Yeni Model: A.Lange & Sohne 25. Yıl özel

Saat Sektör Haberleri Gelişmeler Yeni Modeller

Moderatörler: News, LadyZ

Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Saat Sektör Haberleri Bölümümüzü Ziyaret Ederek Saat Endüstrisindeki Yeni Modelleri, Fuarlardan İzlenimleri ve Gelişmeleri Takip Edebilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Yeni Model: A.Lange & Sohne 25. Yıl özel

Mesaj afl » 10 Oca 2019, 17:56

Lange 25. yılına özel bir saatle geldi. Dünden itibaren basına da servis edilen tanıtımda Lange 1 model görülüyor.

Tam Dato lümene yeni yeni gözüm alışırken bu modele alışmak daha da zor olacak. Mavi severlere belki iyi gelir ama benim notum vasat oldu.

ResimResimResim

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
afl

Re: A.Lange & Sohne 25. Yıl özel

Mesaj kiwi21 » 10 Oca 2019, 18:31

Kerem abi guzellik tabi ki goreceli bi kavram. Ben saati optik olarak cok begendim. Senin gibi bi saat severin bu saat hakkindaki olumsuz goruslerini merak ediyorum. Nereden puan kirdin acaba?
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj kilimanjaro » 10 Oca 2019, 18:43

Bende hiçbir beğeni hissi uyanmadı.Kalabalık kadranları zaten sevmem de sanki saat öncelikle tarih okumak için tasarlanmış gibi.Tarih pençesi ve içindeki rakamlar kocaman.İndisler ve kollar öksüz kalmış gibi.Birde her saate bir tek onu kullanabilirmiyim diye bakarım.Elbette lange horolojiye damga vurmuş bir marka ama bu model olmamış.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj afl » 10 Oca 2019, 19:29

kiwi21 yazdı:Kerem abi guzellik tabi ki goreceli bi kavram. Ben saati optik olarak cok begendim. Senin gibi bi saat severin bu saat hakkindaki olumsuz goruslerini merak ediyorum. Nereden puan kirdin acaba?
Mavi.
Kıvanç, orjinal Lange 1 en çok beğendiğim saatler arasında. İster beyaz metal (platin veya altın) isterse rosegold olsun çok güzel. Tabi mekanizma, kadran dizaynı, ve geometri olarak zaten harika bence.

Ama bu saatin tek farkı kadran üstü yazıların ve rakamların mavi olması.
Ne kadrandaki detayların ne de kadranın kendisinin mavi olmasını artık hiç beğenmiyorum. Bu saat özelinde de çok soluk kalmış.
Orjinal beyaz altının klas görüntüsüne veya rosegoldun yumuşaklığına sahip değil.
Mavi benim zevkime hiç uymuyor, bunda gözüme iyice kötü geldi.

Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj kiwi21 » 10 Oca 2019, 19:46

afl yazdı:
kiwi21 yazdı:Kerem abi guzellik tabi ki goreceli bi kavram. Ben saati optik olarak cok begendim. Senin gibi bi saat severin bu saat hakkindaki olumsuz goruslerini merak ediyorum. Nereden puan kirdin acaba?
Mavi.
Kıvanç, orjinal Lange 1 en çok beğendiğim saatler arasında. İster beyaz metal (platin veya altın) isterse rosegold olsun çok güzel. Tabi mekanizma, kadran dizaynı, ve geometri olarak zaten harika bence.

Ama bu saatin tek farkı kadran üstü yazıların ve rakamların mavi olması.
Ne kadrandaki detayların ne de kadranın kendisinin mavi olmasını artık hiç beğenmiyorum. Bu saat özelinde de çok soluk kalmış.
Orjinal beyaz altının klas görüntüsüne veya rosegoldun yumuşaklığına sahip değil.
Mavi benim zevkime hiç uymuyor, bunda gözüme iyice kötü geldi.

Anladim abi, tesekkurler yorum icin.
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj mertk » 10 Oca 2019, 20:17

Bu tip kadran glashütte original'da da var , acaba hangisi ilk olarak bu tip kadrana yönelmiş merak ediyorum.
IVAN BEBEK BİR GÜN TÜRKİYE'YE YOLUN DÜŞECEK!!!
Kullanıcı avatarı
mertk

Mesaj afl » 10 Oca 2019, 20:37

mertk yazdı:Bu tip kadran glashütte original'da da var , acaba hangisi ilk olarak bu tip kadrana yönelmiş merak ediyorum.
1994 de lange 1 in çıkışı ile ilk kez bu kadran görüldü. Üstelik bu kadranın yerleşimi GO dan çok farklı olarak altın oran ve eşkenar üçgenler ile oluşturuluyor.

Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj Tolgi06 » 10 Oca 2019, 22:45

Saat optik olarak güzel ona lafım yok ama özel bir edition için customizationlar çok sıradan kalmış. Kolları renklendirip arka kapağa gravür/yazı koymak langeye yakışmamış kanımca.
En son Tolgi06 tarafından 11 Oca 2019, 11:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Sonraki

Dön TSF Saat Sektör Haber Merkezi - Watch Industry News Center

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners