornekler yine birer glashutte ekolü oldugu için mutluyum :) Saatçilikte Glashütte başkadır; A. Lange' si, GO' i, Moritz' i, Lange und Heyne' si vs... diğer tüm saatlerden ayrılırlar :) mekanizma görseli deyince zaten; rolex, patek fln; soyle bir kenara cekilsinler yani :)

bu arada @caner; eger kullanılan tasın farklılıgı (Moritz mesela safir kullanır bu yuzden tasları beyazdır), iscilik metodu (ornegin paylastıgınız gorseldeki ''gold chatons'' ve swan neck glashutte saatciliginin birer ekoludur) vs.. anlamında soyluyorsanız; benim dusuncem, komplikasyon farkı olmaksızın her glahutte mekanizması; diger mekanizmaların %95 inden daha estetiktir (%5' i laurent ferrier, philippe dufour gibi istisnalara ayırdım)

ama eger fonksiyonun yapısına baglı (yani mesela bir kronograftaki gibi daha cok parca, daha karmasık gorunum vs.. anlamındaki) estetikligi kastediyorsanız; bir de rattrapante lara bir göz atın derim ;)
Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak!...
Kullanıcı avatarı
lombardo

Mesaj totti3509 » 15 Şub 2019, 22:58

Saatlerin arka kapakları önünden daha güzel , tersmi takmalı bilemedim ?
“Derler ki bazı hayatlar zaman içinde bağlıdır birbirine, çağlar içinde yankı bulan eski bir çağrı ile zincirlidir ötekine.”
Kullanıcı avatarı
totti3509

Mesaj oguzcamlik » 14 Eki 2019, 23:56

mekanizma ve kalite olarak belki 25. yıla özel değerlendirilebilir lakin kadran ve tasarım olarak özel bir saat havası yok, yeni çıkarılmış bir tasarımdan daha ötesi değil sanki
Kullanıcı avatarı
oguzcamlik

Mesaj khef » 15 Eki 2019, 08:06

oguzcamlik yazdı:mekanizma ve kalite olarak belki 25. yıla özel değerlendirilebilir lakin kadran ve tasarım olarak özel bir saat havası yok, yeni çıkarılmış bir tasarımdan daha ötesi değil sanki

Kadran yerleşimini mi beğenmediniz? Siz nasıl bir tasarım tercih ederdiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj Ground » 15 Eki 2019, 08:55

oguzcamlik yazdı:mekanizma ve kalite olarak belki 25. yıla özel değerlendirilebilir lakin kadran ve tasarım olarak özel bir saat havası yok, yeni çıkarılmış bir tasarımdan daha ötesi değil sanki

Haklı beyler dağılın ahahahaha

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj manil » 15 Eki 2019, 09:02

Kadran tasarımı keyfi yansıtmalı. Özellikle, 20 yy'ın ilk başında, adeta yüzyıllık estetik birikime bayrak açan Bauhaus ekolü bu açıdan anlamlı.

Buradaki fonksiyonellik ve de minimalizmi yansıtan saatler bu açıdan bakınca keyifli saat oluyor. Bu tasarım prensipleri çerçevesinde şekillenen saate bir de uygun kayış ya da bilezik kombinasyonu yapılırsa adeta ateş eden bir saat meydana geliyor demek mümkün.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj raven » 15 Eki 2019, 22:20

afl yazdı:Lange 25. yılına özel bir saatle geldi. Dünden itibaren basına da servis edilen tanıtımda Lange 1 model görülüyor.

Tam Dato lümene yeni yeni gözüm alışırken bu modele alışmak daha da zor olacak. Mavi severlere belki iyi gelir ama benim notum vasat oldu.

ResimResimResim

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkası önünden güzel :)
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Re: Yeni Model: A.Lange & Sohne 25. Yıl özel

Mesaj serdarktp » 18 Mar 2021, 08:52

Klasik lange&Sohne modeli var ,dünyanın en iyi saat üreticilerinden biri,ben kronometreli klasik modellerini çok beğeniyorum,ama 90,000 euro civarı...
Kullanıcı avatarı
serdarktp

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Sektör Haber Merkezi - Watch Industry News Center

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners