1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Yeni Model: Girard-Perregaux DLC Titanium BiAxial Tourbillon

Saat Sektör Haberleri Gelişmeler Yeni Modeller

Moderatörler: News, LadyZ

Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Saat Sektör Haberleri Bölümümüzü Ziyaret Ederek Saat Endüstrisindeki Yeni Modelleri, Fuarlardan İzlenimleri ve Gelişmeleri Takip Edebilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Bu Model Hakkında Düşünceniz?

1 seçenek seçebilirsiniz

Sonuçları Görüntüle

Re: Yeni Model: Girard-Perregaux DLC Titanium BiAxial Tourbi

Mesaj herofb » 18 Eyl 2012, 17:30

Sayın distribütor neden bir polemik yaratma çabasında olduğunuzu anlamakta cidden zorluk çekiyorum , kimse ne markaya ne çalışmalarına ne de size bir şey demiyor sadece modeli beğenmedik o kadar

Sizin cümlelerinizi aşağıda özetliyorum;

Subaru WRC'nin kaputunun ortasındaki hava kanalını çirkin bulan birine vay efendim bu kanal motoru soğutmaya yarıyor , ne kadar cahilsiniz 2 lt'den 350 bg çıkartan motorun nasıl soğuyacağını sanıyorsunuz , ben 20 senedir otomobil işindeyim siz bu arabayı bindiğiniz dandik Golf'e mi benzettiniz.....
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj mrbars » 18 Eyl 2012, 17:39

bu hafta ne öğrendiğimizi size orko tekrar anlatacak.
orko: zevkler ve renkler de tartışılır.
Kullanıcı avatarı
mrbars

Mesaj asymptote » 18 Eyl 2012, 17:52

Neyse efendim, Distributor arkadaşı kızdırmayalım..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Distributor » 18 Eyl 2012, 17:57

Sayın herojd11, amacım kesinlikle polemik yaratmak değil. Fakat açıklamaya çalıştığım; Subaru WRC'nin kaputunda ki hava kanalının çirkin bulduğumuzu söyleyebiliriz ama kesinlikle gereksizdir ve başka yerden de motor hava alır gibi şeyler söyleyemeyiz ama siz derseniz ki söylenebilir, sizin görüşünüze de saygı duymak durumundayım. Amacım bilgili olduğum konuda, forumda ki arkadaşlarımı da bilgilendirmekten öte bir şey değildir...
Başarı gölgen olsun...
Kullanıcı avatarı
Distributor

Mesaj Emre » 18 Eyl 2012, 20:26

Akreple yelkovan eklenmeseymiş daha güzel olurmuş :) Görsel açıdan ziyafet çektirmeye yönelik bir saat olmasını buradan anlayabiliriz. BiAxial Tourbillon'larda genelde böyle oluyor zaten. Mesela bu saatte 12 saat çentikleri belli oluyor fakat dakikalar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. GP çok dakik bir mekanizmayı, çok dakik bir mekanizma üretmek için üretmiş, yani işin şov kısmına, kapasitenin ispatı kısmına giriyor bu. Harika! Lakin bu saate sahip olduğunuzda çok dakik bir şekilde bana saatin kaç olduğunu söyleyebilir misiniz? Sanmıyorum. Eğer bu saat, kullanıcılarına görsel tatmini ön plana çıkardığını üstüne basa basa tasarımıyla anlatıyorsa, bu konuda gelebilecek eleştirileri de üstlenmiş olacak.

Sanat sanat için midir yoksa toplum için midir? tartışması gibi bir tartışmaya girilmiş. Distributor, madem bu işin içindesiniz, şöyle söyleyim: bu saati alabilecek kesimin yüzde kaçı tourbillon'dan anlıyordur veya ne işe yaradığını biliyordur? Yüz milyonlarca dolarlık servetim olsaydı ve saatçiye girdiğimde bana yukarıdaki mesajlarınızdaki gibi 'Ama bir saat sever olarak şu soruyu sormak isterim; 123 yıldır kendisini ispatlamış markaya ve mekanizmaya "laf" edebilmek için daha iyisini yapabiliyor veya yapmış olmak gerekmez mi? ' gibi bir savunma yapacak olsaydınız 'sanane kardeşim ben köprüyü gereksiz buldum ötesi var mı?' derdim :) Ve herhangi başka BiAxial Tourbillon'lu ve 3ten 9a köprüsü olmayan saati alabilirdim. Bu noktada işin %100 görsellik ve zevklerle ilgili olduğunu anlayabiliriz. Sözü şuna getireceğim, elbette GP gibi markalar detaylar üzerinde çok dururlar ve her yaptıklarının bir sebebi vardır ama tüm bunlar müşteriler içindir, o saatleri satmak içindir. Saat sektöründe sürekli yenilikler olsa da bu yenilikler bir markadan başka bir markaya anında geçiş yapmayı engelleyen yenilikler değildir.
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj Distributor » 19 Eyl 2012, 10:17

Emre yazdı: Distributor, madem bu işin içindesiniz, şöyle söyleyim: bu saati alabilecek kesimin yüzde kaçı tourbillon'dan anlıyordur veya ne işe yaradığını biliyordur? Yüz milyonlarca dolarlık servetim olsaydı ve saatçiye girdiğimde bana yukarıdaki mesajlarınızdaki gibi 'Ama bir saat sever olarak şu soruyu sormak isterim; 123 yıldır kendisini ispatlamış markaya ve mekanizmaya "laf" edebilmek için daha iyisini yapabiliyor veya yapmış olmak gerekmez mi? ' gibi bir savunma yapacak olsaydınız 'sanane kardeşim ben köprüyü gereksiz buldum ötesi var mı?' derdim :) Ve herhangi başka BiAxial Tourbillon'lu ve 3ten 9a köprüsü olmayan saati alabilirdim.

Sevgili Emre, bugüne kadar 100 adedin üzerinde Tourbillon satmışlığım var sadece bir tanesi Bi-Axial Tourbillondu ama birçoğu üç köprülü modeldi. Gel gör ki hiç bir kullanıcıdan üzerinde ki köprü gereksiz diye bir şey duymadım bunun içinde savunma yapmak zorunda da kalmadım :D Kaldı ki saate 450.000 İsviçre Frangı ödeme yapacak olan müşterilerimiz hepsi Tourbillon mekanızmasını, özelliklerini, ne işe yaradığını ve bazı hususlarda ki detayları bizlerden bile iyi biliyor. Sonuç olarak, zengin olmak, aptal olmak demek değildir o yüzdendir ki bu tip saat satın alan kişiler, satın aldıkları ürünün ne olduğunu ve nasıl bir yatırım olduğunu çok çok iyi bilirler ;)
Başarı gölgen olsun...
Kullanıcı avatarı
Distributor

Mesaj sedir » 19 Eyl 2012, 10:24

Ahh, Clk burada olsaydı da vida başlıkları da düzgün sıkılmamış diyebilseydim :lol:
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj Emre » 19 Eyl 2012, 12:04

Distributor yazdı:
Emre yazdı: Distributor, madem bu işin içindesiniz, şöyle söyleyim: bu saati alabilecek kesimin yüzde kaçı tourbillon'dan anlıyordur veya ne işe yaradığını biliyordur? Yüz milyonlarca dolarlık servetim olsaydı ve saatçiye girdiğimde bana yukarıdaki mesajlarınızdaki gibi 'Ama bir saat sever olarak şu soruyu sormak isterim; 123 yıldır kendisini ispatlamış markaya ve mekanizmaya "laf" edebilmek için daha iyisini yapabiliyor veya yapmış olmak gerekmez mi? ' gibi bir savunma yapacak olsaydınız 'sanane kardeşim ben köprüyü gereksiz buldum ötesi var mı?' derdim :) Ve herhangi başka BiAxial Tourbillon'lu ve 3ten 9a köprüsü olmayan saati alabilirdim.

Sevgili Emre, bugüne kadar 100 adedin üzerinde Tourbillon satmışlığım var sadece bir tanesi Bi-Axial Tourbillondu ama birçoğu üç köprülü modeldi. Gel gör ki hiç bir kullanıcıdan üzerinde ki köprü gereksiz diye bir şey duymadım bunun içinde savunma yapmak zorunda da kalmadım :D Kaldı ki saate 450.000 İsviçre Frangı ödeme yapacak olan müşterilerimiz hepsi Tourbillon mekanızmasını, özelliklerini, ne işe yaradığını ve bazı hususlarda ki detayları bizlerden bile iyi biliyor. Sonuç olarak, zengin olmak, aptal olmak demek değildir o yüzdendir ki bu tip saat satın alan kişiler, satın aldıkları ürünün ne olduğunu ve nasıl bir yatırım olduğunu çok çok iyi bilirler ;)

Design'dan bahsettim ben distributor :)

Bu arada Okan Bayulgen'in arkadasi sizden almamis o zaman saati. Satan adam al demis :D Ayrica istisnasiz hepsinin de tourbillon'un ne oldugunu bildigi gorusu inandirici gelmiyor.

T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Sektör Haber Merkezi - Watch Industry News Center

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners