Yeni model A. Lange & Sohne

Saat Sektör Haberleri Gelişmeler Yeni Modeller

Moderatörler: News, LadyZ

Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Saat Sektör Haberleri Bölümümüzü Ziyaret Ederek Saat Endüstrisindeki Yeni Modelleri, Fuarlardan İzlenimleri ve Gelişmeleri Takip Edebilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Yeni model A. Lange & Sohne

Mesaj afl » 21 Eki 2018, 16:11

A. Lange & Sohne 24 ekimde yeni bir dizayna sahip heyecan verici bir model çıkaracağını duyurdu.
Yabancı forumlarda yeni bir Lümen modeli ve ağırlıklı olarak spor bir çelik model hayalleri kuruluyor.
Açıkçası Lümen serisinde bir modelin çok da ses getirmeyeceğini düşünüyorum.
Son yıllarda iyice değeri artan ve bulunmaz hale gelen high end çelik spor saat furyasında ise Lange nin tüm felsefesine aykırı olduğu için hiç ihtimal vermiyorum. Hem Walter Lange'nin hem de bugünkü CEO nun değerli metal haricinde saat üretmeyeceğiz lafı hala asılı duruyor.
Lange bir çok konuda çok üstün olmasına rağmen en iyi oldukları konu chronographlar. Çeşitli markaların split second modeli olmasına rağmen, Lange double split yapmayı başardı (hala dünyada tek yapabilen) hatta triple split ile ulaşılması çok güç bir teknik seviyeye atladı. Chronographda Lange için muhtemelen aşılacak yer kalmadığından başka komplikasyon bekliyorum.
Tek minute repeater model olan Zeitwerk'i optik olarak beğenmediğim için, klasik bir minute repeater ın koleksiyona katılması çok iyi olur diyor ve oyumu Saxonia minute repeater olarak kullanıyorum.
Siz ne düşünürsünüz?
Kullanıcı avatarı
afl

Re: Yeni model A. Lange & Sohne

Mesaj asymptote » 21 Eki 2018, 16:45

afl yazdı:Tek minute repeater model olan Zeitwerk'i optik olarak beğenmediğim için, klasik bir minute repeater ın koleksiyona katılması çok iyi olur diyor ve oyumu Saxonia minute repeater olarak kullanıyorum.
Siz ne düşünürsünüz?

Bu zaten genel olarak çok beğenilmeyen Zeitwerk'i dar ağacına götürmek olur.. Yine de aynı temenniyi paylaşıyorum.. ;) :thumbup:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj mturann » 21 Eki 2018, 16:51

A. Lange & Sohne sizden sorulur üstad.
Şahsen hiçbir fikrim yok.
Sizi izliyoruz :)
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Hellhound » 21 Eki 2018, 17:25

Kerem Abi şahane analizlerle dolu, doyuran bir giriş :super:

Her ne kadar Lange'nin köklerine bağlı bir marka olduğunu bilsem ve düşünmek istesem de son yıllarda bağlı bulunduğu Richermont Group faaliyetlerinden etkilendikleri aşikar. Mavi kadran hadisesi de bunun en büyük göstergesiydi. Bu bağlamda, pazarlama araştırması sonuçlarını yansıtan ve mevcut ürün gamına göre daha uygun fiyatlı bir model olası gözüküyor. Richemont Group, markaların kapasitesi elverdiği halde son 2 yıldır yüksek komplikasyondan ciddi uzaklaştı. Bu nedenle yeni kasada time only yanında bir de maksimum kronograf beklerim. Değerli metal sözleri olmasa çelik saat geliyor derdim ama şimdilik o kadar da değildir diyorum... Hoş Homage to Walter Lange modelinde 1 kerelik yaptılar :lol:

Cushion ya da tonneau kasa formunda bir model ihtimalini yüksek görüyorum. VC, Piaget ve Cartier'de yeni modelleri ağırlıklı olarak cushion çalıştılar. Lange daha geleneksel bir marka olduğu için belki tonneau da olabilir diye düşündüm. Bakalım ne çıkacak :champ:
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj afl » 21 Eki 2018, 17:39

Cengiz umalım öyle olsun.
mturann nazik düşünceniz için sağolun.
Berkan dediklerin çok mantıklı. Ben hala Richemont içinde olup kendi tarzına en bağlı marka olarak görüyorum.
Tabi düşününce sadece mekanizmada değil kadran ve kasada işçiliği abarttıkları bir model de mümkün. Birkaç koleksiyoner ise Dato lümen hayali kuruyor. Bakalım ne çıkacak.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj khef » 21 Eki 2018, 23:20

Son dönemdeki çelik furyasına uyup SS bir chronograph tanıtacaklarını düşünüyorum. Zaten “Homage to Walter Lange” ile o yolu açtılar.
Fakat ne yaparlarsa yapsınlar bu güzelliğin üstüne çıkamayacaklar. :arrow: :arrow:

Resim
Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj afl » 24 Eki 2018, 17:17

Yabancı forumlarda Dato Lümen hayali kuranların hayali gerçek oldu. Peki iyi oldu mu? Bence olmamışa yakın bir eehhh :(

Şöyle bir şey olmuş

Resim

Lümen ise şöyle

Resim

Kıyaslama fotosu :geek:
bence kimin dövdüğü ortada, yanyana koyunca görülüyor ki boynuz kulağı geçememiş. Bence bu safer olmamış A.L & S :evil:

Resim

Fotoğraflar watchesbySJX.com sitesinden alıntıdır.
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj Ground » 24 Eki 2018, 17:39

afl yazdı:Yabancı forumlarda Dato Lümen hayali kuranların hayali gerçek oldu. Peki iyi oldu mu? Bence olmamışa yakın bir eehhh :(

Şöyle bir şey olmuş

Resim

Lümen ise şöyle

Resim

Kıyaslama fotosu :geek:
bence kimin dövdüğü ortada, yanyana koyunca görülüyor ki boynuz kulağı geçememiş. Bence bu safer olmamış A.L & S :evil:

Resim

Fotoğraflar watchesbySJX.com sitesinden alıntıdır.

Kerem abi çok haklısın.

Ben de optik olarak beğenmedim. Spor bir konsepte çevrilmek istenmiş ama başarılı olmamış.

Orjinali varken Taşkın ın değimi ile franken olmuş :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ground

Sonraki

Dön TSF Saat Sektör Haber Merkezi - Watch Industry News Center

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners